Sayfa 950/1012 İlkİlk ... 4508509009409489499509519529601000 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 7,593 - 7,600 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bu ihtimali de dusunmek lazim tabii..
    Bu nedenle yurtdisinda iken bankacilik islemlerinde bir ust seviye guvenlik onlemi aliyorum cep sifresi uretmek gibi.
    Syg,
    Dudu sana ucuk bir fikir "sirf bankacilik islemlerin icin"

Bankacilik islemleri yaptigin telefonu turkiyede sarjda birak TeamViewer yukle yurtdisina ciktigin telefonunada ayni programi ve bankacilik uygulamlarini yukle

Bankaya yurdisindan sifre gelince

TeamViewer baglan sifreyi ogren ,bankana gir islemini yap

Aramalarinida yurtdisi telefonundan wifiden yap hic kimseye para odemezsin

Kanada ucak bileti 4000TL.O kadar cimrilik yapma dudu

3.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Hiçbir şey yapmadım ekstra fakat ben SMS alabiliyorum ödediğim bir ücret de yok çünkü hattım faturalı değil ve Vodafone.

Ben de deminden beri niye olmayan probleme çözüm aradığını düşünüyordum vatandaşların.

Faturasız hat kullanmak varken niye bu tür cambazlıklara girişilir bilmem.

Alıyorsun paketini, içeride tl bırakmıyorsun, açıyorsun roaming wi fi ne varsa. Gelsinler alsınlar para da göreyim;)

Vodafone faturasız için 100mb/30sms/30dk günlük paket:12.90tl. 100mb yetersiz aslında ama işte... sırf whatsapp kullanılacaksa, arada bir de hisse.net/ekşi okunacaksa ucu ucuna yetiyor. Mümkün olan her an, beleş wifiye geçiyoruz tabi.https://www.vodafone.com.tr/Vodafone...k-pasaport.php

Avea nın haftalık paketleri var bir de. Yurtdışı 1 hafta boyunca 1gb, 45tl.
    Sms/konuşma önemli değil ise bunun internetini daha geniş geniş kullanabilirsiniz. Zaten çoğu vatandaş artık 1 haftadan uzun yurtdışı göremez bu kurlarla. Bence gayet mantıklı 45tlye.
    https://bireysel.turktelekom.com.tr/...-faturali.aspx

Bu arada aveanın paket 11 aralıktan önce 2gb 35tl imiş. Bildiğin bedava yani. Enflasyon burayı da vurmuş.

4.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Ben de deminden beri niye olmayan probleme çözüm aradığını düşünüyordum vatandaşların.

Faturasız hat kullanmak varken niye bu tür cambazlıklara girişilir bilmem.

Alıyorsun paketini, içeride tl bırakmıyorsun, açıyorsun roaming wi fi ne varsa. Gelsinler alsınlar para da göreyim;)

Vodafone faturasız için 100mb/30sms/30dk günlük paket:12.90tl. 100mb yetersiz aslında ama işte... sırf whatsapp kullanılacaksa, arada bir de hisse.net/ekşi okunacaksa ucu ucuna yetiyor. Mümkün olan her an, beleş wifiye geçiyoruz tabi.https://www.vodafone.com.tr/Vodafone...k-pasaport.php

Avea nın haftalık paketleri var bir de. Yurtdışı 1 hafta boyunca 1gb, 45tl.
    Sms/konuşma önemli değil ise bunun internetini daha geniş geniş kullanabilirsiniz. Zaten çoğu vatandaş artık 1 haftadan uzun yurtdışı göremez bu kurlarla. Bence gayet mantıklı 45tlye.
    https://bireysel.turktelekom.com.tr/...-faturali.aspx

Bu arada aveanın paket 11 aralıktan önce 2gb 35tl imiş. Bildiğin bedava yani. Enflasyon burayı da vurmuş.
    500k+ 1 m+ parayla, faizi ile işlem yapanların sırf 25 tl ödememek için ne taklalar attığını görünce şaşırıyorum doğrusu.

Yazılarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

5.  Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    500k+ 1 m+ parayla, faizi ile işlem yapanların sırf 25 tl ödememek için ne taklalar attığını görünce şaşırıyorum doğrusu.

Ne yazık ki artık 500k (90kUSD) ve hatta 1m (180kUSD) büyük bir para olarak nitelendirilemez.

Aynı zamanda günlük bir harcama olarak 25TL (4-5 USD) da küçük bir para değil.

Günlük 25TL tasarruf ile 10 yılda o 500kTL'nin beşte birinden fazlasını reel faiz alınırsa dörtte birinden ve hatta üçte birinden fazlasını biriktirmek mümkün.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

6.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ne yazık ki artık 500k (90kUSD) ve hatta 1m (180kUSD) büyük bir para olarak nitelendirilemez.

Aynı zamanda günlük bir harcama olarak 25TL (4-5 USD) da küçük bir para değil.

Günlük 25TL tasarruf ile 10 yılda o 500kTL'nin beşte birini biriktirmek mümkün.
    Yurt dışında yaşayanlar için uzun dönemde sorun teşkil edebilir ama 1 hafta kalacak birinin kaç defa sms ile işi olacak ki? Kaç defa 25 tl verir ki? Ota moka zam gelir her gün seve seve o parayı öder, bunu düşünmez ama yurt dışında belki 1 veya 2 defa ödeyeceği 25 tl'nin hesabını yapar. Buna takıntıdan başka bir anlam veremiyorum.

Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

Sayfa 950/1012 İlkİlk ... 4508509009409489499509519529601000 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •