Sayfa 96/911 İlkİlk ... 46869495969798106146196596 ... SonSon
Arama sonucu : 7288 madde; 761 - 768 arası.

Konu: TSPOR - Trabzonspor Sportif

1. Öte yandan TSPOR'un 50+75=125 milyon Euro olan girişim değerine (borsadaki piyasa değeri artı net borçlar) karşın 22 milyon euroluk bir ortalama yıllık ciro var. Bu durumda piyasa değeri çarpanı 150 : 22= 7 oluyor hemen hemen. Deloitte ve KPMG'ye göre bu çarpan 2 ila 3 arasında olmalıdır, tavan 3 burada ama senin çarpan 7. Şimdi hala ucuz diyebiliyor musun? Demek ki Deloitte ve KPMG'ye göre olması gerekenin 7 : 3 = 2.33 katından işlem görüyor hisseler. "1 olması gerekirken 2.33 e çıkmış" demektir bunun tercümesi. Tabii burası borsa, "asla olması gereken olmaz" bu ortamda.

Not:
    Bu hesapları sportiflere emsal teşkil etmesi için veriyorum, "al" veya "sat" anlamına gelmezler. Sadece "standart sportif şirket değerleme metodu" oluyor bunlar, görüldüğü üzere "ampirik" türdendirler yani bilimsel dayanakları yoktur. Bildiğiniz üzere klasik şirket değerleme metotları (örneğin "net nakit akımı indirgemesi" vs) sportifler için uygun değildir çünkü sportifler kâr elde eden şirketler değildir. TH
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2. Simdi everton mencester unt macini izliyorum seneye cenk tosun ikitana trabzonspor alir valla ytddddd

3. 1 tl den 4 tane trabzonspor alir itiki 2 tl su an ytdddddd

4. Bu ergumani sevdim burayada yazim hepimiz ky bir tukursek spekler kacacak delik arar ytdddddd spek bulurda

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Öte yandan TSPOR'un 50+75=125 milyon Euro olan girişim değerine (borsadaki piyasa değeri artı net borçlar) karşın 22 milyon euroluk bir ortalama yıllık ciro var. Bu durumda piyasa değeri çarpanı 150 : 22= 7 oluyor hemen hemen. Deloitte ve KPMG'ye göre bu çarpan 2 ila 3 arasında olmalıdır, tavan 3 burada ama senin çarpan 7. Şimdi hala ucuz diyebiliyor musun? Demek ki Deloitte ve KPMG'ye göre olması gerekenin 7 : 3 = 2.33 katından işlem görüyor hisseler. "1 olması gerekirken 2.33 e çıkmış" demektir bunun tercümesi. Tabii burası borsa, "asla olması gereken olmaz" bu ortamda.

Not:
    Bu hesapları sportiflere emsal teşkil etmesi için veriyorum, "al" veya "sat" anlamına gelmezler. Sadece "standart sportif şirket değerleme metodu" oluyor bunlar, görüldüğü üzere "ampirik" türdendirler yani bilimsel dayanakları yoktur. Bildiğiniz üzere klasik şirket değerleme metotları (örneğin "net nakit akımı indirgemesi" vs) sportifler için uygun değildir çünkü sportifler kâr elde eden şirketler değildir. TH
    beğenmiyorsan alma, almayacaksan buralarda ne işin var, alan alıyor satan satıyor sana.........
    Derdi Dünya Olanın, Dünya Kadar Derdi Olur... Yunus Emre...

6. İyi günler sayın forum üyeleri.spkek senin taaaaaaaa.....
    Bu arada sayfamıza bir zat-ı şahane uğramış ki kerameti kendinden menkul...maşallah ne diyeyim.sevgili emre aman ha şimdi pür dikkat hatta senin nezdinde biz gibi eski öpülmüşlere diyeyim aman diyorum ne olur ne biter bilemem ama bildiğiniz salınmış olabilir.bunun 3 hali var bir de di li geçmiş hali var .bambaşka bir dünyaya zaman içersinde girebiliriz ve bu salınmış da dediydim diyebilir

7. Arkadaşlar
    sırayla
    son 4 ay
    son 3 ay
    son 2 ay
    son 1 ay
    ve son 1 hafta aracı kurum dağılımı gönderebilecek olan var mı?
    bu hisseyi birilerinin baskı altında tutarak topluyor olması gerek....
    Bir tuhaflık var buişte.

8. Tsporda zararlardan sonra para bitecek. Bedelli sermaye artışına gitmesin bunlar.

Sayfa 96/911 İlkİlk ... 46869495969798106146196596 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •