Sayfa 81/171 İlkİlk ... 3171798081828391131 ... SonSon
Arama sonucu : 1364 madde; 641 - 648 arası.

Konu: METRO - Metro Holding

metro nun bılanco daki abartılı kar yada zararlarla uyumlu tepki verdiğini pek hatırlamıyorum ben geçmiş yıllarda. hıcbısey olmamıs gibi bir fıyat tepkisi verdiği aklımda kalmış. Bu tepki metro ıcın cokda sasırtıcı degıl cunku metro daki ky pek bılanco dakı negatıf /positif beklentiyi İlim kardesımız gibi detaylı analız edecek sevıyede degıldır. hatta bılanco acıklandıktan sonrakı gunler boyunca karmı etmıs zararmı etmıs , ne kadar kar etmıs tartısılı durur forumlarda dolayısı ile kotu bılanco beklentısınde malını satacak , ıyı blanco beklentısınde alım yapacak bır ky profılının oldugunu hıc sanmıyorum. Bırkac ıstısna dısında.

1 den 3 gıderken kı hareket bence asıl operasyon degıldı. asıl operasyonun hazırlıgı ıdi . neden boyle dusunuyorum ? cunku hıc hayal(haber , yalan bıle olsa ) satılmadı o aralıkta.

gercı kendı kurumlarından alenı alım gostererek ky cekme dıye bısey var ise onu yaptılar , orası ayrı.

ama davul zurna ile kımseyı hısseye davet etmedıler. 2016 daki olumlu beklentı bombardımanını hatırladıgımızda , son yukselıste bunların hıcbırı yoktu.

fakat her ne olduysa , hıcbır davetkar haber olmaksızın , bır ky grubu doluştu hisseye. bır kısmı 3 ugectı 5-10 olacak dıye gırdı , bır kısmı 1. tabandan sonra bır kısmı 2.ve 3. tabandan sonra atlamıs bulundu.

ve bu kez spekler daha once hıc olmadıgı kadar alenı bı sekılde bu gelenlerı bin pısman edecek fıyat hareketlerı gosterıyolar.

son 2 ay boyunca en ufak bir umit ışığına yol acacak hareket yapmadılar.

nedense bu kotumser havayı bı sure daha özenle koruyacaklarmış gibi dusunuyorum.

zira pek kıymetlı hisselerinin bır kısmı hala ky da. bunlarda ky ya para kazandırmamaya yeminli bi tarikat gibi çalışıyor resmen.

ytd.

2. metronun güncel takas saklama verisini yapistiracak bir arkadaş varsa seviniriz...
    ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

3. ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

4. Metroda esas operasyonun olmadığını söyleyenlerin de bir bildiği var diyorum, yeni hedefim metro, mepetten biraz k@rla cıktım, küçük yatırımcı sayısı isfin en çoktur tahminim onlar bile döke saça götürdüler, metroda uzuncular dökülmez kısacılarda yolda halledilir, ky tahta olmaz herkes artık bunu iyi biliyor. ytd
     Alıntı Originally Posted by illim Yazıyı Oku
    metronun güncel takas saklama verisini yapistiracak bir arkadaş varsa seviniriz...
    MAR-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by bodrumair Yazıyı Oku
    metro nun bılanco daki abartılı kar yada zararlarla uyumlu tepki verdiğini pek hatırlamıyorum ben geçmiş yıllarda. hıcbısey olmamıs gibi bir fıyat tepkisi verdiği aklımda kalmış. Bu tepki metro ıcın cokda sasırtıcı degıl cunku metro daki ky pek bılanco dakı negatıf /positif beklentiyi İlim kardesımız gibi detaylı analız edecek sevıyede degıldır. hatta bılanco acıklandıktan sonrakı gunler boyunca karmı etmıs zararmı etmıs , ne kadar kar etmıs tartısılı durur forumlarda dolayısı ile kotu bılanco beklentısınde malını satacak , ıyı blanco beklentısınde alım yapacak bır ky profılının oldugunu hıc sanmıyorum. Bırkac ıstısna dısında.

1 den 3 gıderken kı hareket bence asıl operasyon degıldı. asıl operasyonun hazırlıgı ıdi . neden boyle dusunuyorum ? cunku hıc hayal(haber , yalan bıle olsa ) satılmadı o aralıkta.

gercı kendı kurumlarından alenı alım gostererek ky cekme dıye bısey var ise onu yaptılar , orası ayrı.

ama davul zurna ile kımseyı hısseye davet etmedıler. 2016 daki olumlu beklentı bombardımanını hatırladıgımızda , son yukselıste bunların hıcbırı yoktu.

fakat her ne olduysa , hıcbır davetkar haber olmaksızın , bır ky grubu doluştu hisseye. bır kısmı 3 ugectı 5-10 olacak dıye gırdı , bır kısmı 1. tabandan sonra bır kısmı 2.ve 3. tabandan sonra atlamıs bulundu.

ve bu kez spekler daha once hıc olmadıgı kadar alenı bı sekılde bu gelenlerı bin pısman edecek fıyat hareketlerı gosterıyolar.

son 2 ay boyunca en ufak bir umit ışığına yol acacak hareket yapmadılar.

nedense bu kotumser havayı bı sure daha özenle koruyacaklarmış gibi dusunuyorum.

zira pek kıymetlı hisselerinin bır kısmı hala ky da. bunlarda ky ya para kazandırmamaya yeminli bi tarikat gibi çalışıyor resmen.

ytd.
    sevgili kardeşim ky.nin neyi anlayip anlamadigindan çok galipcimin neyi yapmaya calisabilecegi konusunda izleri ariyoruz...bu mihbalde yorumlarim...tabiki spekulatif kagit olma durumunu cepte tutarak bu izleri kovaliyoruz...sonuc olarak gelecegi görme yetisi insanoglunun olmadigina göre ancak gecmiş ve bu günden ariyoruz bu izleri...

bakiniz bilancodan ky. anlamaz demissiniz mumkundur. fakat galipcim icin spekule edecegi bir veri olma ihtimalini yok sayamayiz. galipcim ky.sinin bir halttan anlamadigini zaten bilir sadece bir hayal yada bir veriyi spekule eder sonra reklamlarla o saf ky. bu haberi duydugunda kagit zaten bir iki bayrak dikmis olur ve son bayrakta ky.nin kucaginda kalir...bakiniz gecen yil takvimine, gecen yil bu günlerde tahta 77krş imiş, 2018 yillik bilanco subat sonu gibi aciklaniyor o günlerde spekulatif zarar oldugundan tahta dahada inerek 75lerde baskiya devam etmis; Fakat 2019 ilk ceyrek verisi yani mart beklentisi ile tahtayi %30 yukselterek 99krsa sürmüş fakat ilk ceyrek verisi 5m. zarar gelince tekrar %30 duserek 7xlere tahtayi baskilamis...yani bilancodan ky. anlar anlamaz dememis bir sekilde tahtanin fiyat ve beklenti hareketlerine bilanco algisini yansitmis...adam zaten tahtada volativite olsun diye haber uydurmanin pesinde, beklenti olsun ki volativite olsun o arada acik islem gercek al ver vesaire bir suru işlemle heycanli ky.den para tirtiklasin...yani bu bilanco donemlerini kullanacaktir bu firsati kacirmaz bana gore...şuan tahtanin %60ı yasal olarak kendinde geri kalan %40 in da bir kismi ky. gorunumlu bir suru irili ufakli yandas hesaplarda..ky.orani düşük...galipcim ky. oranini arttirmadan krslara cekmeyecek gibi kagidi...

bu yil cok daha pozitif bir hava dayiz...muhtemelen 2019 yil sonu bilancosu subat gibi olumlu gelebilir ve bu beklentiyle bir miktar ivme yapabilir. gecen yil kötü bilanco da bile mart ayina ocak ayi fiyatina gore %30 pirimli giren kagit bu yil da en az %30 pirim yapsa bile 1.7x leri gosterebilir...HA SONRA NE OLUR muhtemelen mayis satislariyle bir bahane bulup yazi 80krs/1.2krs arasi gecirebilir...bu nedenle benim bu tahtadan beklentim zamansal olarak mart sonuna dek fiyatsal olarak %30 civari pirim...zaten orda ky. hayal kurarken ben bay bay derim...bakalim ne olacak...izlemeye devam...

...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

6. 1.30-1.44 arası kanalda yön arayışı mevcut...eğer 1.44 üzerine atabilirse 1.7x e kadar uzayabilir...lakin 1.30 altında kademeli olarak 1.25-1.15-1.04-92krş gibi aşamalı destekleri mevcut hangisinde tutunur geri döner dönmez onu bilemeyiz lakin benim pempe senaryom mart ayına dek bir şekilde bilanço beklentilerini köpürtebilir...mepetin fiyat hareketi metronun bilanço beklentisini arttırıyor bana göre...bakalım...

7. son alimimida 27den yaptim galipcim...bakalim rezilmi edecen vezirmi...iyi panikletiyon bu milyon lotlari bu olumsuz piyasada kac ky.ye musteri bulup satiyon acaba ben gibi...

8. bollinger çizgisinin dibine dayandı tahta...eğer aşşağı bükmesse çizgiyi tepki 34 ve akabinde 41lere yönelebilir...aşşağı bükerse çizgiyi sıralı destekleri saymıştım 92krş a kadar sertleşebilir...beklentiyi yukarı satın aldım bakalım aşşağı deneme yaparmı....yaparsa şubata kadar bekletebilir...günlükte bollinger kanalı çok daraldı bir yöne kıracaktır illaki...

Hareketli OrtalamalarSon Değer...1,28
    Hareketli Ortalamalar (5 günlük - Basit)1,35
    Hareketli Ortalamalar (10 günlük - Basit)1,36
    Hareketli Ortalamalar (20 günlük - Basit)1,34
    Hareketli Ortalamalar (50 günlük - Basit)1,72
    Hareketli Ortalamalar (100 günlük - Basit)1,75
    Hareketli Ortalamalar (250 günlük - Basit)1,22

Sayfa 81/171 İlkİlk ... 3171798081828391131 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •