Sayfa 87/256 İlkİlk ... 3777858687888997137187 ... SonSon
Arama sonucu : 2043 madde; 689 - 696 arası.

Konu: ORGE - Orge Enerji Elektrik

1.  Alıntı Originally Posted by Better15 Yazıyı Oku
    Sn.küçükyatirimcı.
    Yorum doğrudur. Bilanco konusunda ben de aynı düşünuyorum. 11.mn.u biraz gecebilir belki. (Gayri menkul degerlemesi şilede yapılan villalar idi.)
    Ancak durdurulan metronun tekrar baslayacak olmasi, ki 11 mn.euro luk teklifin hayata geçmesi demektir, yurt dışı beklentileri, yeni islerin alınmaya devam etmesi, yabancı alimlarinin devamı gibi beklentiler hissenin gelecek icin umut vermesini sagliyor.
    6.40 lar gecmişi ve bu günü karşılıyor ancak yukarıda saydığım beklentiler geleceğe ışık tutuyor. Şu metro işi yada katar olayından gelecek haberler daha yüksek fiyatları görmesini saÄ£layacaktır hissenin.
    İnşallah oyle de olur.Ytd
    Sn. Better15

Yorumunuz için teşekkür ederim. Gayrimenkul değerlemesinin Şile'deki villalardan kaynaklandığını bilmiyordum, sayenizde öğrenmiş oldum. Umarım daha yüksek fiyatları hep beraber görürüz.

2.  Alıntı Originally Posted by Better15 Yazıyı Oku
    Sn.Emrecant.
    Yabancının satma sebebi metro islerinin o zamanaskiya alınması ve temettü vermemesiydi diye hatirlıyorum.. Simdi durum olumluya kaymış gibi görünüyor. İnşaat sektöründeki canlanma ihtimali de var.
    Doğrudur... Ancak yabancı bu kadar kısa süreli girip çıkmaz benim bildiğim.
    Başka bir takım oyunlar var bana göre
    MEsela yabancı görünümlü patron

3.  Alıntı Originally Posted by kucukyatirimci1 Yazıyı Oku
    Sn. Emrecant,

Yorumunuz için teşekkür ederim. Şirketin önünün ben de açık olduğunu düşünüyorum. Faizlerin düşmesiyle birlikte F/K'lar da yükseldi ve daha da yükseleceğe benziyor. Şirketin önünün açık olması ve F/K'lardaki yükselişi de dikkâte alırsak 8 F/K'nın şirketin şu andaki değerini karşıladığını, 9 ve 10 F/K'ların da yıl içinde görülebilecek noktalara işaret ettiğini düşünebiliriz.

2019/12 net kârının 11M olması durumunda yıllık 40M net kârla 9 F/K için 40*9=360M piyasa değeri ve 360/50=7,2 lira hedef fiyat, 10 F/K için 40*10=400M piyasa değeri ve 400/50=8 lira hedef fiyat orta vadede takip edilmesi gereken noktalar diye düşünüyorum.

Yanlış hatırlamıyorsam 2018/12'de gelen faaliyet raporunda CEO Nevhan GÜNDÜZ, 2019 yılında 2018 yılındaki kârlılığı korumayı hedeflediklerini söylüyordu. Bu yüzden şimdiye kadar açıklanan 28.3M kârı olumlu buluyorum. Çünkü şirket 2018'de (gayrimenkul değerlemesini saymazsak) yaklaşık 40M kâr etmişti. Yine benzer bir kâr gelecek. 2019/12'de toplam kâr 40M civarına gelirse CEO'nun hedefine ulaştığını ve güven oluşturduğunu söyleyebiliriz.

Ben 2019/12'de gelecek faaliyet raporunu ve şirketin gelecek hedeflerini bekliyorum. Bunlar 2020'de şirketin durumu hakkında çok daha net bilgiler verecektir diye düşünüyorum.
    Katılıyorum. Güven kazanması için hisse derinliğinin mutlaka artması gerekli. Bu yönde çalışmalar var ve küçük grupların hisseyi oyuncağa çevirmeleri engellenmeli...
    Sonuçta ben de beklentim olduğu için hissedeyim
    Sağlıcakla kalınız

4. dün hisseye atlayanlar kol kesiyordur.

5.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    taahtüt firmalarının hisselerine yatırım yapmanın farklı bir heyecanı var
    işleri rutin değildir, her an bir yeni bir ilişkisi haberiyle karşılaşıp hisselerin uçuşa geçme durumu var
    bekliyoruz.
    dürüst olmayanı işi alır, hisselerini toplar
    sonra kap'a bildirm yapabilir
    bizim öyle bir sıkıntımız yok
    paton güven veriyor.
    .................................................. ................

6. cıty 3.428 milyon
    deuche 2.322 milyon
    toplamda artılar, deuche biraz vermiş.

7. ..........
    Son düzenleme : Hisseci61; 07-02-2020 saat: 12:26. Sebep: hata

8. Giden hisseye atlamam fezaya gider, gidecek diye umutla tutarım kanser eder
    şu gübrenin yaptığına bak
    dünde doğru karar vermişim krtek'e gitmekle! Kapıldım bir kere orgedeki yabancı alışına vardır bir bildikleri diye
    duramayıp döndüm, krtek'in tekniği güzeldi
    ah birde temeline güvensem

Sayfa 87/256 İlkİlk ... 3777858687888997137187 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •