Sayfa 813/904 İlkİlk ... 313713763803811812813814815823863 ... SonSon
Arama sonucu : 7225 madde; 6,497 - 6,504 arası.

Konu: DOHOL - Doğan Holding

1.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    ereğli ve krdmd süper kar getirdi; neden bir haftadır düşüyor... çünkü çelik fiyatları bir haftadır düşüyor...

bilanço size geçmişi gösterir; borsa geleceği fiyatlar... pazartesi %1-2 düşük açarsa açar; bence endekse göre geride kaldığı için açmaması lazım ama bilançodan falan anlamayan sırf bottom line bakan birileri panikle satınca hadi açtı diyelim. Ben önümüzdeki 3 ayda endeks üzeri getiri bekliyorum; ne kadar üstü olur onu bilemem...
    İşin özeti bu şekilde bence de. Benim esas beklentim siyasi iktidar değişiminde öne çıkacak olması. Parası var, iktidar değişirse yandaş tayfadan kalacak pek çok işi alabilir.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2. Bilen arkadaş varsa aydınlatırsa sevinirim. Zira şirket bilgi vermiyor. Arıyorsun kapı duvar... Şirketin devam eden bir geri alım programı var. Normalde 2022 ocakta sona eriyor. Şirket yaklaşık 70 milyon TL lik geri alım yapmalı kap daki açıklamaya göre. Bu geri alımı yapmak zorunda mı yada yapacak mı? Yoksa şirketler geri alım programı açıklayıp almasalarda oluyor mu? Telefona cikmiyorlar ve mailllere cevap vermedikleri için buraya yazayım dedim

Ben biliyorum ama yazmam .Yazarsam millet satmaz spek de yukarı götürmez))))))

Şaka şaka bilmiyorum konuyu.Gsdho den kalan bir şaka bu sn dıddıp a takılmadan edemedim.E kaderimiz aynı sn dıpdıp.İki holdingte bugün tırt dı.

5. Ya malesef sizin burada olduğunuzu gördüm. Umutsuzluğa kapıldım görür görmez. Neyse bilen arkadaş varsa aydınlatırsa sevinirim

O siz kaçırmışsınız demek ki,bura benim eski mekan sayılır.Geçen yıl portföyde baya vardı her gün burdaydım.Sonra araya başka hikayeler girdi malumunuz.

7.  Alıntı Originally Posted by dıpdıp Yazıyı Oku
    Bilen arkadaş varsa aydınlatırsa sevinirim. Zira şirket bilgi vermiyor. Arıyorsun kapı duvar... Şirketin devam eden bir geri alım programı var. Normalde 2022 ocakta sona eriyor. Şirket yaklaşık 70 milyon TL lik geri alım yapmalı kap daki açıklamaya göre. Bu geri alımı yapmak zorunda mı yada yapacak mı? Yoksa şirketler geri alım programı açıklayıp almasalarda oluyor mu? Telefona cikmiyorlar ve mailllere cevap vermedikleri için buraya yazayım dedim
    Sayın dıpdıp
    Öncelikle iyi akşamlar diliyorum.
    Geri alım açıklayan şirket, alım yapacağını açıkladığını miktarın tamamını almak zorunda değil. Dohol özelinde eski haberlerden hatırladığım kadarıyla planlanan miktarın tamamını aldı diye hatırlıyorum. Fakat şirketin kendisi veya ortaklarda ilave alım yapabilir.

Bilançonun karlılık düşse bile artan FAVÖK sebebi ile iyi olduğunu düşünüyorum. Net yabancı para tutması sebebiyle 4. çeyrekte ekstra olarak 300 milyon kar yazacaktır. Borsanın hareketi şu an itibariyle büyük şirketler özelinde gerçekleşiyor. Bu şirketler yavaşladığında, yorulduğunda ve endeks düzeltmesinden sonra sıra bize de gelecektir. Hacim artışını önemsiyorum. 1 milyar tl lik hacim ile cıkış hızlanacaktır.
    ------------------------------------------------------------------------
    Al-Tut-Sat tavsiyesi değildir. Her koyun kendi bacağından asılır.

Genelde bilanço sonrası pusu geleneği var bizim tahtacıda.Bir onbeş yirmi gün bu kağıtdan bir halt olmaz beklentisi yaratıyor.Millet şu anda bu karı beğenmiyor ama geçen yıl ki 9 aylık karın önemli bir kısmı kambiyo karı idi döviz artışı ile olmuştu o kar.O kara rağmen 20 gün süründürdü 2.60 dan 2.40 a kadar da o kara rağmen aşağı bastı ondan sonra malum 4 oldu.Bu yıl hem şirketler kar ediyor hem de 4. çeyrekte muhteşem bir kambiyo karı olacak.Hele ayın 18 de merkez faizi indirir de kur patlarsa çok ama çok değişik bir 4. çeyrek karı gelir.

Sayfa 813/904 İlkİlk ... 313713763803811812813814815823863 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •