Sayfa 93/572 İlkİlk ... 43839192939495103143193 ... SonSon
Arama sonucu : 4574 madde; 737 - 744 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by Icarus88 Yazıyı Oku
    Fon zaten sepet yapıyor. Ekstra neden sepet yapayım?
    Sen yapma sepet dostum, gözünü seveyim.

2.  Alıntı Originally Posted by mertazor Yazıyı Oku
    Sen yapma sepet dostum, gözünü seveyim.
    ))))))))))))))))

3. Bugün ful AFT yüklendik bakalım. diğerleri bist payını sürekli artırıyor. yabancı hisse fonuysan öyle davran arkadaş. gazze işinin de çok büyümeyeceği ve bölgesel kalacağına dair öngörüm var. özellikle bu sabah bu fikrim iyice yerleşti.

Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    Bugün ful AFT yüklendik bakalım. diğerleri bist payını sürekli artırıyor. yabancı hisse fonuysan öyle davran arkadaş. gazze işinin de çok büyümeyeceği ve bölgesel kalacağına dair öngörüm var. özellikle bu sabah bu fikrim iyice yerleşti.
    hiç dokunmadıgım AFT ve ITP duruyor , insallah bakalım.1 aydır bayadır dustuler.

5. Ben hisse senedi fonu almaya korkuyorum. FED e bakalım

6. Russell 2000 geçen hafta bir başka %-2,6 düşüşle son 3 ayda %-16,3'e geriledi

NASDAQ geçen hafta yüzde -2,6 düşüşle son 3 ayda yüzde -10,3'e geriledi

SP500 geçen hafta bir başka %-2,5 düşüşle son 3 ayda %-9,3'e geriledi

Bu, hem Russell'ı hem de NASDAQ'ı, Kasım 2021'deki zirve Getirilerine göre -%33,0 ve -%21,3 düşüşle Ayı Piyasası Çöküşü moduna geri döndürüyor.

7. valla israil gazzeye girdiği halde son 2 gündür düşen bandın içine geri dönüş yapmış olması benim için güçlü duruşa dair yeterli işaret. dip yakalamaya çalıştık ama görücez. eğer fed kararından sonra 12700'ü aşağı kıracak bir hareket tekrar başlarsa derhal stop olmak gerekir. 11500'e kadar gitme riski oluşur. borsa bazen temel göstergelere bakar bazen teknik göstergelere bakar, ben daha ağırlıklı tekniğe güvenerek yıllarca faizi kat kat yendim.

8. Ocak ayı anomalisi nedir?
    Ocak ayı anomalisi en sık rastlanılan takvimsel anomalilerden biridir. Ayrıca bu anomali, hisse senetlerinin Ocak aylarında diğer aylara göre sistematik olarak daha yüksek getiri sağlamalarını açıklamaya yarayan bir anomalidir

AQR Capital'in araştırması, 1926'dan 2017'ye kadar Ocak ayında küçük hisse senetlerinin genellikle büyük hisse senetlerinden ortalama %2,1 oranında daha iyi performans gösterdiğini ortaya çıkardı.

Ocak Etkisi her zaman gerçekleşmez
    Aralık ayında şirketlerle ilgili piyasaya etki edebilecek haberleri paylaşılmasıyla, piyasada işlem yapan yatırımcılar Ocak ayında daha fazla getiri elde edebileceklerini düşünerek hareket ederler. Bu durum endekslerde gözlenen Ocak ayı
    anomalisi sebeplerinin başında yer almaktadır. Yılın son ayında vergi matrahını düşürmek amacıyla yapılan işlemler de Ocak etkisini artırmaktadır. Ayrıca yılbaşından dolayı piyasadaki para hacminin yukarı yönde dalgalanması da Ocak etkisini kuvvetlendirmektedir.
    Son düzenleme : Icarus88; 30-10-2023 saat: 19:20.

Sayfa 93/572 İlkİlk ... 43839192939495103143193 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •