Sayfa 90/430 İlkİlk ... 40808889909192100140190 ... SonSon
Arama sonucu : 3438 madde; 713 - 720 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

Emekli maaşları 2 depo benzin yapıyor...Emekliyi bu duruma düşüren utansın ve konuşmasın...Emekli olanın mutlaka ek geliri olmalı yoksa mevcut zihniyet adamı açlığa sefilliğe mahkum eder...

2. Rahmetli babamın vefatından sonra anama 4/3 oranında maaş bağlandı. İlk maaş ile 427$ yada 800lt süt yada 2000 adet ekmek yada 14 çuval 50 kglık un yada 3200 adet yumurta alıyorduk. 27 dolar devletimize helali hoş olsun. Bir zahmet 400 dolar karşılığı tl rica edelim. Nerdeee. Yakında verdiğim maaş elektrik su telefona yetiyormu yetiyor. Eee pazara gidicem markete gidicem diyicez. Bize yürüyün len eliniz ayağınız tutuyo bide pazarlık parası istiyo demesinler. Gözünüz aydın kötü günler geride kaldı.
    Daha kötü günler geliyo. Saygılar

3. 550 milyar dolar dis borc arti swaplar

Ortalama faiz nedir bilmiyorum ama yeni borca devroldugunda dolara verdigimiz faiz %9 civarinda

Hepimiz butun Turk halki bu faizi odemek zorundayiz odemezsek moratoryum ilan edilecek oda felaket olur

Sizin gordugunuz yuksek maliyetler dusuk maaslar alim gucunun dusmesi herseyin pahalanmasi tamamiyle bu odenen %9 luk faizden kaynaklaniyor

Borcun faizini bile odeyemiyoruz. Durum bu kadar vahimken ben asgari ucretin 250 dolar olmasina sok oluyorum. Yada bende bir tuhaflik var.

4.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    550 milyar dolar dis borc arti swaplar

Ortalama faiz nedir bilmiyorum ama yeni borca devroldugunda dolara verdigimiz faiz %9 civarinda

Hepimiz butun Turk halki bu faizi odemek zorundayiz odemezsek moratoryum ilan edilecek oda felaket olur

Sizin gordugunuz yuksek maliyetler dusuk maaslar alim gucunun dusmesi herseyin pahalanmasi tamamiyle bu odenen %9 luk faizden kaynaklaniyor

Borcun faizini bile odeyemiyoruz. Durum bu kadar vahimken ben asgari ucretin 250 dolar olmasina sok oluyorum. Yada bende bir tuhaflik var.
    Hedeflenen politikayla 250 dolar olması ortalama üstü bile sayılabilir. Ucuz işçilikle üretim politikası hedefleniyordu. Hatta muhalefet bile sürekli üretim diyor. Üretimin sadece ismi var herhangi bir planlaması yok. Mevcut iktidar işçilikten(halktan) kısarak gerçekleştirme derdinde.
    Sokak röportajlarını izliyorum. Halkta sürekli üretim diyor. Üretim diyince hemen üreteceğiz. Olay çok basit. Hemen bir edison isimli şirket kuralım uzaya mekik göndersin. Yada kendi üretim fabrikalarımızı kuralım. Formül net.
    Yaş ilerledikçe bu topraklarda kurulan ilk matbaanın neden battığını çok iyi anlıyorum
    İşi emekliliğe getireceksek. Ucuz işçilikle üretme politikasının neticesini hepimizin hissetmesi çok normal. Emeklilerde bundan nasibini alıyor sadece.

SM-S908E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ülke nasıl ve neden bu hale geldi kimse bu soruyu sormuyor , neticeye bakıp aaa %9 faiz veriyormuşuz..İyi de CDS leri 700 üstüne kim çıkardı ben mi!!!! Gece yarısı operasyonlarla birilerine yarı fiyatından kim mal sattı ben mi; 20 yıldır inşaat ile büyüme modelini ben miseçtim , üretim -ihracat tabanlı- ekonomi politikası neden güdülmedi, ara mal ihtalatı yerine neden içeride üretim yapacak bir politika seçilmedi , tarım ürünlerini neden içeride değilde dışarıdan almak zorunda kalıyoruz...Köylü kesimi 20 yılda şehirlere kim yığdı...

Neyse Sonuca göre yorum yaparsanız Herkes bedel ödesine gider bu iş , iyi de benim ne suçum var kardeşim....

6. Aldığım emekli maaşı 3 yılda,dolar bazında yarısının altına gerilemiş.Venezuelladaki kayıp %87

7. 200-250 euro emekli maaşı (ort) şaka gibi
    emekli için durum vahim ötesi

8.  Alıntı Originally Posted by caliagra Yazıyı Oku
    200-250 euro emekli maaşı (ort) şaka gibi
    emekli için durum vahim ötesi
    Asgari ücret de o kadar. Emekliye özel bir durum yok yani. Ülke olarak fakirleştik işte. Bugün yeni mezun bir mühendis işe başlasa onun alacağı da 350-400 Euro. Emeklilerin önemli bir kısmının kendi evi ve arabası var, bence göreceli olarak iyi durumda bile sayılırlar. Esas zorda olanlar hayata yeni başlayan gençler bence.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 90/430 İlkİlk ... 40808889909192100140190 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •