Sayfa 889/1016 İlkİlk ... 389789839879887888889890891899939989 ... SonSon
Arama sonucu : 8126 madde; 7,105 - 7,112 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    USD=17tl Tansu'nun 1994 dibidir, orada biraz USD bozdurmak gerek..
    Tansu pes edip gitmesini bildi. Bunlar kösele. Daha önce böylesini hiç görmedi bu memleket.

2.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    USD=17tl Tansu'nun 1994 dibidir, orada biraz USD bozdurmak gerek..
    Grafik var mı hocam

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,451
    altın ons 1 810 u geçtiğinde buralar baya bi kalabalık olur, yükselişin başlama noktasıdır orası

4. Ben Euro ve ABD'de ki yüksek enflasyonun enaz 1-2 yıl daha kalıcı olduğunu düşünüyorum.

Tedarik zincirindeki bozulmanın sebebi Çin, Doğalgaz ve petrol arzındaki bozulmanın sebebi ise Rusya. Ve bu ülkelerin keyifleri gayet yerinde. Mevcut durumu uzatmaya çalışacaklardır.

Batının yaşanan sıkışmayı para basarak çözmeye çalışması enflasyonu daha daha körüklüyor.
    Hep sıkılaşma falan diyorlar ama yüksek enflasyonda sıkılaşma onlarıda zor duruma sokar bir türlü o sıkılaşmayı başlatamıyorlar.

Ben tüm bu sebeplerden ons fiyatının 2 sene içerisinde 3.500-4.000$ a ulaşmasını bekliyorum.

5. Otavio Costa: The median P/E ratio of the top 10 largest stocks in the US is now as high as it was at the peak of the Tech Bubble. 37x. https://kingworldnews.com/fasten-you...lver-and-more/
    Yani kazanç hiç önemli değilmiş.. Biz şimdiden alalımmış, elbet bi gün kazanırlarmış! Olunca oluyormuş demek ki..

6. U.S. Mirroring Weimar Germany... December 13 (King World News) – Egon von Greyerz: Japan is used as the greatest example of a nation that can survive high debt levels with low Inflation. Unlike the U.S., Japan has a current account surplus and a NIIP of +66% of GDP, which means the value of its foreign assets against its foreign liabilities is positive. The U.S., however, has a current account deficit and an NIIP that is highly negative at -70%. Japan, moreover, funds its Debt internally via citizen bond buyers, while the U.S. funds its debts externally by, who else: The Fed’s money printer.
    ABD'ye mi Japonya'ya mı benziyoruz dersek tabii ki yüksek eksi-NIIP/GDP'den dolayı ABD'ye benziyoruz..

7. Selçuk Geçer ;Merkez dün yaptığı müdahalede 2.5 milyar doları ezmiş diyorlar... buna rağmen bugün dolar 14.29... BAS BAS PARALARI LEYLAYA
    Bu dolar ezme işini bırakmazlar da böyle giderlerse yine dün olduğu gibi 70sente muhtaç olacağız ama tek farkla ki o zamanlar böyle korkutucu bir Dış Borcumuz yoktu..

Sayfa 889/1016 İlkİlk ... 389789839879887888889890891899939989 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •