Sayfa 88/823 İlkİlk ... 3878868788899098138188588 ... SonSon
Arama sonucu : 6581 madde; 697 - 704 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Maaşlı çalışarak temettü emeklisi olmak zor gibi duruyor.

Temettü emekliliği, emlak baronluğu, eurobond krallığı veya üçünü ortaya karışık da yapılabilir ama hepsine ulaşmanın en kolay yolu ticaret yapmaktır.

Bir malı bir yerden alıp üstüne kar koyup satabilenler için bu tarz pasif gelir oluşturacak sermayeyi yaratmak daha kolay. Ticaret ile uğraşanlar kafa olarak da daha uygunlar bu tarz işlere. Memur adamın kafası memurluktan başka işe kolay kolay çalışmaz.
    enflasyon yüksek olunca temettü hikaye oluyor.(enflasyon %100 en iyi temettü %10)
    ama düsük bir enflasyon dönemi yasarsak-ben bir daha göreceğimi sanmam- o zaman froto o zaman emekli edebilir.

2.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    enflasyon yüksek olunca temettü hikaye oluyor.(enflasyon %100 en iyi temettü %10)
    ama düsük bir enflasyon dönemi yasarsak-ben bir daha göreceğimi sanmam- o zaman froto o zaman emekli edebilir.
    Enflasyon temettüyü olumsuz etkilemez. Resesyon etkiler. Herkesin kendi kararı tabi.

3.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    Enflasyona bağlı olarak hisse fiyatı da artacağı için o %10'luk temettü de doğal olarak artıyor hocam.

Hisse fiyatı : 500 lira
    Demettü : 50 lira (%10 verim)

Hisse fiyatı : 1.000 lira
    Demettü : 100 lira (%10 verim)

Görüldüğü gibi hisse fiyatı %100 arttığı için her iki durumda da %10 temettü verimi olduğu halde temettü miktarı da %100 artmış oldu.

Yeter ki temettü oranını düşürmesinler.

4. Temettü emekliliği kadar saçma bir şey yok.
    Yemettü almak cok mantıklı ama ordan gelsin ben calısmıyım demek cok mantıksız.
    Çalışan demir paslanmaz.mutlu olduğu işte üretmek cebinde parası olmak güzel bir şey.
    Arkadaşlar eğriye eğri dogruya dogru artık bazı şeyler cok zor…
    Alım gücü düştü içerdeki 15 milyon sıgınmacı üretimsizlik vs her seyi düşününce artık hisseleri almak da kolay değil.
    İyi şirketler iki elin parmağını geçmez…
    Şirketler saldım çayıra mevlam kayıra gidiyor.
    Kim temettüsünü arttırıyor enflasyon oranında kim pazar payını arttırıyor kim ihracat oranını arttırıyor.
    Bakın inceleyin…
    Bizim yasımız hadi gecti benim yasım gelmiş 34 e.
    Bu saatten sonra mutlu olsam da anlamam zaten…
    Yazık oldu hepi yopu 10 şirket var yatırım yapılcak.Gerisi çöp…
    Ytd syg
    Hebele hübele yuvarlanıp gideceğiz böyle…

5. Kocaeli hziran otomotiv ihracat ı güzel. 740 milyon usd . gecen sene ve mayıs 23 un üzerinde. kısa ayda nasıl yaptılar bunu , ilginç

Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Temettü emekliliği kadar saçma bir şey yok.
    Yemettü almak cok mantıklı ama ordan gelsin ben calısmıyım demek cok mantıksız.
    Çalışan demir paslanmaz.mutlu olduğu işte üretmek cebinde parası olmak güzel bir şey.
    Arkadaşlar eğriye eğri dogruya dogru artık bazı şeyler cok zor…
    Alım gücü düştü içerdeki 15 milyon sıgınmacı üretimsizlik vs her seyi düşününce artık hisseleri almak da kolay değil.
    İyi şirketler iki elin parmağını geçmez…
    Şirketler saldım çayıra mevlam kayıra gidiyor.
    Kim temettüsünü arttırıyor enflasyon oranında kim pazar payını arttırıyor kim ihracat oranını arttırıyor.
    Bakın inceleyin…
    Bizim yasımız hadi gecti benim yasım gelmiş 34 e.
    Bu saatten sonra mutlu olsam da anlamam zaten…
    Yazık oldu hepi yopu 10 şirket var yatırım yapılcak.Gerisi çöp…
    Ytd syg
    Hebele hübele yuvarlanıp gideceğiz böyle…
    Hayır abi biz 36 yaşındayız şu an

7.  Alıntı Originally Posted by reyz Yazıyı Oku
    Hayır abi biz 36 yaşındayız şu an
    Ben 34 yasındayım;)
    Hesapladım şimdi tarih ay olarak;)

Rumuzu diyosan o benim trafik kazasında kaybettiğim arkadaşımın yaşı….
    87 doğumlu idi.

Syg
    Mutluluk nasıl bişey unuttuk para kazansak da napcaz bilmiyorum…

8.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Kocaeli hziran otomotiv ihracat ı güzel. 740 milyon usd . gecen sene ve mayıs 23 un üzerinde. kısa ayda nasıl yaptılar bunu , ilginç
    Avrupa da işler açılıyor abi satışlar artmıştır.
    Siz ttrak aldınız mı syn alanzo orda nasıl durumlar?

Sayfa 88/823 İlkİlk ... 3878868788899098138188588 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •