Sayfa 849/993 İlkİlk ... 349749799839847848849850851859899949 ... SonSon
Arama sonucu : 7944 madde; 6,785 - 6,792 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVI (16)

1.  Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Bu yargılamadan şu an çıkış arama yoluna gittikleri aşikar,yani ellerinde patladı,nebat biraz daha Dünya turu yapması lazım,tabiki inanan olursa,çünkü ayni durum bizim başımızada gelebilir diyecekleri kesindir,zaten son söylenecek söz belli biz yapmadık Bozdağın parmağıda var diyebilirler,yandın yine Bozdağ,kabak senin başına patlıyacak nede olsa küçüğün rızası vardı dimi
    https://www.sondakika.com/dunya/habe...iyor-14904513/

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Suudi Arabistan'a gidiyor28.04.2022 08:15
    Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz El Suud'un daveti üzerine 28-29 Nisan 2022 tarihlerinde Arabistan'a gidecek. Ziyaret kapsamında yapılacak görüşmelerde, Türkiye-Suudi Arabistan arasındaki ilişkiler tüm veçheleriyle gözden geçirilecek; işbirliğinin geliştirilmesi imkanları ele alınacak.

*Kavcıoğlu: Arz ve tedarik sorunları henüz düzelme eğilimine girmedi

Kavcıoğlu: İlk çeyrek verileri iktisadi faaliyetteki kompozisyonun iyileşmekte olduğuna işaret etmektedir

Kavcıoğlu: Artan yatırım ihtiyacının uzun vadeli TL yatırım kredileriyle karşılanması önem arz etmektedir

Kavcıoğlu: Ekonomimizin istihdam oluşturma kapasitesinin sürekli arttığını gözlemliyoruz

Kavcıoğlu: Önümüzdeki dönemde istihdam artışının devam edeceğini öngörüyoruz

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Kavcıoğlu: Türkiye büyümesinin yapısı ihracat odaklı önemli bir dönüşüm yaşamaktadır

Kavcıoğlu: Cari işlemler dengesinde enerji fiyatlarından kaynaklı riskler devam etmektedir

Kavcıoğlu: İlk çeyrekte enerji ve gıda başta olmak üzere küresel emtia fiyatlarındaki güçlü artışlar enflasyondaki yükselişin ana belirleyicisi olmuştur

Kavcıoğlu: İthalat fiyatlarındaki artışın yanı sıra yüksek seyreden taşımacılık maliyetleri ve tedarik aksaklıkları, enflasyonun görünümünü olumsuz etkilemeye devam etmektedir

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

Kavcıoğlu: TCMB'nin öngörülebilir likitide yönetimi sayesinde BIST gecelik faizi politika faizi çevresinde seyretmeye devam etmiştir

TCMB'nin 2022 yıl sonu gıda fiyatları tahmini %49,0 (Önceki %24,2)

TCMB'nin 2023 yıl sonu gıda fiyatları tahmini %15,0 (Önceki %10,0)

Kavcıoğlu: Enflasyonun 2022 yıl sonunda %42,8 olarak gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz (Önceki %23,2)

Kavcıoğlu: Enflasyonun, %70 olasılıkla 2022 yılı sonunda %38,7-46,9 aralığında -orta noktası %42,8- gerçekleşeceğini öngörüyoruz (Önceki %18,6-27,8 aralığı ile %23,2)

Kavcıoğlu: Enflasyondaki artışa global ve lokal olarak bakmak lazım, Rusya-Ukrayna çalışması olmasaydı belki revizyona bile ihtiyaç olmayabilirdi

Kavcıoğlu: İç talepten kaynaklanan para politikası anlamında cevap vereceğimiz önemli bir artış veya etki söz konusu değil

Kavcıoğlu: Enflasyon konusunda kararlılığımız güçlü bir şekilde devam ediyor

Kavcıoğlu: Enflasyonun öngördüğümüz patika içinde düşme eğilimine gireceğini öngörüyoruz

Kavcıoğlu: Bizim öngördüğümüz patika içinde Mayıs ayından sonra enflasyonun aşağı inmeye başladığını görüyoruz

Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVI (16)

Kavcıoğlu: Reel kur endeksi şu an için arzu ettiğimiz noktada değil

Kavcıoğlu: (500 TL banknot, 5 TL madeni para) Bir hazırlığımız yok

8.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Kavcıoğlu: Reel kur endeksi şu an için arzu ettiğimiz noktada değil
    Arzu kaçmış ? 23 mü?
    Memento mori

Sayfa 849/993 İlkİlk ... 349749799839847848849850851859899949 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz