Sayfa 84/353 İlkİlk ... 3474828384858694134184 ... SonSon
Arama sonucu : 2819 madde; 665 - 672 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1. Ha pardon şimdi gördüm "kiracılı" yazıyor.
    Uzak durun bence.

2.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Denize de yakınmış.
    5200 bedava..
    Ailece trakyaya yönelmiş olmasak bunu ciddi ciddi almak isterdim.

Trakyada ideal yerimizi bulduk bir kere.

yaww fikir sordum sulanmayın evime...

Trakyada nereyi buldunuz istanbulu yakını bir yer bakıyorum..

Belki fikrim değişir...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    kaç teklif verilir alıcı gözüyle...
    Birincisi akçakoca'yı yazlık yer gibi düşünmek zor. Sezonu çok kısa, denizi aşırı dalgalı. Kışları aşırı yağışlı, Akçakoca, Düzce yolunun bazı yerleri hemen her yıl heyelan nedeniyle kapanabiliyor. Ayrıca düzce insanı sert mizaçlı, muhafazakar insandır. O görüşe ve yapıya yakın değilseniz orada yaşamak zor olur.
    Ama ormanlık ve havası temiz bir yer olduğunu da söylüyeyim.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

4. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

5. Evini günlük kiralayanlar dikkat! Yasa teklifinin ayrıntıları belli olmaya başladı.

- Evlerini günlük kiralamak isteyenler Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan "Turizm konutu" ruhsatı alacak ve bu ruhsatı dışarıdan görünecek şekilde konutun kapısına asacak.

- Günlük kiralık evlerde yangın merdiveni, yangın raporu belgesi, atık kontrol belgesi zorunlu tutulacak.

- Günlük kiralık evlerde; bir otel odasında bulunması zorunlu malzemelerin (Saç kurutma makinesi, nevresim, havlu) sağlanması istenecek.

- Komşuların hepsinden muvafakatname alınması gerekecek. Bir apartman sakinin bile itirazı halinde günlük kiralama yapılamayacak.

- Kiralama yapacak kişinin kimlik bilgileri alınacak Emniyet'le paylaşılacak.

- Bu kurallara uymayanlara daire başına 1 milyon lira ceza uygulaması planlanırken, eksik belge ve kiralamaya devam edilmesi durumunda evler mühürlenecek.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    2 milyon veririm ben buraya
    Bizim köyde betonarme 20 senelik dubleks evimiz var. Yaparken en iyi beton vs kullanıldı ama içi filan eskidi tabi banyosu mutfağı.

Yapılı eve, tadilat yapalım istedik. 2 milyon masraf çıkıyor ( yerler camlar dış merdiven veranda banyolar mutfak ısı pompası güneş enerjisi toplam 250m2 iç alan )

Bu villa için 5 milyon bildiğin bedava

7. Türkiye'de rakabet ters ..

turizim yatırmcılarının ağlamalarına daynamayan Reis

ABD emperyalizimine bir tokat daha atmaya karar verdi...

Biliyorsunuz daha önce ABD emperylizimin bir unsuru olarak kabul gören ( tabiki taksi plakası sahapları camiasında...) UBER uygulaması bir gecelik kararname ile kaldırılmıştı...

Sıra geldi AirBnb'ye...

AirBnb'de yeni dönem geliyor: İzinsiz, tabelasız yapılmayacak

AirBnb yapılacak evlere yeni düzenleme geliyor. Ekim ayında çıkması beklenen düzenlemelerde yangın merdiveni, tabela zorunluluğu ve apartman sakinlerinden izin alınması gibi maddeler öne çıkıyor.

Ekim ayın içinde hayata geçmesi beklenen yeni düzenlemelere uymayanları 1 milyon liraya kadar cezalar bekliyor.

Evini günlük kiraya verenler dikkat: Kurallara uymayana ciddi ceza var

Evlerini günlük kiralaya vermek isteyen kişiler Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan 'Turizm konutu' ruhsatı alacak. Bu ruhsata sahip olmayanlar evini kiraya veremeyecek.

TBMM'ye sunulacak yasayla günlük kiralık evleri kiralayanlar da kiraya verenler de sorumlu olacak.

Halk TV'de yer alan habere göre; düzenleme onaylanırsa günlük kiralık evlerde yangın merdiveni, yangın raporu belgesi, atık kontrol belgesi zorunlu olacak.

Komşuların hepsinden onay alınacak ve bir komşu bile istemezse ev kiraya verilemeyecek.

Kurallara uyulmadığı takdirde 1 milyon ceza uygulanması bekleniyor. Kiralamaya devam edildiği durumlarda ise daire mühürlenecek.

Odatv.com

https://www.gazeteduvar.com.tr/airbn...galeri-1640126

Rekabet istemiruk ....

Ruhsat makamıda oteller imparatoru olan Turizim bakanı...

Artık ABD'de bize bir iyilik düşünür...

3-5 dolar uygulamanın karına göz koymuşlar....

gelen misafirin/turistin daha uygun fiyatlara , ev ortamında konaklayıp gezmesini tozmasını yapıyordu...

saçma sapan işler...

8.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    tweet
    Ev fyatlarının 2014'te yaptığı zirveyi, sonra da 2017-18'de indiği dibi göstermeyen grafik, mabaddan uydurmadır.
    Ben de çizeyim hemen iki çizgi çubuk, yapayım algı operasyonunu.
    Kaynak sorarlarsa, kaynak götüm.

Edit: 26.000 zerzevat da bu herifi takip ediyormuş. Yuh!
    Demek ki insanların duymak istediği şeyleri söylemek (popülizm) cidden prim yapan bir şey.
    Son düzenleme : djoz; 04-10-2023 saat: 17:16.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Sayfa 84/353 İlkİlk ... 3474828384858694134184 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •