Sayfa 892/1312 İlkİlk ... 392792842882890891892893894902942992 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 7,129 - 7,136 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. İlla kiraya vereceksem de günlük kiraya verebileceğim bir yer alırım. Otelci gibi takılırım. Öbür türlü kontratla falan uğraşmak falan geçicen bunları.

ytd

2. Benim iki gündür kavgasını ettiğim konunun şu güncel maraş depremi konusuyla zerre alakası yok.

Aksine, birçok kişiyi anasız, babasız, evlatsız bırakan bu vahim olayı, kendi "çıkarlarına" alet edip ev sahiplerine çemkiren fırsatçılarla mücadele ediyorum ve konu maraş depremine onlar tarafından bağlanıyor "ısrarla".
    Çünkü işlerine öyle geliyor.

Birkaç gündür sanal ortamda herkes kendi küçük çıkarları için güncel depremi kullanıyor. Bisikletçinin koyduğu tivitteki gibi, biri kolonu gösterip kiranın yüksekliğini eleştiriyor, biri sokakta çocuklarımızı parçalayan azgın it çetelerini korumak için "arama kurtarma köpekleri" üzerinden algı ve güzelleme yapıyor,
    birçoğu "bağış afada mı ahbapa mı yapılsın" tartışmasında.

İğrendim yahu, vallahi bu fırsatçı insanlardan tiksindim.

Köpeğinize de, kiranıza da, bağış paralarını kapışmanıza da, siyasetinize de..

UIan zihniyetine sövdüğüm, senin istanbulda 10 bin kira vermenle maraşta ölenlerin ne alakası var?
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

bu embesil telsizci.. beni istanbulda kirada veya ev sahibi olarak oturduğumu zannediyor

zaman daralıyor diyoruz

o telsiz biyerine kaçıvermesin diyip konuyu kapadım.

hiç bişey olmiycek sana ne mal ne can kaybı acımiycek korkma

hadi aslanım görim seni atıl kurt.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

4.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    bu telsizci.. beni istanbulda kirada veya ev sahibi olarak oturduğumu zannediyor
    Kafan ayıksa geri dön ve bir daha oku.

gerek yok akıl sağlığın yerinde değil.

boş şans sana.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

6.  Alıntı Originally Posted by veridis quo Yazıyı Oku
    Bu saatten sonra gayrimenkulu yatirim olarak almak, sisen endekste hisse almak gibi geliyor bana. Ama yatirimlik evi olanin tutmaya devam etmemesi icin ya da ihtiyac olan evin alinmamasi de bir sebep görünmüyor yakin gelecekte.

Depremin yasandigi illerden olacak göcleri gectim, ülkeye ne idügü belirsiz bir sürü yeni suriyeli girdigi söyleniyor. Talebin bu kadar arttigi yerde ev fiyatlari nasil düssün?

Döviz bazli düsüs olabilir deniyor, ama dolar 19 dan 25'e ciktiginda ev fiyatlari TL olarak ayni mi kalacak sizce? Ülkede finansal okuryazarligi 0 olan adam bile artik herseyin hesabini döviz ya da altin cinsinden yapiyor. Son 2 senede dövize karsi da deger kazandi evler evet, ama 2015'ten 2020'ye kadar da düsüs gösteriyordu. Cok sisti dedigimiz fiyatlar aslinda 2010-15 arasinin fiyatlarina geri gelmesi. Asagidaki grafikte daha net görülebilir:

https://i.bigpara.com/i/55big/30112022_gorsel4.png

Ülkenin faiz politikasi belli, enflasyon belli...

Gayrimenkul yatirimcisi degilim, fiyatlarin düsmesini isteyenlerdenim. Ama hangi mantikli gerekce ile ev fiyatlarinin düsecegi söyleniyor?
    İşte foruma bu seviyede ve bu tür "bilgiye dayalı" mesajlar lazım.
    Boş goygoy veya çıkar amaçlı demagoji değil.
    Başka biri de gelsin fiyatlar düşecek desin, kiralar düşecek desin, ama önce kanıt sunsun kanıt.

7. Bu zor günlerde boşverin bu tartışmaları.

8. Hani bazıları vardır, haksızdır ama alkışlanmak ister. Arsızlık yapar. Yahu sus otur işte. Olmaz. Taraf toplama peşindedir. Yanlışa 500 kişi de doğru dese yanlıştır. Öyle '' namussuzlar, ********ler vb. '' kötü söylemlerle insanları susturamazsınız. Öyle yada böyle 2-3 mülkün var diye veya 3-5 kötü kiracıya denk geldin diye ülkenin kira rejimine yön vereceğini sanan zavallılar var. Koskoca inşaat holdingleri bile höykürmüyor. Adamlar sonradan görme durumuna düşmüyorlar.

Birde kalkmış cücük beyniyle millete akıl veriyor. Akıllı adam ev sahiplerini veya kiracıları toptan aynı kefeye koymaz. Yok efendim mercedesi olan kiracı pazarlık yapıyormuş ta kızıyormuş. Kime ne arabasının markasından. Önemli olan insanların içinde bulunduğu zor durumdan istifade etmemektir. Elbette herkes kazancına göre kiralık bakacaktır. kazancı 10 bin olan adam 7 binlik eve talip olmaz. Ama nasıl olsa talep fazla ben 3 binlik eve 7-10 bin isteyeyim demek te bir başka.

Aslında herkes her şeyin farkında ama insanoğlunun doyumsuzluğu karşısında yapacak fazla bir şey yok. Tek tesellimiz ülkede halen iyiler , kötülerden fazla.

Sayfa 892/1312 İlkİlk ... 392792842882890891892893894902942992 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •