Sayfa 933/998 İlkİlk ... 433833883923931932933934935943983 ... SonSon
Arama sonucu : 7984 madde; 7,457 - 7,464 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1.  Alıntı Originally Posted by Prtaszede Yazıyı Oku
    Onur bey tmsf ile alakası nedir .tmsf el koyduğu firmalar arasında göremedim
    Tmsf yönetimi kendi oluşturur.
    nasıl yani tmsf ye mi geçmiş.

2.  Alıntı Originally Posted by akant2017 Yazıyı Oku
    nasıl yani tmsf ye mi geçmiş.
    Onur bey tmsf telefuz edince alakasını anlayamadım

3.  Alıntı Originally Posted by 2onur2= Yazıyı Oku
    Sermaye piyasası kanunu

Teminatlar, yatırımcı varlıkları ve kullanım esasları
    MADDE 46- (1) Kurul, yatırım hizmetleri ve faaliyetlerinde bulunacaklara teminat yatırma
    veya bulundurma zorunluluğu getirebilir.
    (2) Yatırım kuruluşları, yatırımcılardan kredili sermaye piyasası aracı işlemleri, sermaye
    piyasası araçlarının ödünç işlemleri veya açığa satış işlemleri ile diğer yatırım hizmet ve
    faaliyetleri ve yan hizmetler nedeniyle teminat verilmesini isteyebilirler. Borsalar ile takas ve
    saklama kuruluşları, yatırım kuruluşları ve yatırımcılardan yatırım hizmetleri ve faaliyetleri
    kapsamında teminat verilmesini isteyebilirler.
    (3) Bu maddede düzenlenen teminatların türü, miktarı, kullanım alanı ve şekli ile
    yatırılması ve serbest bırakılmasına ilişkin usul ve esaslar Kurulca belirlenir.
    (4) Bu maddede düzenlenen teminatlar tevdi amaçları dışında kullanılamaz, üçüncü
    kişilere devredilemez, kamu alacakları için olsa dahi haczedilemez, rehnedilemez, iflas masasına
    dahil edilemez ve üzerlerine ihtiyati tedbir konulamaz.
    (5) Yatırımcıların her ne surette olursa olsun yatırım kuruluşları nezdinde bulunan nakit ve
    sermaye piyasası araçları yatırım kuruluşlarının malvarlıklarından ayrı izlenir. Söz konusu
    varlıklar, yatırımcıların yazılı açık izni olmaksızın, tevdi edilen kurumlar tarafından tevdi amacı
    dışında kendilerine veya üçüncü kişilere menfaat sağlayacak şekilde kullanılamazlar.
    (6) Yatırımcıların her ne surette olursa olsun yatırım kuruluşları nezdinde bulunan nakit ve
    sermaye piyasası araçları yatırım kuruluşları veya üçüncü kişilerin borçları nedeniyle, yatırım
    kuruluşlarının malvarlığı ise yatırımcıların borçları nedeniyle kamu alacakları için olsa dahi
    haczedilemez, rehnedilemez, iflas masasına dahil edilemez ve üzerlerine ihtiyati tedbir
    konulamaz.
    S.A BU MADDE BİZ YATIRIMCILAR İÇİN ÇOK ÖNEMLİ ARSA SATIŞINI BUNDAN DOLAYI SATAMIYOR OLABİLİR!(6) Yatırımcıların her ne surette olursa olsun yatırım kuruluşları nezdinde bulunan nakit ve
    sermaye piyasası araçları yatırım kuruluşları veya üçüncü kişilerin borçları nedeniyle, yatırım
    kuruluşlarının malvarlığı ise yatırımcıların borçları nedeniyle kamu alacakları için olsa dahi
    haczedilemez, rehnedilemez, iflas masasına dahil edilemez ve üzerlerine ihtiyati tedbir
    konulamaz.

4. [QUOTE=Prtaszede;6526735]Onur bey tmsf ile alakası nedir .tmsf el koyduğu firmalar arasında göremedim

Tmsf yönetimi kendi oluşturur.[/QUOTtmsf

Gündemdeki konumuz çbs printaşın borçlarından dolayı arsanın satışıyla ilgili arsa satılacak duyumlarına kaşılık olarak ticari ve iktisadi bütünlük oluşturan borçlu şirketlerin tmsf tarafından yönetimi ve denetimine el konulması gerektiğini böyle konunun tmsf nin kayıtlarında olmadığını arsanın satışının yönetim kurulu tarafından satılamayacağını genelkurul kararı olması gerektiğini varlık satışı için toplantı nisabının %75 oy çokluğu ile onaylanması gerektiği ve ortaklıktan ayrılma hakkı tanınması gerektiğini ifade etmeye çalıştım yani tmsf konusunu sizin algıladığınız gibi değil.

5. [QUOTE=2onur2=;6527162]
     Alıntı Originally Posted by Prtaszede Yazıyı Oku

Gündemdeki konumuz çbs printaşın borçlarından dolayı arsanın satışıyla ilgili arsa satılacak duyumlarına kaşılık olarak ticari ve iktisadi bütünlük oluşturan borçlu şirketlerin tmsf tarafından yönetimi ve denetimine el konulması gerektiğini böyle konunun tmsf nin kayıtlarında olmadığını arsanın satışının yönetim kurulu tarafından satılamayacağını genelkurul kararı olması gerektiğini varlık satışı için toplantı nisabının %75 oy çokluğu ile onaylanması gerektiği ve ortaklıktan ayrılma hakkı tanınması gerektiğini ifade etmeye çalıştım yani tmsf konusunu sizin algıladığınız gibi değil.
    Onur bey;
    Geçen aylarda burada bir paylaşım olmuştu mikrotaş ve oto boyalarında genel kurul yapıldı diye arsa prtas değil oto boyaları ve mikrotaş üzerinde bu şekilde hatırlıyorum bu genel kurullar yeterli olabilirmi satış için

6. [QUOTE=2onur2=;6527162]
     Alıntı Originally Posted by Prtaszede Yazıyı Oku

çbs printaş borçları varmıydı .kapanmadan önce artıya geçip nerdeyse kar açıklayacaktı .borçlar çbs boyanındı o da iflas etti diye tahmin ediyorum.senin yazılarında da nipponlar sunlar vs vs diyorsun.kıbrıstaki üretim .şimdi borçtan dolayı arsa satışı anlamış değilim.10 senedir arsanın önünde dometes biber satsalar paraya para demezdi.

7. [QUOTE=Prtaszede;6527277]
     Alıntı Originally Posted by 2onur2= Yazıyı Oku
    Onur bey;
    Geçen aylarda burada bir paylaşım olmuştu mikrotaş ve oto boyalarında genel kurul yapıldı diye arsa prtas değil oto boyaları ve mikrotaş üzerinde bu şekilde hatırlıyorum bu genel kurullar yeterli olabilirmi satış için
    Mikrotaş ve çbs otoboya printaş ın bağlı ortağı satış için printaşın genel kurul yapması gerekiyor onayı aldıktan sonraki süreçte mevzuatlara göre işliyecek

8. [QUOTE=akant2017;6527288]
     Alıntı Originally Posted by 2onur2= Yazıyı Oku

çbs printaş borçları varmıydı .kapanmadan önce artıya geçip nerdeyse kar açıklayacaktı .borçlar çbs boyanındı o da iflas etti diye tahmin ediyorum.senin yazılarında da nipponlar sunlar vs vs diyorsun.kıbrıstaki üretim .şimdi borçtan dolayı arsa satışı anlamış değilim.10 senedir arsanın önünde dometes biber satsalar paraya para demezdi.
    Çbs printaşın borçları gurup şirketlerine verilen teminat rehin ve ipotek lerden kaynaklı diye biliyorum denetim şirketi yeterli bilgiye ulaşamadığı için kanaat bildiremedi içiçe geçmiş bi yapı çbs holding çbs boyanın iştiraki olan çbs otoboyalarının alacağına karşılık hisselerini talebetmesi çbs boyanın finansal bir gücü olmadığını gösteriyor buradaki sıkıntılar çbs printaş içinde geçerli ticari faliyetlerini bağlı ortakları iştirakleri ve bunlarla ilişkili şirketlerle yürütüyorlar nippon ve sun bağlı ortakları ve iştirakleri içinde faliyet gösteren en güçlü olan şirketler diğerlerini zaten biliyorsun şimdi bu ticari faliyetlerin tam konsolide edilmesi gerekiyor çbs boyanın iflası borcunu ödeyemeyecek durumda olduğundan değil konu farklı çbs boyanın onalt ile erkurt ile anlaşması ticari anlaşmaları var zamanı ne zaman olur bilen biliyorda bizde bekliyoruz. Belkide domates biber bile satıyorlardır bizi bile tezgaha koyarsa şaşırmam satışta çok uzmanlar satıldığımızın farkına bile varmayız.

Sayfa 933/998 İlkİlk ... 433833883923931932933934935943983 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •