Sayfa 93/274 İlkİlk ... 43839192939495103143193 ... SonSon
Arama sonucu : 2188 madde; 737 - 744 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1. Şahsi portföyümde bulunan ve borsada işlem görmeyen nitelikteki 6.525.000,00 adet ALARK paylarımın borsada işlem gören niteliğe
    dönüştürülmesi amacıyla Merkezi Kayıt Kuruluşu nezdinde kayıt sürecine başlanmıştır. Payların kurumsal yatırımcılara satışı
    sonrasında elde edilecek olan kaynak Alarko Holding dışındaki yatırımımın kredi ödemelerinde kullanılacaktır.Kısa ve orta vadede
    başkaca bir işlem öngörülmemektedir.

Şahsi portföyümde bulunan ve borsada işlem görmeyen nitelikte 4.350.000,00 adet ALARK paylarımın borsada işlem gören niteliğe
    dönüştürülmesi amacıyla Merkezi Kayıt Kuruluşu nezdinde kayıt sürecine başlanmıştır. Payların kurumsal yatırımcılara satışı
    sonrasında elde edilecek olan kaynak Alarko Holding dışındaki yatırımımın kredi ödemelerinde kullanılacaktır. Kısa ve orta vadede
    başkaca bir işlem öngörülmemektedir.

Mal tahtada satılmayacak orası anlaşıldı. Toplu olarak kurumsala verilecek. % kaç iskonto olacak acaba.

2.  Alıntı Originally Posted by sadgoy Yazıyı Oku
    Bu fiyatlardan alark satacaklarını sanmam. Telaşa gerek yok. Karlılık fiyatı 270 Tl olmasını gerektiren şirket hisselerinin 90 lardan satmazlar. Haber üzerine kısa süreli düşüş olur sonra toparlar 120 lerin üstüne gider. Benim yorumum bu.
    Çoktan satılmıştır bence. Önemli olan % kaç iskonto ile satıldı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,323
     Alıntı Originally Posted by Keremaras Yazıyı Oku
    Selamlar Tövbekar hocam, yani şu bilanço dönemini bekleseler hisse biraz başını kaldırsa onlar da yüksekten satacak ben bu işin mantığını anlayamadım bu şekilde onlar da ucuza satıyor neler dönüyor anlayamadım acaba bilerek küçük yatırımcının elinden mal mı almak istiyorlar bunca potansiyeli olan bir şirket bu duruma gelir mi ya
    sn keremaras
    temennim söylediğiniz şekilde olması...
    evet cılkını çıkardılar ama bu kadar kör gözüm parmağına yapmaları iyi niyet ölçülerini aştıklarını ortaya koyuyor. şayet BİSTi sünger gibi emmeselerdi ya da yabancı olsaydı aslına birileri için fırsattı... kendi adıma benim için fırsat değil ama 2 ay iböyle devam ederlerse fırsat hailne dönüşebilir...
    tekrar ediyorum bu hisse bu fiyatlarda çok ucuz. sahipleri satıyorlar ise kendi bilecekleri iş. ben de kendi adıma istediğim zaman satarım. etik değil çünkü onlar büyük ortak ve gerekçeli bir açıklama yapmalıydılar...yzyn vadeciler için pek bir şey değişmeyecek...
    YTD

4. Özgür kalyoncu'nun YK toplantısında halka açıklığı artırılması tavsiyesi olarak söylediği saçmalığın da sebebi belli oldu. Şimdi bu durumu daha önceden bildiği, bu işlemlerin planlı olduğu çok net bir şekilde ortaya çıktı. Bugünkü kredi borçlarımızı ödeyeceğiz açıklaması ile miktar olarak örtüşüyor ancak içerik olarak tezgah...Bunu uygun dille SPK ya şikayet etmeli...

5. Bu arada tahtaya bakarsanız, organize işler o kadar belli ki, 94 civarından mal toplamak için sıraya geçmiş durumdalar.. Zehir zıkkım olsun bunlara...

6. Arkadaşlar linç etmeyecekseniz bir şey diyeceğim, şahsi başka yatırımları için bu şirketteki hisselerini satan kişilere neden kızıyorsunuz ki? Siz de aynısını yapmıyor musunuz? Portföyünüzdeki A hissesi çok çıkıp B hissesi düşünce pek çok kişi biraz A satıp B alabiliyor. Bunu yapması o kişiyi kötü, art niyetli, şeref yoksunu yapmayacağı gibi Leyla'yı da yapmaz. Tek fark Leyla kol gibi lot satıyor, bizim gibi küçük lotlar değil.

Bugün biraz daha aldım, 1,5 aydır Alarko topluyorum ufak ufak. Yeni girenler için güzel, eskiler için kötü bir durum ama borsadaysak bu riskleri zaten baştan kabul etmiş olmamız gerekiyordu. Herkese bol kazançlar dilerim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,323
     Alıntı Originally Posted by bridger17 Yazıyı Oku
    Özgür kalyoncu'nun YK toplantısında halka açıklığı artırılması tavsiyesi olarak söylediği saçmalığın da sebebi belli oldu. Şimdi bu durumu daha önceden bildiği, bu işlemlerin planlı olduğu çok net bir şekilde ortaya çıktı. Bugünkü kredi borçlarımızı ödeyeceğiz açıklaması ile miktar olarak örtüşüyor ancak içerik olarak tezgah...Bunu uygun dille SPK ya şikayet etmeli...
    sn bridger çok iyi yakalamışsınız... bu durum muhtemelen yönetimde konuşulmuş olmalı. SPK ya şikayet hususunda ise izin veren de onlar değil mi?

8.  Alıntı Originally Posted by omercelebi Yazıyı Oku
    Asıl bombayı sona bıraktı. Hissedar satışlarını açıklayamadı. Adamın açıklaması tam bir fecaat; Halka açıklık oranı %35 olsun dedik.
    Sen bu argüman ile mi açıklıyorsun "Patronların hisse" satışını. Asıl daha kötüsü Biz maksimum %40 olsun dedik halka açıklık oranını.

Bunun anlamı %40'a kadar "Ortak Satışı" olabilir. Yazık. Bu arkadaş bir de bu şirkette "yatırımcı direktörü".

Bugün şunu anladık; Şirketin vizyonunu değiştiren CEO Ümitmiş. Bunların hepsi boş.

İlerleyen zamanlarda bizleri daha kötü günler bekliyor olabilir bu Özgür'ün açıklamalarından sonra.
    Bakın bunu Yatırımcı Danışmanı Özgür'ün yayınından sonra yazdım. Adam yayında açık açık söyledi. Bunu yazdıktan sonra bana özellikle tepki veren iki arkadaş "@Wuhanlı Ejder" ve "@0101", şimdi umarım bana hak vermişsinizdir. Bunların niye kötüydü. Yayında belli oldu. Bugünde onu yaşadık. Umarım burada biter.

Sayfa 93/274 İlkİlk ... 43839192939495103143193 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •