Sayfa 794/805 İlkİlk ... 294694744784792793794795796804 ... SonSon
Arama sonucu : 6437 madde; 6,345 - 6,352 arası.

Konu: BNTAS - Bantaş Bandırma Ambalaj

1. 2024 beklentilerimi tekrar edeyim bakkal hesabi 1 mr ciro ve faiz gelirleriyle beraber 200 ml civari net kar. 2024 son ceyrege bu fiyattan girersek Fk miz 4 olur. Yuksek faiz ortaminda 4-5 Fkdan işlem gormesi belki normal karsilanabilir ama enflasyonda yuksekse hele birde yatirim beklentisi varsa bence normal degil. İhracat yuzde 10-15 sektörü zaten cok fazla dış etkenlerden etkilenecek bir sektor değil. Neyse bakalım su akar yolunu bulur.
    Bu arada patron dede moduna girmis ogluyla sosyal medyadan tavla, yat gezileri, gs maçından görüntüler gibi paylaşımlar yapiyor arada. İş bağlantısı o bu olur mu diye takip ediyorum ama cok o maksatli kullanmıyor sanırım hesabını.

2. Hayırlı olsun 53.599.153

205 hasılat 175 maliyet . Maliyetin bu kadar artmasini beklemiyordum.
    maliyetler kârı torpulemeye devam ediyor bir zam daha gelir tenekeye yakında. Detaylara bakariz haftasonu.

3. Bu arada 40 ml kambiyo ve 11 ml faiz geliri yazmış. Neyse 50 ml ustu karlar gelmeye devam etsinde nerden geldiğini şu an onemsemiyorum. Kasada para artmaya paraya para katmaya devam ediyor.
    Satış adetlerinde cok fark yok ama benim icin büyük bir supriz var. Yıllar sonra 1950 adet metal kova satışı olmus 20 kg. lik. ) %2 kapasite ile metal kova hattimiz çalışmaya başlamış)
    Onun harici bakkal hesabi bakacak çok bişey yok ufak tefek detaylar var. umarim piyasa da iyi algilar zirveyi geçirirler.. Yok 29 brut kar var 15-16 ml ceyreklik net kar hesabi yaparlarsa bu fiyatlar normal algısı da olusturabilirler. Ama faiz gelirleri uzun bir sure yuksek gelmeye devam edecek zaten gelecek 4 ceyrek ciro ve yuzde 10-12 net kar marji üzerinden hesap yapılırsa zaten yine ucuzuz hesabi çıkıyor. Tekrar hayırlı olsun mutlu hafta sonlari. Cumhuriyetimizin 100. yılı hepimize kutlu olsun.

Gıda ambalajında yüksek teknolojiye yatırım yapmadan favök kârını yükseltemez, kambiyo ve faiz gelirleriyle kâr etmek yatırımcılar için cazip değil. BIST'te işlem gören şirketlerin çarpanlarına göre borsanın en ucuz kalan hisselerinden biri.

5. Kasada 270 ml nakiti var 840 ml piyasa degeri var. Sadece 3-4 senede yalnizca faizden piyasa degeri kadar para kazanır bu şirket. Ee hesaba katmayalim mi simdi bunu? Diger varliklarini saymiyorum.

Son ceyrekte bir yuzde 10-15 fazla gelir ciro 230 ml civari gelir maliyetler 195 falan olur muhtemelen 35 brut karla son ceyregi de kapatiriz. Su kambiyo karının ne olduğunu anlamadim son ceyrek gelir mi net bir yorumum yok ama yine iyi bir faiz geliri olacağını düşünüyorum.

Normal zamanda Yuzde 12 civari bir net kar marjiyla calisyor seneye en kotu 1 mr ciro 120 ml net kar olarak hesabi yapsak yine ucuz bu enflasyonda.Ben sirketin son ceyrek bilancoyu da iyi gonderip bir trende girecegini hatta Nisan da genel kurulda gostermelik temettu karari alip 25-30 kuruş vermesini bekliyorum. Yatirimlar ilgili haberler vb netlesir o zaman ve mal dağıtımı olur 2-3 sene de yatırımın bitmesi beklenir heralde. Hayırlısı bakalım benim görüşlerim bu sekilde.

Şirketin yüksek kambiyo kârı elde edecek döviz pozisyonu yok. Kambiyo kârının, tahminen yaklaşık 2 aylık stok tutma süresinde ürünlerin döviz bazlı artışını favök kârı değil de kambiyo kârı olarak göstermiş olabilir. Enflasyon muhasebesi yapılmadığından stok tutma süresi uzun olan şirketlerin favök kârı reel olmadığından, bilançolarında yüksek favök görünüyor.

7. Teşekkürler dediğiniz mantıklı bir sonraki ceyrek muhtemelen bu kadar gormeyecegiz. Yuzde 17 faizi yuzde 35-40 seviyesine cikarirlarsa 250 ml a iyi bir faiz geliri gelecektir yine de. Tabi tahtacimiz ne zaman isterse o zaman harekete gececek ne desek boş.
     Alıntı Originally Posted by net_ria Yazıyı Oku
    Şirketin yüksek kambiyo kârı elde edecek döviz pozisyonu yok. Kambiyo kârının, tahminen yaklaşık 2 aylık stok tutma süresinde ürünlerin döviz bazlı artışını favök kârı değil de kambiyo kârı olarak göstermiş olabilir. Enflasyon muhasebesi yapılmadığından stok tutma süresi uzun olan şirketlerin favök kârı reel olmadığından, bilançolarında yüksek favök görünüyor.

8. Vay arkadas ya kova hattı yatırımına baktim da 2019 Kasım'da faaliyete geçmiştir diye Kap atmışlar. İlk kez bu çeyrekte satışi bilancoda gördük. Ayni Kapta metal dışı ambalaj yatırımlarından bahsediyor sanırım yeni arsaya da metal dışı benim tahnimim cam olabilir bir yatırım yapacaklar.

Sayfa 794/805 İlkİlk ... 294694744784792793794795796804 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •