Sayfa 944/1312 İlkİlk ... 4448448949349429439449459469549941044 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 7,545 - 7,552 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Bakım maliyeti gibi bir şeyi yoksa sorun yok ama bakım gerektiriyorsa geçmiş olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bakım maliyeti söz konusu olursa haklısınız ama bunu internetten araştırdım hiçbir kaynakta "sismik izolatör bakım gerekir ve bakım maliyeti x kadardır" şeklinde bir veri bulamadım. Sanırım öyle bir maliyet söz konusu değil. Zaten çok girift bir sistem değil. Basit bir sistem.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

2. sismik izolatorler her binaya her sekilde uygulanmaz. once o muteahhitlerin %98inin karnelerini elinden alacaksiniz. ulkedeki butun usta, kalfa, muhendisim diyenlerin %98ini tekrar tedrisattan gecireceksiniz. yoksa yeni facialara davetiye cikarirsiniz.

insaat sektorunde yillarini gecirmis biri olarak soyluyorum, insaat bizde amelelik olarak gorulur ancak son derece teknik bir istir. bu isleri buyuk koklu sirket, universitelere (sadece koklu 2-3 universite, beytullah universitesi degil) birakmazsaniz bu sefer deprem olmadan yanlis izolator uygulamasiyla cokertirsiniz binalari.

her halukarda insaat yapma manyakligindan vazgecilmesi gerekiyor. tekrar soyluyorum yillarini insaatlarda gecirmis birisiyim ve dunyanin hic bir yerinde boyle basi bozukluk denetimsizlik yok. boyle onemli bir konuda olmamali ve zaten saniyorum yok. gelismis ulkelerde zaten yok.

turkiyeye geldigimde dumura ugradim gorduklerim karsisinda. bu kadar kontrolsuzce zirvalanmasinin sonucunu goruyoruz.

kacak, ruhsatsiz, imarsiz yapi icin arazime ev yapabilecem diye oy yagdirinca sonucu bu. katlanacaksiniz. gelismis ulkede ev ici tadilat bile zor bir prosestir, kafana gore yapamazsin.

3. kimse evim yikildi devlet bana bedava ev yapsin beklentisine de girmesin. yok oyle bir dunya. dask bile yatirmamis adamlar. ne vergi veriyorsun ki bedava saglik bedava universite egitimi bedava otoban bedava erken emeklilik bedava alt yapi istiyorsun.

4.  Alıntı Originally Posted by bitpire Yazıyı Oku
    kimse evim yikildi devlet bana bedava ev yapsin beklentisine de girmesin. yok oyle bir dunya. dask bile yatirmamis adamlar. ne vergi veriyorsun ki bedava saglik bedava universite egitimi bedava otoban bedava erken emeklilik bedava alt yapi istiyorsun.
    Evi yıkılan depremzede neyse de, hayatında hiç ev sahibi olmamış tipler bile "temel ihtiyaç - temel hak" ayağına bedava ev istiyordu bu forumda.

Bence vergilerimiz bir yere harcanacaksa, o yer "depremzede evleri" olmalı.
    İsteyene 3+1 yap paralı ver, isteyene 1+1 yap parasız ver.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

5. Allah bunları bildiği gibi yapsın...

Eyüp belediyesinin izin verdiği yere bakın...

sonra dış güçler haarp bir sürü safsata uyduruyorlar...

dış güçlere ne gerek var...

kırk yıl düşünsem şunu göreceğime inanmazdım...

Yatırım tavsiyesi değildir.

6. Şaka maka imamoğlunun ülke yönetiminde söz sahibi olacağı bir dönemde ilk yatırım yerlerinden birisi beylikdüzü olur diye düşünüyorum.20 yıldır tüm metro planları geri çevrilmişti iktidar tarafından.

7.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Şaka maka imamoğlunun ülke yönetiminde söz sahibi olacağı bir dönemde ilk yatırım yerlerinden birisi beylikdüzü olur diye düşünüyorum.20 yıldır tüm metro planları geri çevrilmişti iktidar tarafından.
    Hem faya yakınlık haritalarında (hani var ya şerit şerit 1. derece 2. derece falan), hem de zemin sağlamlığı haritalarında kırmızı olan bir bölgeye, bu vakitten sonra metro yapılacağını sanmam.

8. Reisçi tayfanın iddası ;
    Maral hanımın Oğlu ile Kalyon İnşaat/Holding Etilerdeki Polis Koleji arsasında bir iş yapak istemişler ...
    Kılıçdaroğlu buna engel olmuş...
    Maraza bundan çıkmış...
    Ama dün epeyice morallleri bozuktu...
    Birbirlerine moral verip ...
    Adeta , dik dur eğilme bu millet seninle der ,gibi mırın kırın ediyorlardı...

Sayfa 944/1312 İlkİlk ... 4448448949349429439449459469549941044 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •