Sayfa 827/1024 İlkİlk ... 327727777817825826827828829837877927 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 6,609 - 6,616 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku
    https://twitter.com/CanEmrahYILMAZ/s...08062824046592

246.000 lot short açmış merkez maşallah 100 bin derken 246.000 lota çıkartmışlar devam bakalım 1 milyon lota ne kaldı şurda.
    Çok anlamlı olduğunu söylemek mümkün değil MB nın bu hamlesini...

Ama zor durumdaki hemen her kurum kendi temel görevleri gereği, yapması gerekenleri yapmalı diye düşünenler az değil.

Nasıl ki İş Bankası daha fazla düşmesini önlemek amacıyla kendi hisselerine destek atıyor (alıyor).

Bu da neredeyse aynı anlamda bir yaklaşım.

TL nin değerini korumak.

Bana çok ters gelmiyor.

Ama bu kadar açık elle poker oynayıp da kazanmak kolay değil.

Arkanda dağ gibi MB olsa bile.

Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    ston VIOP'ta toplamda zaten 500.000 kontrat civarı bir şey olmalı.(bildiğim kadarıyla). 1 milyon kontrat girip kendi kendisiyle mi iş tutacak.
    viop yalan
    spot gercek

istersen 5 milyon poz. short yap (varsa kontrat), spotta adam aliyorsa hersey hikaye

maalesef, mb ciddi oyuna gelmistir, akilli adam kalmamis devlette

Asla yatırım tavsiyesi olarak nitelendirilemez !!!

Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

5. Oyu de bu viob, yanı türev, türetilmiş bir enstrüman. Hedge amaçlı olarak kullanılması gereken ve üzerine oynadığı araca, emtiaya veya finansal enstrümana doğrudan bir etkisi, en azindan kontrol edilebilir bir etkisi olmamasi gerekiyor. Bu nasıl iş ben anlamadim. Herhalde kamu açığıni finanse etmeyi amaçladılar. Bir kaç ky yi uttunuz de elin herifi yer mi bunu merak içindeyim.

Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    viop yalan
    spot gercek

istersen 5 milyon poz. short yap (varsa kontrat), spotta adam aliyorsa hersey hikaye

Sözdeki varlık fonunuda kendi çıkarları için batırdılar.!!
    Boş beyinli bunlar.!!
    Sadece günü kurtarıyorlar.!!!
    Eninde sonunda IMF tasması abbasın boynunda.!!

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    ston VIOP'ta toplamda zaten 500.000 kontrat civarı bir şey olmalı.(bildiğim kadarıyla). 1 milyon kontrat girip kendi kendisiyle mi iş tutacak.
    Üstat zaten 300 bin kontrata gelmiş manyaklar ve şuan dolar artarken vadelide yaprak kımıldamıyor 6,71 spot vadeli 6,74 yahu 300 pips şuan makas olması imkansız gibi birşey vadelide.
    Bu manyaklar 300 binide bugün net arttırıyor hani belli piyadadan şuan Allah korusun dolar 1 TL zıplasa elindeki pozu kapatacak adam bulamaz merkez ki şuanki bütün hacmi merkez yapıyor artık vadelide.
    Alıcıların karşısında merkezden başka karşı taraf yok şuan nerdeyse, bütün piyasayı merkez karşısına almış durumda vadelide.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

8.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    viop yalan
    spot gercek

Ben de spota daha fazla önem versem de forumdaki deneyimli profesyonel bankacılar aynı fikirde değiller. Finansal bütünlük içinde her ikisininde 1:1 zamansal boyutta dönüştürülebilir değerler olduğunu söylüyorlar.Birbirleri ve likidite üzerindeki etkilerinin de az olmadığını savunuyorlar. Kendi subjektif fikrimi o nedenle çok savunamıyorum, zira benim göremediğim bir detay dahilinde haklı olma ihtimalleri var.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 827/1024 İlkİlk ... 327727777817825826827828829837877927 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •