Sayfa 950/997 İlkİlk ... 450850900940948949950951952960 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 7,593 - 7,600 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Odea işi cıvıttı anlaşılan piyasadan satıp çıkacak o nedenler günü kurtarıyor .

Gün günü değil ileriyi kurtarma günü. Zira bugünü ancak geçmişteki performansınla kurtarma şansın var. Finans piyasaları böyle işliyor.

Çok benzer bir şey 2 sene evvel yine rodeo da başıma geldi. Web sitelerinde açıkça %14.25 yazıyordu ve gelen SMS'te %14.50 faizden bahsediyordu. Hangisi doğru diye sorduğumda SMS'teki doğru web sitesini dikkate almayın *güncellemeler* geç oluyor demişlerdi.

Ancak şöyle bir sıkıntı var %14.50'den önceki oran web sitelerinde %14.00 idi. Ve %14.50 lik SMS geldiği günün ertesi günü %14.00 oran web sitesinde %14.25 olarak güncellendi. Yani web siteleri oldukça hızlı güncelleniyor ama bir şekilde yanlış güncelleniyor.

Galiba risk birimi bir değer buluyor, değer tam 14.50 ile 14.25 arasında bir grup maksimum marjinal faydanın matematiksel olarak 14.50 de diğer grup 14.25 te olduğunu savunuyor ve ilk 2 günlük tepkiye göre rota belirliyorlar.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2.  Alıntı Originally Posted by ozziem Yazıyı Oku
    3500 tl vadesizde kalıyor, bu bağlamda 14.50 ye yakınsayabilir ancak faiziniz. 14.50 den az olur her halukarda. 14.43 oluyor max, 750 k yatarsa, 200k ortalama yatırılırsa 14.25 e gelir.
    Doğru haklısınız. 3500 boşta kaldığı için o seviyelere iniyor. O açıdan çok bakmadım ben.

Daha önce dediğim gibi bana cazip gelen kısmı likit gibi oluyor olmanız. 32 Günlüğe bağlamak bana şu aşamada çok çekici gelmiyor.Sanırım hisse senedine gir çık yaptığımdan. Borsa ile hiç alakam olmayan için 32 gün veya üstü tabii daha mantıklı geliyordur faiz oranına göre.

Kaldı ki kabaca 14.43'e de gelse kötü bir oran değil bana göre. TEB e mesela 32 günlük bağlasam ne olurdu diye sorduğumda 13.50 gibi bir rakam demişlerdi.

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Gün günü değil ileriyi kurtarma günü. Zira bugünü ancak geçmişteki performansınla kurtarma şansın var. Finans piyasaları böyle işliyor.

Çok benzer bir şey 2 sene evvel yine rodeo da başıma geldi. Web sitelerinde açıkça %14.25 yazıyordu ve gelen SMS'te %14.50 faizden bahsediyordu. Hangisi doğru diye sorduğumda SMS'teki doğru web sitesini dikkate almayın *güncellemeler* geç oluyor demişlerdi.

Ancak şöyle bir sıkıntı var %14.50'den önceki oran web sitelerinde %14.00 idi. Ve %14.50 lik SMS geldiği günün ertesi günü %14.00 oran web sitesinde %14.25 olarak güncellendi. Yani web siteleri oldukça hızlı güncelleniyor ama bir şekilde yanlış güncelleniyor.

Galiba risk birimi bir değer buluyor, değer tam 14.50 ile 14.25 arasında bir grup maksimum marjinal faydanın matematiksel olarak 14.50 de diğer grup 14.25 te olduğunu savunuyor ve ilk 2 günlük tepkiye göre rota belirliyorlar.
    odea sorumsuz davranmaya başladı iyice

çok mevduat topladı ondanmıdır bilemem

hala bir genel müdür atayamadılar

ayrıca

2017 3. çeyrek ve son çeyrek bilanço hala açıklanmadı

neden bu kadar beklenir anlamış değilim.

4.  Alıntı Originally Posted by kızılyıldız Yazıyı Oku
    odea sorumsuz davranmaya başladı iyice

çok mevduat topladı ondanmıdır bilemem

hala bir genel müdür atayamadılar

ayrıca

2017 3. çeyrek ve son çeyrek bilanço hala açıklanmadı

neden bu kadar beklenir anlamış değilim.
    Bilanço verilerine göre Rodeo'nun çok mevduat topladığı konusu kısmi olarak doğru. Zira dolar mevduatında fazlası var. TL mevduatında da ciddi bir rakam eksiği var.

Bilançolarını genelde geç açıklayan bir banka.
    Belki de borsada işlem görmediği için böyle bir hakkı var.

Genel müdür konusunda ise bildiğim kadarıyla bir genel müdür ile anlaştılar ama BDDK onay vermemiş. Bu benim yorumlayabileceğim bir mevzu değil fazlasıyla karışık.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bilanço verilerine göre Rodeo'nun çok mevduat topladığı konusu kısmi olarak doğru. Zira dolar mevduatında fazlası var. TL mevduatında da ciddi bir rakam eksiği var.

Genel müdür konusunda ise bildiğim kadarıyla bir genel müdür ile anlaştılar ama BDDK onay vermemiş. Bu benim yorumlayabileceğim bir mevzu değil fazlasıyla karışık.
    genel müdür konusu baya karışık

bugün yarın birisi bulunur açıklanır.

2017 son çeyrek bilanço hadi tamam diyelimde

3. çeyrek neden açıklanmaz

kasımda açıklanması gerekiyordu

beş ay geçmiş

6.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku

dolar fazlası varsa neden zır zır arayıp dolarımı 4.5 ten bağlamak istiyor?

7.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    dolar fazlası varsa neden zır zır arayıp dolarımı 4.5 ten bağlamak istiyor?
    TL eksiği olduğu için, senden aldığı doları büyük ihtimalle TL'ye swaplayacak ve elindeki fazla dolar ile efektif olarak finansal mühendislik kullanarak swap maliyetlerini az da olsa TL faizinin altına getirecek.

Benim aklıma gelen bu.

Şunu unutmamak lazım, bir banka bir enstrumana çok arzulu yaklaşım sergiliyorsa o enstruman her koşulda ters ayaktaki karşı oyuncu için de avantajlı olmayabilir.

Alıntı Originally Posted by taysan Yazıyı Oku
    Doğru anlamışım o halde. Aracı kurum demek ki iyi bir mecra değil günlük faiz odaklı bir strateji için.

TEB'de benim hisse senedi hesabım da var. Komisyon oranlarında pazarlık yapıp fena olmayan bir seviyeye indirdim. Dolayısıyla şu an bir sıkıntı yok benim için.
    TEB hisse ve VİOP işlemlerinde binde ya da onbinde kaç komisyon alıyor? Hangi orana indirebildiniz?

Sayfa 950/997 İlkİlk ... 450850900940948949950951952960 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •