Sayfa 820/1001 İlkİlk ... 320720770810818819820821822830870920 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 6,553 - 6,560 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Sayin intiden alintidir dowes başlığında
    A cheaper dollar does fuel export demand. A depreciation is therefore akin to a loosening of financial conditions, and can add to inflationary pressures. The Fed will be watching to ensure that the dollar's fall, together with a tightening labor market, doesn't push inflation up faster than it would like. If it sees that happening, it will need to accelerate its plans for monetary tightening this year.<br />
    https://www.bloomberg.com/view/artic...-dollar-policy

Z988 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by Rxpuhayrani Yazıyı Oku
    Sayin intiden alintidir dowes başlığında
    A cheaper dollar does fuel export demand. A depreciation is therefore akin to a loosening of financial conditions, and can add to inflationary pressures. The Fed will be watching to ensure that the dollar's fall, together with a tightening labor market, doesn't push inflation up faster than it would like. If it sees that happening, it will need to accelerate its plans for monetary tightening this year.<br />
    https://www.bloomberg.com/view/artic...-dollar-policy

Z988 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yani?

Size göre ne demekte?

3. Stagflasyona sebebiyet vermeyecek tarz parasal sıkılaşma var diyip geçmiş sayın bora abicim
    Makaleyi tiklamadan kısa yazılı ingilizceden anladigim
    Dağa da kısası
    Korkmayın
    Acimiycak
    Denilmekte
    Ama bu tabi
    Amerikan ic tüketimi için
    Dünyaya etkisinden bahsedilmiyo
    valla özledim yazmani bekledim hemen sual e ondan atladım
    Saygılar

4. Stagflasyonu da şundan yorumladim
    Tightening labor market
    Yoksa kelime olarak içerikte gecmiyo

5. Aslında adamlar bence gayet makul
    Çin buyumesin diye amerika kendini kucultecek zannimca
    Tabi kim önce dağa çok zayıflar Allah bilir

6. Zayiflicam diye şişman arwat alırsın
    O zayiflar
    Sen ölürsün
    Kısa hesap bu
    Mühim olan formu hep fit tutmak
    Yoksa dönemlik Yıldırım diyetlerin sonu
    Ekseriyet husrandir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    "The Fed will be watching to ensure that the dollar's fall, together with a tightening labor market, doesn't push inflation up faster than it would like. If it sees that happening, it will need to accelerate its plans for monetary tightening this year.."

Fed erketede...Neye? İşgücü piyasasında sıkılaştırma ile dolardaki değer yitimi, enflasyonu arzuladığından daha hızla zıplatmasın diye...Eğer (Fed) bunun gerçekleştiğini görürse, bu sene planladığı finansal sıkılaştırmayı daha öne alabilir"...

Ben kötü İngilizcemle bu kadarını yapabildim...

8.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    "The Fed will be watching to ensure that the dollar's fall, together with a tightening labor market, doesn't push inflation up faster than it would like. If it sees that happening, it will need to accelerate its plans for monetary tightening this year.."

Fed erketede...Neye? İşgücü piyasasında sıkılaştırma ile dolardaki değer yitimi, enflasyonu arzuladığından daha hızla zıplatmasın diye...Eğer (Fed) bunun gerçekleştiğini görürse, bu sene planladığı finansal sıkılaştırmayı daha öne alabilir"...

Ben kötü İngilizcemle bu kadarını yapabildim...
    aynen öyle....ama asıl 100 puanlık soru fed böyle birşey yaparsa dxy ye rağmen türkiyede düşmeyen USDTRY kuru ne olur?

Sayfa 820/1001 İlkİlk ... 320720770810818819820821822830870920 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •