Sayfa 9/1019 İlkİlk ... 789101119591095091009 ... SonSon
Arama sonucu : 8148 madde; 65 - 72 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by Black_Eagle Yazıyı Oku
    Günaydın.

https://twitter.com/paravatan/status...B4ed6zcsVi-KDw

AB'deki Görünür Çelik Tüketimi 2024'te Yıllık %5,6 Artacak

3. Ukrayna Rusya savaşı yataya sardı yakında anlaşırlar İsrail Gazze savaşı da bitebilir buralardaki yeniden inşaa edilme süreçleri Çelik tüketimi üzerinde bir etki yapabilir mi acaba şimdiden teşekkürler

4. Bu hafta geri gelmemiz lazım ama bilanço gazı ile daha dik bir duruş sergileyebiliriz... Mühim olan bilanço sonrası ne olacak

5.  Alıntı Originally Posted by clastobar Yazıyı Oku
    Ukrayna Rusya savaşı yataya sardı yakında anlaşırlar İsrail Gazze savaşı da bitebilir buralardaki yeniden inşaa edilme süreçleri Çelik tüketimi üzerinde bir etki yapabilir mi acaba şimdiden teşekkürler
    Yapabilir de, yapmayabilir de.
    Çok şey yapabilir, çok şey yapmayabilir de...

Savaşlar önce İNSANLIK adına bitmeli. Fakat bu gibi olasılık tahminlerinin hiç biri Ereğli'de tutmadı daha önceki 2 yılda, buna güvenerek yatırım yapmak riskli...

Esas meselelerden biri, hala neden devlet vergi koymuyor şu ithalata... Türkler bile Türkiye'den çelik almazken olası yukarıdaki senaryolarda niye Türkiye'den karşılansın ki çelik ihracatı?

Diğer ana mesele de fiyatların artması, fiyatlar artmadıktan sonra full kapasite de çalışsak edebileceğin kâr belli...

Oyunu HRC fiyatları değiştirir...

6. https://twitter.com/mstfapolat/statu...82536237859048

Alnus yatırım bu hafta önermiş...

7. En büyük derdimiz Ereğli olsun ama anladım ki, Ereğli yokken hayatımda dert de yokmuş

8.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    En büyük derdimiz Ereğli olsun ama anladım ki, Ereğli yokken hayatımda dert de yokmuş
    Karbon sertifkası fiyatının borsa gibi işlem gördüğünü fiyatının devamlı değiştiğini öğrendim...şu an Amerika da işlem gören sertifika değeri ton başı 58 dolar civarı...bu sertifikayı almak zorunda kalacağımız 2026 da kaç olur kim bilir...bir stres kaynağı daha çıktı....kömür, cevher, hurda takibine bir yenisi daha eklendi.. ceza bile arz talebe göre...
    ( ben fiyatını sabit zannediyordum)

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Son düzenleme : zars; 11-02-2024 saat: 18:46.

Sayfa 9/1019 İlkİlk ... 789101119591095091009 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •