Sayfa 85/169 İlkİlk ... 3575838485868795135 ... SonSon
Arama sonucu : 1346 madde; 673 - 680 arası.

Konu: GLYHO- Global Yatırım Holding

1. Bu arada asla yatırım tavsiyesi değildir. . . . . . ama trade maksatlı hisselerimi bosalttım. . . . . .

saygılarımla
    Yazdıklarım deli saçmasıdır. Hiç bir anlamı yoktur. Yatırım ve bilgi tavsiyesi değildir. Sohbet muhabbet amaçlıdır

Alıntı Originally Posted by beşiktAŞK Yazıyı Oku
    Bu arada asla yatırım tavsiyesi değildir. . . . . . ama trade maksatlı hisselerimi bosalttım. . . . . .

saygılarımla
    Sizin trade maksatlı boşalttığınız hisseler 14-15 lira arası yeni maliyetlenmelerle portföylere girmiş görünüyor. Enerji hisseleri büyüme hikayesiyle 40-50 f/k'lardan fiyatlanırken bizim holdingimiz hale 7 f/k bile değil. Hem de en büyük giderlerimizden olan finansal giderlerimiz çok daha düşük maliyetle 13-17 yıla yayılan bir perspektifte yayıldı. Görünen ortaklık yapısında patron %34,23'e + Bülent Bey ise %11,18'e ulaşmış durumda. Fiili dolaşım %54,34'e indi ve azar azar da olsa inmeye devam ediyor. Patronun 2022 sonu %40'a + 2023 sonu %50'ye çıkma söz vardı. Birçok gelişme yaşandı ve patron periyodik alımlarına devam ediyor. Her alım hamlesi başı boş dolaşan lotların azalması demek. Naturel gaz ve consus enerjiden de kendine kaynak yarattı. Önce payını %50'ye çıkartsın sonra da yılalrdır dile getirdiği stratejik ortağı alsın. Artık yatırım yapılabilir bir global şirketi var ve kendi alanında BIST'te dünyada bir numara olan tek şirket GLYHO.

3. Hocam
    7 fk yı glyho ıcın dusuk goruyorsunuz ama kchol 4,38 fk, sahol 2,6 fk, dohol 3,49 fk. Holdingler dünyasında iyi de bir glyho fk sı oldugunu soylenebılır. Manupulatif enerjı hısselerınden yola cıkarak karsılastırma yapmak sızlerı hayal kırıklıgına ugratabılır.

syg.

Alıntı Originally Posted by mzffr Yazıyı Oku
    Sizin trade maksatlı boşalttığınız hisseler 14-15 lira arası yeni maliyetlenmelerle portföylere girmiş görünüyor. Enerji hisseleri büyüme hikayesiyle 40-50 f/k'lardan fiyatlanırken bizim holdingimiz hale 7 f/k bile değil. Hem de en büyük giderlerimizden olan finansal giderlerimiz çok daha düşük maliyetle 13-17 yıla yayılan bir perspektifte yayıldı. Görünen ortaklık yapısında patron %34,23'e + Bülent Bey ise %11,18'e ulaşmış durumda. Fiili dolaşım %54,34'e indi ve azar azar da olsa inmeye devam ediyor. Patronun 2022 sonu %40'a + 2023 sonu %50'ye çıkma söz vardı. Birçok gelişme yaşandı ve patron periyodik alımlarına devam ediyor. Her alım hamlesi başı boş dolaşan lotların azalması demek. Naturel gaz ve consus enerjiden de kendine kaynak yarattı. Önce payını %50'ye çıkartsın sonra da yılalrdır dile getirdiği stratejik ortağı alsın. Artık yatırım yapılabilir bir global şirketi var ve kendi alanında BIST'te dünyada bir numara olan tek şirket GLYHO.

4.  Alıntı Originally Posted by lennoncan Yazıyı Oku
    Hocam
    7 fk yı glyho ıcın dusuk goruyorsunuz ama kchol 4,38 fk, sahol 2,6 fk, dohol 3,49 fk. Holdingler dünyasında iyi de bir glyho fk sı oldugunu soylenebılır. Manupulatif enerjı hısselerınden yola cıkarak karsılastırma yapmak sızlerı hayal kırıklıgına ugratabılır.

syg.
    Enerjiler günümüzün fk sını fiyatlamıyor gelecekteki fk ları fiyatlıyorki astorun aldığı iş kaplarından da bu belli oluyor… holdinglerin bu durumda olması patronların suçu bi kansızda sa grubu her hissesi ayrı kansızljk holdingide buna eşdeğer hareket ediyor…

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. Yarın açılışta gepli acsa. Bir miktar versek..
    Hazır üstad da malsızken.
    Kol gibi gep var. Gepi kapatınca alırız..
    Strateji kurguladık.
    Üstad gibi ekleyelim.
    Asla ytd.

6. Strateji öyle olmaz..... Ben neden sattım? Benim stratejim/beklentim/amacım neydi?.....

1. Evergrande dunya ya satıs getirebilir

2. Enflasyon aşırı gelirse faiz artısı sertlesebilir.

3. Genelde hiç bir sey yokken sert hareketlere sebep olacak iyi haberlerin satıs için kullanılması

4. Aysonu/aybaşı grafiği

5. Endeksin 84xx direncini birden geçmeyeceğini duaunmem

6. Olduda yukardakilerin hepsi yanlış/terse yattı ama altın ons almak için cokkk iyi fırsat veriyor.

Sayar sayar giderim..... Kabaca benim hareketimin/stratejimin temel sebepleri bunlar ve bir kaç sey daha.

Saygılarımla
    Yazdıklarım deli saçmasıdır. Hiç bir anlamı yoktur. Yatırım ve bilgi tavsiyesi değildir. Sohbet muhabbet amaçlıdır

7. Tşkler üstad.
    Bizler için büyük bir yol gösterici, öndersin.
    Ara ara net analizler ile yatırımcıya ışık tutuyorsunuz.
    Ne kadar tşk etsek az...

Alıntı Originally Posted by lennoncan Yazıyı Oku
    Hocam

syg.
    Üstad, bahsettiğiniz holdingler kendi alanlarında globalleşmiş ve agresif büyümelerini tamamlamış, nakit yaratan ve her sene Türkiye'de TL enflasyonu üzerinde dünyada ise USD enflasyonu üzerinde büyüyen holdingler. Ben, enerji şirketlerinin F/K'sı ile holding F/K'sını karşılaştırmak istemiyorum ancak yatırımcı bakış açısı ile enerji şirketleri nasıl ki geleceği, prospektif F/K'ları fiyatlıyor ise, Global Yatırım Holding'de de böylesine bir potansiyel var demeye çalışıyorum. Mesela; Koç veya Sabancı Holding'in USD bazlı yıllık karları 2 katına çok zor çıkacakken, GLYHO'da iki sene sonra USD bazlı karın 5 katına gidebileceğini yazmaya çalışıyorum.

Sayfa 85/169 İlkİlk ... 3575838485868795135 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •