Sayfa 868/1024 İlkİlk ... 368768818858866867868869870878918968 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 6,937 - 6,944 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Demir cevheri ve kok kömürü ithal.

Sayın Ahmetg, 2000'li yılların başında Ereğli Demir Çelik'in kredi notunun Türkiye'nin kredi notundan daha yüksek olduğunu hatırlıyorum. Ülke notundan yüksek olmasına o zamanlar ben de çok şaşırmıştım.
    Tengri han men etmişti ama madem konu açılmış yazayım, TR kromda kalite olarak dünyada üst sıralardadır. G.afrika da büyük krom ihracatçısı. Şişecam'ın Soda'sı krom ihracatı yapıyor.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Demir cevheri ve kok kömürü ithal.

Sayın Ahmetg, 2000'li yılların başında Ereğli Demir Çelik'in kredi notunun Türkiye'nin kredi notundan daha yüksek olduğunu hatırlıyorum. Ülke notundan yüksek olmasına o zamanlar ben de çok şaşırmıştım.
    vaybe

ulkede bir tane 100% yerli uretim bir sey ureten yer yokmu ya?

ulan bu nasil ekonomi?

Ahmetg Guest
    türkiye’nin alanında markalaşmış şirketlerinden biri olan mücevher firması gilan, konkordato ilan etti. markanın üst düzey yöneticisi osman geylan konkordato ilanın detaylarını anlattı.

son 2-3 senedir turizmde yaşanan gerileme ve nitelikli turist sayısındaki azalış, müşterilerinin daha ucuz ve günlük kullanılacak mücevherlere yönelmesi, yüksek faizle beraber uzun vadeli yatırımların yapılmasının imkansız hale gelmesi ve girdilerin tamamına yakının ithal olması (altın ve pırlanta) ve kurdaki dalgalanmalardan etkilenmeleri"

geylan ayrıca geçen senenin aynı dönemine göre satışlarında % 5’lik artış olduğunu, artış olmasına rağmen işletme maliyetlerindeki giderlerin, özellikle avm kiralarındaki artışın giderlerini yönetememelerine sebep olduğunu belirtti.

Duhul
    Aug 2017
    İkamet
    Bursa
    Gönderi
    1,428
     Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    o zaman soru su

TUrkiyede icinde ithalat girdisi olmayan ihracat yapan sirket varmi?

Onlara dalmak lazim
    Sanırım bir tek turizm sektörü var bu tanıma uyan sadece yabancı içkiye döviz ödüyorlar. Elbette hizmet ve gıda alımları “hissedilen enflasyon” (tuik değil) oranında artacak doğal olarak.
    Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir. Atatürk 22/09/1924 Samsun

5.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    vaybe

ulkede bir tane 100% yerli uretim bir sey ureten yer yokmu ya?

ulan bu nasil ekonomi?
    soyle kisa fikir iletiym ahmetg bey abim
    doner ulkesisin
    et doner tavuk doner fark etmez
    daha birak globali yerelde bi doner zincirin yok
    doner denince aklina bi mekdomalts zinciri tarzi restoran gelmiyo
    yani eldeki basitleri organizelestirip pazarlayamayan Karmasigi biraz zor yapar ahmetim yani yanlis sey ariyosun
    en baba olay etibank ti bence
    sifirdan son adima kadan giden nihai surecte (senin sordugunu dogru anladiysam eger)
    madenden tuketim enstrumanina
    o da malesef Can vereli Baya bi oluyo

6. Tuncer Hoca; en fazla 4.90-5.00 derken, olsa olsa 5.50 hadi 6.00 olsun dedi..En kötü 6.50-7.00 arasını görür onu da spekülatif görür geri çekilir demişti. Direk zınk 7.20 yi (bu zirve de her yerde farklı) görünce, oo bu sopa bu normal değil, 3-4 ay analiz yapmam deyip susmuştu.

Dayanamamış yazmış..7.20 üzeri başka evren diyor. Survivor..Mad Max dünyası..anne sütü işini gözüme kestirdim..akaryakıt yanar manar(Sn rxpu bu işe niyetli galiba)..mühimmat patlar matlar..en güzeli su ve anne sütü işi, dolaylı ve değişik yükümlülükleri de var hani ;-) ABD'de böyle tipler var..yeraltına ev mev yapıyorlar konserve depoluyorlar.

Tüyler 'tiken tiken' ...

https://mobile.twitter.com/TuncerSen...19119127511040

7.  Alıntı Originally Posted by krossingover Yazıyı Oku
    Yanı sızı burda takıp ederım bunkadar bos yorumunuzu ılk defa goruyorum asgari ucret ve dıger ulkeler uzerınden yapulan bir yorum
    Tr de en az slovenya kadar asgarıbuctet olsa 6000tl olur memur maasınsanırım/13
    14 bın tl cıvarınolur su ankı durumda buda doktor maasınındahı gecer boyle bır nabız boyle serbet dunyada yok
    Burdan vurmaya calısmanız sızı dusurur
    Zıraa 2000 euromaas alan hollandadakı ogretmenın 1000 euro kıra verdıgını bızzat bılıyorum
    Elestırın ama öldurmeyın

Hayırlısı..
    Siz söyleyin. Neyle ölçelim? Neyle kıyaslayalım?

Dolar tüm dünyada paçavraya dönmüşken "kişi başı milli gelir şu kadar dolar" diyerek böbürlenmeyi bildiler ama.

E şimdi dövizler uçtu TL düştü diye gelirimizi patatesle mi ölçelim?

Hoş, patatesle ölçünce de yine herkesten fakiriz ya neyse.

Ev kiraları gelir seviyesiyle ve yaşam kalitesiyle orantılıdır, öncelikle bunu kabul edin.
    Yok eğer aksini düşünüyorsanız ve düşük kiranın iyi bir şey olduğunu savunuyorsanız venezuelada yaşamanızı öneririm.
    Orada kiralar heralde 10 dolar falandır.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

8.  Alıntı Originally Posted by TRON Yazıyı Oku
    Gıda perakende şirketleri genel olarak ekonomik krizlerden etkilenmezler.
    Üretici değiller.
    Nihai tüketici de değiller.
    Y.T.D.
    Ticaret yapan şirketler.
    Toptancı ve perakendeciler grubuna giriyor.
    Bunlar bistte hangi sektör olarak geçiyor.

Sayfa 868/1024 İlkİlk ... 368768818858866867868869870878918968 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •