Sayfa 830/1312 İlkİlk ... 330730780820828829830831832840880930 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 6,633 - 6,640 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    hangi şehir acaba merak ettim. Örnek ilan varsa özelden paylaşabilir misiniz?
    Sorun yok burdanda yazabilirim. İzmit Akpınar

Sent from my 2109119DG using Tapatalk

2. [QUOTE=dva glaza;6251898.

Yapıların 2023'ten sonra bu şartlara uygun inşa edilmesiyle Türkiye'nin enerji ithalatı faturasında yıllık 10 milyar lira düşüş sağlanması, 2025'ten itibaren ise yıllık düşüşün 15 milyar liraya ulaşması hedefleniyor.

Kaynak : Anadolu Ajansı[/QUOTE]

Bakalım 15 milyar lira 2025te kaç bin dolar olacak
    Çomarolu ajansının yapacağı haber bu kadar olur.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

3. Yerli satista su anda eksper zorunluluhu yok.yabanciya satis ve alista var. O haber programa alinmis kanunlasmasi gerekiyor secime kadarda cikmaz.
    Satista dikkat etmeniz lazim.gercek satisla tapu satis banka farki cok onemli buna cok dikkat edin
    .aliye siki takip ediyor.
     Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    2 yıl önce aldıgımız evi bazı proplemlerden dolayı satmayı düşünüyorruz. O şüreçte ev fiyatı 5 kat arttı. Gayrimenkul değer artış vergisi varmış 5 yıl önce satış yapılınca . Hesap kurdunda hesaplama aracında hesapladım 2 yıllık eve ödenen faizler, masraflar ve enflasyon degerlemesi düşünce evin şuanki piyasa değerinin yaklaşık % 15 kadar vergi çıkıyor.

Oturduğumuz ev, herhangi bir yatırım felan değil. İnsanın kendi evinde huzurla oturamayacagı durumlar ortaya çıkınca mecbur kalıyor.

Evi düşük göstersem diyecegim , fakat exper zorunlu tutuldu biliyorum. Bu konuda yol gösterici yazacak biri varmıdır.
    M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    2 yıl önce aldıgımız evi bazı proplemlerden dolayı satmayı düşünüyorruz. O şüreçte ev fiyatı 5 kat arttı. Gayrimenkul değer artış vergisi varmış 5 yıl önce satış yapılınca . Hesap kurdunda hesaplama aracında hesapladım 2 yıllık eve ödenen faizler, masraflar ve enflasyon degerlemesi düşünce evin şuanki piyasa değerinin yaklaşık % 15 kadar vergi çıkıyor.

Oturduğumuz ev, herhangi bir yatırım felan değil. İnsanın kendi evinde huzurla oturamayacagı durumlar ortaya çıkınca mecbur kalıyor.

Evi düşük göstersem diyecegim , fakat exper zorunlu tutuldu biliyorum. Bu konuda yol gösterici yazacak biri varmıdır.
    Tahminim komşu huzursuzluğu nedeniyle satma kararı aldınız. Bence ; satmak yerine kiraya verin. Kendiniz de alacağınız kira kadar başka bir daireye taşının. Böyle 3 yıl idare ederek 5 yıl dolunca piyasa bozulmamışsa satarsınız. Vergi derdi de olmaz. Ancak , kiraya verirken kiracıdan noter tasdikli tahliye taahhüdü alınız. Daha yeni ( 5 ay önce ) davalık olduğum kiracıdan el yazıyla doldurulan taahhüdü icra dairesi ( itiraz üzerine ) reddetti. Şimdi sulh hukukta tahliye davası başladı. İcra müdürü '' eğer noterden olsaydı taahhüt itiraz hakkı yoktu '' dedi.

Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Tahminim komşu huzursuzluğu nedeniyle satma kararı aldınız. Bence ; satmak yerine kiraya verin. Kendiniz de alacağınız kira kadar başka bir daireye taşının. Böyle 3 yıl idare ederek 5 yıl dolunca piyasa bozulmamışsa satarsınız. Vergi derdi de olmaz. Ancak , kiraya verirken kiracıdan noter tasdikli tahliye taahhüdü alınız. Daha yeni ( 5 ay önce ) davalık olduğum kiracıdan el yazıyla doldurulan taahhüdü icra dairesi ( itiraz üzerine ) reddetti. Şimdi sulh hukukta tahliye davası başladı. İcra müdürü '' eğer noterden olsaydı taahhüt itiraz hakkı yoktu '' dedi.
    Kira sözleşmesi yapıldıktan en az bir gün sonra kiracıyı notere götürüp taahhüt mü alacaksınız yani?

6.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Kiracı neye itiraz etti? tahliye tarihinin sonradan elle yazılmasına mı?
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

7. Benim gibi evi olmayan insanlar 15 yil vade ve aylik %0.69 faizle ev sahibi olabilecek. Kanun hakkinda bir link vereyim isteyenler okusun. https://www.instagram.com/p/Cm_TJTQLM5W/...

Evi 5 seneden once satamiyoruz bir de evin sifir olmasi sarti var. Ben Izmirde istedigim yerlerde sifir dairelere baktim 2 milyon TL nin altina 3+1 yok gibi. Su linkten ayda ne kadar odemem gerektigine baktim.

https://www.hangikredi.com/kredi/hes..._CeV-438fp5BS4

2 milyon TL bankadan konut kredisi ceksem aylik odemesi 20 bin TL ediyor. Elbette bu cok yuksek bir rakam oyle herkesin verebilecegi bir meblag degil. Ama enflasyon o kadar yuksekki odeyecegimiz faiz bunun yaninda cok komik derecede dusuk kaliyor. Birde kiralar Izmirde anormal yuksek ve hala yukseliyor bilemedim siz ne dersiniz?

8. % 0,69’dan başlayan oranlarla deniliyor.
    Demek ki her krediyi 0,69 olarak düşünmemek gerekiyor. Üstü oran da olacak.
    Tahminime göre vade ve/veya tutara göre faiz oranı değişecek.

Sayfa 830/1312 İlkİlk ... 330730780820828829830831832840880930 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •