Sayfa 814/1012 İlkİlk ... 314714764804812813814815816824864914 ... SonSon
Arama sonucu : 8096 madde; 6,505 - 6,512 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

Ben düz mantık bakıyorum artık. doğru yanlış. 25sent temettü verirse 75tl olur. 50sent verirse 150tl. çok hisse var. bedelsizle bölünecek bir de. birilerinin oturması gerekiyor. 8 lira bence çok da uçuk bir rakam değil. Sadece temettü kıstas alındığında var bir örneğimiz zaten işyat gibi. paradan para kazanmak dışında bi olayı var mı yok. 0.95 temettüye 11 liralarda buna rağmen. Eğer 5 lira temettü alırsak seneye de fiyatı 50 olursa gerçekten şaşırmam. bu kadar ucuz olamaz diye alan olsun hadi en fazla 60. tabi bunlar benim saçmalamalarım. Dikkate almayın

2. Son yıllardaki temettü ortalaması 15-20 cent. O civardan devam etsin bozmadan sıkıntı yok.

Muhterem Hissenet üyeleri;

Enflasyon muhasebesi 2023 bilançolarını etkiledi.
    2024 nasıl olacak?

Eğer konu hakkında bildikleriniz veya merak ettikleriniz var ise aşağıdaki linkte paylaşılırsa hepimiz istifade edebiliriz umudundayım.
    Saygılarımla.

https://www.hisse.net/topluluk/showt...41#post6795141
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

4.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Son yıllardaki temettü ortalaması 15-20 cent. O civardan devam etsin bozmadan sıkıntı yok.
    Son 2 yıl ?

5.  Alıntı Originally Posted by 5yearplan Yazıyı Oku
    Ben düz mantık bakıyorum artık. doğru yanlış. 25sent temettü verirse 75tl olur. 50sent verirse 150tl. çok hisse var. bedelsizle bölünecek bir de. birilerinin oturması gerekiyor. 8 lira bence çok da uçuk bir rakam değil. Sadece temettü kıstas alındığında var bir örneğimiz zaten işyat gibi. paradan para kazanmak dışında bi olayı var mı yok. 0.95 temettüye 11 liralarda buna rağmen. Eğer 5 lira temettü alırsak seneye de fiyatı 50 olursa gerçekten şaşırmam. bu kadar ucuz olamaz diye alan olsun hadi en fazla 60. tabi bunlar benim saçmalamalarım. Dikkate almayın
    yeşil dönüşüm yatırımları ve bunun finansman maliyetini de göz önünde bulundurunca 25 cent biraz iddialı değil mi sizce de ?

6. 1 çeyrek bilanco tarihinden bilgisi olan??

Alıntı Originally Posted by kribensis Yazıyı Oku
    yeşil dönüşüm yatırımları ve bunun finansman maliyetini de göz önünde bulundurunca 25 cent biraz iddialı değil mi sizce de ?
    Olabilir. Kapasiteyi artırabilirse, işler lehine giderse son çeyreklerde aradaki farkı kapatabilir de Patrick arkadaşın dediği gibi 15-20 ortalamasını versin ben de razıyım bu sene için. Emtia fiyatları çıkarsa ama etkilerini sanki 2025 de görürüz gibi geliyor. Çok zaman kalmıyor bu sene için.

8.  Alıntı Originally Posted by 5yearplan Yazıyı Oku
    Olabilir. Kapasiteyi artırabilirse, işler lehine giderse son çeyreklerde aradaki farkı kapatabilir de Patrick arkadaşın dediği gibi 15-20 ortalamasını versin ben de razıyım bu sene için. Emtia fiyatları çıkarsa ama etkilerini sanki 2025 de görürüz gibi geliyor. Çok zaman kalmıyor bu sene için.
    yeşil dönüşüm ile kapasite artmıyor daha önce bahsedilmişti hatta sn müzikal bu yatırım için zorunlu yatırım demişti ... son 2 yıl toplam verilen temettü 45 kuruş , buna rağmen eski ortalamaya bakmak ne kadar doğru ?

Sayfa 814/1012 İlkİlk ... 314714764804812813814815816824864914 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •