Sayfa 84/166 İlkİlk ... 3474828384858694134 ... SonSon
Arama sonucu : 1328 madde; 665 - 672 arası.

Konu: ARCLK - Arçelik A.Ş.

1. Genel kurul toplanacak ,onay verilecek.daha sonra hisse alımı yine başlayacak.şuan zaten alamaz istese bile.
     Alıntı Originally Posted by Qie Yazıyı Oku
    Birinci geri alım programının başlarında olduğu gibi bu seviyelerden (80 tl üstü) geri alım yapılacağına pek ihtimal vermiyorum. Haberden sonra herhangi bir alım yapmaması da benim tezimi doğruluyor. Orta-uzun vadede tabiki yön yukarı ama...
    Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Yüzde 10 alırsa halka açıklık yüzde 5 seviyesine geliyor.geri mesajlarda yatırım finansman analizi de var.
     Alıntı Originally Posted by wasdreel Yazıyı Oku
    kapa göre arçelik aş nin % 10 geri almasından sonra bile halka açıklık şu an %25. ben mi yanlış biliyorum. % 10 daha alsa 15 kalır % 5 değil

3. Arkadaşlar beko beyaz eşya aldım komple arçelike bir faydası var mı? Yani beko satışından bize bir fayda gelir mi arçelike? Yoksa onun hesabı ayrı mı

4.  Alıntı Originally Posted by tam35 Yazıyı Oku
    hisse geri alım programı zannediyorum bayiilere ve servislere yönelik bir operasyon...şirket bayilerine teminat mektubu yerine hisse almalarını önermiş ve alınan hissenin 1,5 katı kadar borçlandırma önermiş..2750 bayii ve 500 civarı servis olduugu ve herbirinin özellikle bayiilerin verdiği teminat mektubu 2-3 milyon civarı olduğu düşünülürse 9 milyar tl lik alım rahat dolar...
    ytd...
    Bu ne anlama geliyor hocam

5.  Alıntı Originally Posted by enigma72 Yazıyı Oku
    Genel kurul toplanacak ,onay verilecek.daha sonra hisse alımı yine başlayacak.şuan zaten alamaz istese bile.

Hiç sanmıyorum. Genel kurulda geri alım için zaten yetki almıştı. Uygun gördüğü fiyat geldiği zaman geri alıma başlayacak, yaptığı geri alım işlemlerini de gelecek seneki genel kurulda onaya sunacak ve ibra edilecek.

6.  Alıntı Originally Posted by enigma72 Yazıyı Oku
    Yüzde 10 alırsa halka açıklık yüzde 5 seviyesine geliyor.geri mesajlarda yatırım finansman analizi de var.

olay anlaşıldı kapta ortaklık yapısında diğer kısmında % 26 yazıyor. ailenin bireysel sahip olduğu paylarda bu oran içinde ama ayrı gösterilmemiş arclkğin kendi sitesinde var. halka açık kalan şu an için 16
    yatırım tavsiyesi değildir

7.  Alıntı Originally Posted by wasdreel Yazıyı Oku
    olay anlaşıldı kapta ortaklık yapısında diğer kısmında % 26 yazıyor. ailenin bireysel sahip olduğu paylarda bu oran içinde ama ayrı gösterilmemiş arclkğin kendi sitesinde var. halka açık kalan şu an için 16

Neden sizce geri alım yapılıyor?

8.  Alıntı Originally Posted by Nazar Yazıyı Oku
    Neden sizce geri alım yapılıyor?
    Bunu kimse bilmiyor.

Sadece farklı düşünceler var.

Şirket sağlıklı fiyat oluşumu için diyor. Kimi kottan çıkacak, kimi USA da borsaya açılacak, kimi paylarını yabancıya satacak falan gibi farklı teoriler konuşuluyor.

İşin ilginci, kuşlu site de dahil o kadar çok sözde üstad var, hiç biri Arçeliğin geri alım nedenini tahmin edemiyor. Sadece bu teorilerden birini desteksiz sallayıp duruyorlar. Yarın öbür gün geri alım nedeni ortaya çıksın görün bakın nasıl da "ben söylemiştimciler" ortaya çıkacak.

Sayfa 84/166 İlkİlk ... 3474828384858694134 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •