Sayfa 948/1049 İlkİlk ... 4488488989389469479489499509589981048 ... SonSon
Arama sonucu : 8390 madde; 7,577 - 7,584 arası.

Konu: Bitcoin & Ethereum

1. selamlar...sn Amateur...
    yazıların dizi tadında...
    episode 2...
    kriptolar-kaldıraç-margin...
    bölümlerini bekliyor olacağım...
    saygılar...
    Teknik olarak; yarına gebe olan bugünü yaşamalı ki, yarın, yaşanmış olsun.

2.  Alıntı Originally Posted by @yörük@ Yazıyı Oku
    selamlar...sn Amateur...
    yazıların dizi tadında...
    episode 2...
    kriptolar-kaldıraç-margin...
    bölümlerini bekliyor olacağım...
    saygılar...
    Çıtayı yükseltmeyin sayın @yörük@

Biz amatörüz, öyle kaldıraç, margin, neyin bilmeyiz.

Asıl biz sizin teknik bilginizden faydalanmak isteriz.
    Tüm yazdıklarım şahsi fikrimdir. Yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir.

3. - Abi, bu iş benim kafama yattı ya!...
    - Ben de memnunum şahsen.
    - Abi, ben biraz arttıracağım.
    - Olabilir, ama başlangıçta konuştuklarımızı unutma. Bu piyasa halen güvenli değil. Daha doğrusu alım satım yaptığımız yerler...
    - Evet abi... Dediğin gibi, bu sefer Priştina'ya kaçabilirler. Bunu her zaman aklımda tutacağım.
    - Ya, düşünüyorum da, neden hâlâ bankalar, aracı kurumlar bu işe girmez? Çok şaşırtıcı doğrusu.
    - Evet abi ya. Biz de güvenle işlem yapardık...
    Tüm yazdıklarım şahsi fikrimdir. Yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir.

4. - Abi, bu Bitcoin yine aşağı gidiyor ya!...
    - Evet, takip ediyorum.
    - Elon Musk yine mi konuştu acaba?
    - Yok lan, kuşluda follow yapıyorum; benden kaçmaz. Dün yeterince konuştu zaten.
    - Evet abi ya, çok da tepki aldı.
    - Mesajını verdi, artık bir süre konuşmaz.
    - Abi, ben biraz arttıracağım dedim ya, acaba BTC bu fiyatlardan iyi midir?
    - Hooop!... Orada dur işte... Ben sana şunu al, bunu sat demem!... Kazanırsan sen kazanmış olursun, kaybedersen benden olur, uyanık!...
    - Aşk olsun abi ya!... Ne zaman öyle yaptım???
    - Oğlum, bu işin şakası da, ben hakikaten öyle bir şey diyemem. Zaten benim kaç gündür bu işle haşır neşir olduğumu en iyi sen biliyorsun. İncele, grafiklere bak, yorumları oku, kendi kararını ver.
    - Tamam abi, şöyle sorayım o zaman: Bu BTC 3 gün önce 475 bin lira falan değil miydi?
    - Evet...
    - Şimdi 420 binlerde... O bakımdan dedim yani.
    - Görünüş öyle, ama daha aşağıya da gidebilir.
    - Ama abi bence buralardan toparlanıp çıkması düşmesinden daha yüksek bir ihtimal.
    - Oğlum, sen kararını vermişsin bile... Beni niye kullanıyorsun?

5. - Abi, gördün mü?
    - Neyi?
    - Renklilerin coin'i acayip artmış.
    - Evet, farkındayım. Dün 100 lira civarındaydı, bugün 140'a çıkmış.
    - Abi, keşke alsaydık ya!...
    - Oğlum, erkek adam renklilerin coin'ini almaz. Kartal çıkarsın, oraya basarız parayı.
    - He, Kartal'ın hissesini gördük Çarşamba günü...
    - Bak onu hatırlatma, o gün Kara Salı'nın ertesi günüydü. Hayatımın en kötü günlerinden biri...
    - Evet abi, hem maçı kaybettik, hem de para kaybettik.
    - Olsun oğlum, yine zararına satmadık ya... Kazandırdı yine de...
    - Cumartesi ne olur abi?
    - Valla, biz bir tane atsak, onların dört tane atması gerekecek. Burada soru şu: Biz bir tane atabilecek miyiz? Salı gününden sonra inancım biraz kırıldı...

6. - Abi ya!..
    - Yine ne var oğlum?
    - Abi sen niye ikide bir Priştina diyorsun? Bir bildiğin mi var?
    - Yok lan, ne alâkası var?
    - Yok hani, Makedonya deyince, Üsküp falan demek lazım da onun için...
    - Oğlum, dünyada ücra yerler için nereleri söylerler?
    - Nereleri abi?
    - Papua Yeni Gine, Patagonya falan derler, değil mi?
    - Eveet...
    - Türkiye'de de Çemişgezek derler, değil mi? Öteki Tiran'a gitti ya, ben de Priştina diyorum işte. Var mı bir diyeceğin?
    - Yok abi ya, estağfurullah. Sadece merak ettim. Bu arada Bitcoin döndü yine.
    - Onlar daha çok dönerler oğlum...

7. - Abi, bu ne şimdi gecenin bu saatinde?
    - Oğlum, hani biz sık sık geç kaldık bu işte falan diyoruz ya...
    - Eeee.
    - Bak şimdi: Raoul Pal diye bir büyük yatırımcı bir öngörüde bulunmuş.
    - Nasıl bir öngörü abi?
    - Kripto para ile işlem yapan sayısının artış hızı, 1993'lerde başlayan internet kullanımının artış hızına benziyormuş. Grafikte beyaz ile interneti, sarı ile kripto parayı görüyorsun.
    - Tamam abi, anladım. Birinde yılları yukarıya yazmış, diğerinde aşağıya.
    - Biz şimdei neredeymişiz?
    - Şu "we are here" diye gösterdiği yerde, yani ortalarda.
    - Oğlum, işte ortalarda değil. Bu grafik logaritmik olarak çizilmiş. Baksana, 0 ile 10'un arasına, bir de 10 ile 100 milyonun arasına...
    - Haa, tamam abi. Hakkatten öyle. Yani şu an 150 milyon civarında kullanıcı var, yani işin daha başındayız...
    - Evet. Adam diyor ki, şu anki artış hızı %113 ve iddia ediyor, dünyadaki hiçbir gelişme bu kadar hızlı olmamış. İnternet kullanımı bile ortalama %63 ile artmış, sonra %17'ye inmiş. İşte artış hızının ileride bu oranlara ineceğini bile hesaplasak, gelişim süper olacak diyor.
    - Eee, sonra?
    - Dur oğlum, anlatıyoruz işte: Buna göre diyor, 2025 veya öncesinde 1 milyar kullanıcıya erişeceğiz, 2030'da 4 milyar.
    - Abi, bize ne dünyadaki kullanıcı sayısından ya... Bizde Tosuncuklar oldukça insanlar bu işe girmez.
    - Oğlum, o iş başka, bu iş başka. Bak şimdi, buna göre daha biz işin başındayız. Adam diyor ki, 2030'da şu anki durumun 200 katı kadar artmış olacağız. Bu da ayrı bir rekor.
    - Abi, ama sen hâlâ dünyadan bahsediyorsun. Bize ne adamın John'undan, Hans'ından???
    - Ya oğlum, neden anlamak istemiyorsun? Bu tam anlamıyla global bir piyasa. Fiyatlar global olarak belirleniyor, dünyanın her yerinde aynı şekilde... Yani 2-3 balina gelip piyasayı allak bullak edemez. Kullanıcı sayısının artması demek, talebin artması demek. Ekonominin birinci kuralı nedir?
    - Arz talep ilişkisi abi.
    - Tamam işte, talep artınca fiyat artar.
    - Ama abi, habire yeni coin'cikler çıkıyor. Yani arz da artıyor.
    - Bu da doğru. Ama kripto para öyle sonsuza kadar üretilemiyor. Bir sınırı, bir ölçüsü var. Yani, talebin arttığı oranda artmasına imkan yok.
    - Anladım abi. O zaman hakikatten bir çok geç kalmamışız.
    - Evet lan!... Adam diyor ki, daha trendin başlarındayız. Tabii, bu demek değil ki, yardır Allah gidecek!... Arada bir duraklayacak, düzeltmeler olacak, ama yön yukarı olacak. Şu an fiyatlardan bahsediyorum. Yoksa, kullanıcı sayısı düzenli olarak artmaya devam edecek. Arada bir Elon Musk bir laf edecek, başka gelişmeler olacak, bu nedenle duraklamalar, hızlanmalar olacak, ama yön hep yukarı olacak.
    - Abi, iyiymiş be!...
    - Valla, inceledikçe bu iş kafama daha çok yatıyor. Keşke daha güvenli işlem yapabileceğimiz platformlar olsa...

8. - Bu arada, bak, dün akşam "sazan gibi atladın" dediğin Cardano yine hareketlendi. Polkadot, uçuşa geçti...
    - Abi ama sen de kabul ettin atladığını.
    - Orası da doğru; neyse...
    - Ama abi, Doge yavaşladı bu sefer de...
    - Oğlum, işte iyi ya. Biz acemi olduğumuz dönemde bu iyi bir şey. Biri kaybettirse, diğer toparlar. Ama yönümüz hep yukarı olacak inşallah.
    - Evet abi. İşi öğrenince daha seçici oluruz, ağırlıklarını zaman zaman kaydırırız değil mi?
    - Aynen koçum, aynen...

Sayfa 948/1049 İlkİlk ... 4488488989389469479489499509589981048 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •