Sayfa 928/1027 İlkİlk ... 428828878918926927928929930938978 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 7,417 - 7,424 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Sağ chp ye oy vermez.Ben iyi partiden umutluydum.O yüzden şaşırdım.Yani gidişattan memnun olmayanlar iyi parti değil de mhp ye oy verdi garip cidden .Hdp baraj altı kalsaydı şimdi burda tek parti iktidarını tam anlamıyla konuşuyor olacaktık.HDP nin barajı aşması çok iyi oldu.
    Çünkü iyi parti fetö damgası yedi ve bu tabana yayıldı, bunu duyan kimse kolay kolay iyi parti'ye oy veremez, bizim milleti tanımıyor musunuz?

Alıntı Originally Posted by apocalyptica Yazıyı Oku
    Çünkü iyi parti fetö damgası yedi ve bu tabana yayıldı, bunu duyan kimse kolay kolay iyi parti'ye oy veremez, bizim milleti tanımıyor musunuz?
    Neyse haklısınızdır belki de.Arkadaşlar seçim bitti ekonomiye dönelim.Bugün sabah gazetesinde hükümetin ilk icraatları arasında kanal istanbul vardı.İşte kanal istanbul projesi açıklandığı gün ben sepet mantığını bırakıp ne var ne yok ya faizden borsadan çıkar hepsini ya gram altına ya dolara gömerim.)))))))

3.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Ya Dolarcılar daha ne istiyorsunuz Doların çıkması için bundan iyi seçim sonucumu olurdu ? Dolarları aldınız mı güvenli limana gerisi arkanıza yaslanıp çekirdek çitlemek olsun .
    Bugün dolar çıkması gerekirken düşüyor, ne düşünüyorsunuz? İnanılmaz bir baskı mı var?
    Özel mesaj kutunuz dolu, msj atılmıyor bu arada, temizleseniz de atabilsek

4. Dün iyi fırsat kaçtı asıl dün. Bugün herhangi bir fırsatta vermedi bekleyenlere.

5. Şimdi vermeye başlayacak sanırım. Ben biraz erken davrandım galiba

6.  Alıntı Originally Posted by thejackalav. Yazıyı Oku
    Teknik olarak gün aralığı. max. 4,8410 min. 4,6480
    4,6480 dikkat ile takip edilmeli.. Kırılma durumunda kısa pozisyon denenebilir.. Ben yasaklıyım ama.
    Üzerinde kalabilir ise uzun mümkün. Bol kazançlar
    hakuna matara....memento mori.

Investing.com - Geçen hafta 4,77 seviyesine yükselen USD/TRY kuru haftayı 4,67 seviyesinde kapattı. Pazar günü yapılan seçimlerin ardından yeni haftaya düşüşle başlayan kur, 4,53 seviyesine geriledi, ancak düşüş gün içinde sınırlı kaldı ve günün 2. yarısında TL, dolar karşısındaki kazançlarını sildi, kur 4,7230 seviyesine yükseldi.

Haftanın 2. işlem gününe %0,50 kazançla başlayan kur gün içi en yüksek 4,7150 seviyesini görmesinin ardından 4,68-4,70 aralığında yatay seyir izledi, ancak son saat itibariyle kur %1’e yakın düşüşle 4,6350 seviyesine geriledi.

Küresel piyasalarda dün gerileyen dolar, bugün hafif alıcılı fiyatlanıyor ve ABD Dolar Endeksi 94,60 seviyesine yükselirken EUR/USD 1,1650; GBP/USD 1,32 ve Ons Altın 1,256$ seviyesine geriledi.

Dolar, majör paralardan sadece yen karşısında %0,10 değer kaybı yaşarken euro, sterlin, frank, Kanada doları ve Avustralya doları karşısında bugün değer kazanıyor.

Gelişen ülke kurlarına baktığımızda;

Gün başında %0,50 değer kaybeden TL, son saat itibariyle dolar karşısında %0,75 kazançla en iyi performansı gösteren gelişen ülke parası oldu ve USDTRY kuru 4,6420 seviyesine geriledi. TL’yi %0,25 kazançla Brezilya reali takip ederken ruble, rand ve peso bugün dolar karşısında düşüş yaşıyor.

Son saat itibariyle TL varlıklardaki güncel fiyatlama:

USD/TRY 4,6350

EUR/TRY 5,41

GBP/TRY 6,1390

BIST 100 %1 kazançla 94,990 puan

Sepet Kur 5,0320

Faiz 19,36

Gram Altın 188 TL
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Gösterge faiz ve CDS'te gevşeme yok, gelişen ülke kurlarında değer kazanımı yok, ancak TL aniden ayrışarak değer kazanıyor.

Ya çok olumlu bir haber akışı gelecek ya da daha fazla döviz toplamak için yemleme faaliyeti olabilir.

Sayfa 928/1027 İlkİlk ... 428828878918926927928929930938978 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •