Sayfa 94/208 İlkİlk ... 44849293949596104144194 ... SonSon
Arama sonucu : 1664 madde; 745 - 752 arası.

Konu: Arbitraj Fırsatları

1.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    SKBNK eylül vade %50 alınabilir ancak teminat sıkıştırma yaparlar mı diye düşünmüyor değilim :-)

Ytd.
    tskb temmuz da beni iyice gerdi.
    temmuz da 2.20 tl den bağladığım kağıt bir ay içerisinde 4.62 tl kadar geldi.
    teminat tamamlamaktan %40.8 ile başladığım oran %25 lere kadar düştü.
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

2.  Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    tskb temmuz da beni iyice gerdi.
    temmuz da 2.20 tl den bağladığım kağıt bir ay içerisinde 4.62 tl kadar geldi.
    teminat tamamlamaktan %40.8 ile başladığım oran %25 lere kadar düştü.
    Çözümü baştan söylemiştik :-)

Ralliden korunmak için (istatistiksel çalışmanın sonuçlarına göre)

1. En az 9 varlıkta arbitraj pozu açacaksın.
    2. %68 Hisse - %32 viop teminat taşıyacaksın.

Not: Ralli beklentisi yoksa %80 hisse - %20 teminata kadar poz alınabilir.

YTD.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

3.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    SKBNK eylül vade %50 alınabilir ancak teminat sıkıştırma yaparlar mı diye düşünmüyor değilim :-)

Ytd.
    Ben de 200 bin liralık viop satış, 200 bin liralık hisse olmak üzere bağladım ama grafiğine bakınca çok korkunç bir ralli mevcut, burnumdan getirebilir eylül sonuna kadar.
    Bugün gün içinde %52 de gördüm getiride ancak şimdilik başka para sokmayacağım, ay sonuna doğru %60'lar görünürse dayanamam ISGYOları bozup daha da sokarım.
    Ralli yaparsa da teminatı tamamlarım ya da pozisyonu azaltırım artık onu göze alacağım, %60 getiri çok iyi fırsat olur kaçırmamak lazım.

4.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Altın da 0822 vade long (vade sonunda yeni vadeye taşınarak long devam edilebilir), 1222 vade şort denenebilir belki. Ayrıca iki kere teminat yatırmaya da gerek yok. YTD.

NOT:

Bir vadeli işlem sözleşmesi almak/satmak için Takas Merkezine "başlangıç teminatı" yatırılması gerekir. Aynı sözleşmenin farklı vadelerinden birinde uzun, diğerinde kısa pozisyon alınması ile ortaya çıkan durumda tekrar teminat yatırılmasına gerek duyulmaz. Buna "yayılma teminatı" denir.

Teminatı dolar olan sözleşmeler (ons altın, gümüş,...), "Viop döviz kuru" üzerinden fiyatlanır. Gün içi işlemlerde "viop döviz kuru" geçerlidir. Gün sonu işlemlerde dolar fiyatı TCMB nin 15:30 daki alış fiyatı üzerinden geçerlidir.

Viop hesabına dolar yatırılabilir. Teminatın %30 u kadar TL yatırılarak Viop ta işlem yapılabilir. Geri kalan teminat kısmı dolardan karşılanır. Saat 15:30 a kadar yatırılan TL nemalanır. Dolarda nema getirisi yoktur.

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Tam olarak yazdığınız şekilde yaptım, ağustos vade alış, aralık satış. Spot alımla uğraşacak vaktim yoktu, ağustos sonunda düşünürüm gerekirse.
    Dört ay için getiri yıllık %53,8 oldu, stopaj düş %48,4 eder. Hepsi viop kontratı olduğundan teminata da faiz işleyecek, hissedeki gibi boşta duran para yok ordan da bir getirisi olacak.
    Bakalım..
    Şunun sonucunu da yazayım arşivlerde dursun, teminat lazım olur diye pozisyonu biraz önce kapattım (Ziraat yatırım yarından itibaren teminatları artırmış, misal SKBNK %50 artmış), aldığımda iki kontrat arasındaki fark 183tü, kapatırken 149du, süre 45 gün, teminat üzerinden yüzde dokuz kar ettim (yıllık %73). Bu tam arbitraj sayılmaz biraz dolambaçlı olacaktı ama kapatmasam ağustos sonunda spot altına geçip aralıkta satacaktım, biraz ileriye yönelik arbitraj pozisyonu almış gibi olmuştum.

5.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Şunun sonucunu da yazayım arşivlerde dursun, teminat lazım olur diye pozisyonu biraz önce kapattım (Ziraat yatırım yarından itibaren teminatları artırmış, misal SKBNK %50 artmış), aldığımda iki kontrat arasındaki fark 183tü, kapatırken 149du, süre 45 gün, teminat üzerinden yüzde dokuz kar ettim (yıllık %73). Bu tam arbitraj sayılmaz biraz dolambaçlı olacaktı ama kapatmasam ağustos sonunda spot altına geçip aralıkta satacaktım, biraz ileriye yönelik arbitraj pozisyonu almış gibi olmuştum.
    Bravo... güzel getiri...
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

6. SKBNK spot alış, eylül vade satış için %55 getiri.
    Macera arayan gelsin, sabah taban oldu,bozdu, -%6'da şu an.

7.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    SKBNK spot alış, eylül vade satış için %55 getiri.
    Fark 22 kuruş ve getiri %61 oldu.

8.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    SKBNK spot alış, eylül vade satış için %55 getiri.
    Ben 20 kuruştan yakalayıp girdim. %5 civarı Eylül sonuna. Allah sonumu hayretsin

Sayfa 94/208 İlkİlk ... 44849293949596104144194 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •