Sayfa 797/1007 İlkİlk ... 297697747787795796797798799807847897 ... SonSon
Arama sonucu : 8053 madde; 6,369 - 6,376 arası.

Konu: Viop XL

Alıntı Originally Posted by kamil79 Yazıyı Oku
    olabiliyor tabii ki.... benim aracı kurum teminat oranlarını ayın 19 unda, bist30 daki hisseleri % 200, bist 100 deki hisselerde ise %400 oranında arttırdı... aynı gün ak yatırım hem bist 30 endeks kontratlarında, hemde hisse kontratlarında %400 yapmış... kontrat teminat miktarı değişince, ya eksik parayı tamamlayacaksın yada pozisyon azaltacaksın
    ak yatırımla çalışıyorum,teminat artınca yeni poz aldırmıyorlar,ama terste kalırsan takasbank fiyatları geçerli,yani teminatı artırdım marjın call durumu oluşmuyor,takasbank fiyatları her kurumda geçerli terste kalsan bile takasbank fiyatları geçerli her kurumda yoksa spk devreye girer marjın call ögle kurum kafasına göre olmuyor

fenerbahçe spor klubü çok sert açıklama yapmış,ülkenin çivisi çıkmış herkes muzdarip,allah sonumuzu hayır etsin,yabancı yatırımcı bu ülkeye gelmiyor,gelmeyecekte ben yaptım oldu artık işe yaramıyor

3. Aklın egemen olduğu bir toplum malesef kurulamaz, o zaman oyun biter. Aile içinde bile akıl değil sevgi egemen ise yürüyor.

İyi bir iş yerinde çalışıyorsan, işini de iyi yapıyorsan genelde hayat güzel oluyor, kurumsal iş yerlerinde akıl daha fazla egemen oluyor. Oralarda zayıflar zaten işe alınmıyor, kimsenin kimseye acımasına gerek kalmıyor. Hakkını alamayan kaçıyor zaten.

Kaderin üstünde kader vardır lafı yanında aklın üstünde akıl vardır da denilebilir. Akıl akıldan üstündür de derler. Sistem kendini akıllı sanan insanların eline vermeye yönelik kurulmuş, ister istemez kendi kuyunu kendin kazıyorsun bu düzende. Tamamen akıl geçerli olsa en akıllı öyle veya böyle tüm dünyaya hakim olurdu, o yüzden de çok takmıyorum.

Bu dünyada en akıllı strateji kendini fazla riske atmadan (tabi aklına da mukayyet olaraktan) ufak ufak eylenmek.

Aklın gitti mi sonu ne olur belli olmaz.
    https://www.youtube.com/watch?v=ChhzZrwC5RI
    Gülden Karaböcek - Kibarım (Official Audio)

Bahar gelir gül işler
    Elde gergef gül işler
    İnsanı deli eder vay
    Yar sendeki gülüşler

Gel kibarım kibarım
    Saçları kehribarım
    Uğruna talan olsun vay
    Servetim külli varım
    Son düzenleme : ariston; 24-04-2022 saat: 02:25.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

4.  Alıntı Originally Posted by sartorius Yazıyı Oku
    ak yatırımla çalışıyorum,teminat artınca yeni poz aldırmıyorlar,ama terste kalırsan takasbank fiyatları geçerli,yani teminatı artırdım marjın call durumu oluşmuyor,takasbank fiyatları her kurumda geçerli terste kalsan bile takasbank fiyatları geçerli her kurumda yoksa spk devreye girer marjın call ögle kurum kafasına göre olmuyor
    Dostum günaydın.... Aracı kurum zaten kafasına göre arttırıp indiremez... SPK bunlara yazı gönderir, onlarda uygular... Ama bazı kurumlar % 100 yerine % 400 e kadar teminat arttırabiliyor. Bu izni verende SPK zaten.... Ama birisi 1 e 1 teminat isterken birisi 1 e 4 teminat istiyorsa resmen kafalarına göre oluyor bence

5.  Alıntı Originally Posted by gmt® Yazıyı Oku
    teminat oranini degilde kaldiraci sormustum hani 1e10 ya kaldirac vob30 da..forex te kaldiraci degistirebiliyorsun da viop ta var mi oyle birsey..
    kaldıraç değişmez.... forexteki olay bizde yok.... olsa iyi olur aslında

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    ısırmadığım elmaya ham , içmediğim ayrana buz demem. ben ilkeli bir insanım.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

7.  Alıntı Originally Posted by keremalkm Yazıyı Oku
    Bu gece 23.45 ..
    mudanya'dan bursa'ya dönüyorum..
    3 şerit araba dolu.. Altıparmak kavşağına kadar böyle..
    Çevre yolu ters istikamette full.. 40-50 km hızla gidiyoruz..

Benzin fiyatları? Araba fiyatları, fakirleştik.. Falan filan derken..
    Şaşırtıcı yani..
    ayfon da var miydi ellerinde.

8. Herkese iyi günler.
    Fransa'da Le Pen kazanırsa bunun piyasalara yansıması nasıl olması beklenir.

SM-G975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 797/1007 İlkİlk ... 297697747787795796797798799807847897 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •