Sayfa 97/572 İlkİlk ... 47879596979899107147197 ... SonSon
Arama sonucu : 4573 madde; 769 - 776 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by Corbaciyan Yazıyı Oku
    Fonbul+ da usd ve euro bazli getirileri gorebilirsiniz, örnek olarak yukledim zp6 sizin icinEk 29866

SM-M526BR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    teşekkürler. fonbul+ paralı anladım kadarıyla. fon portföyünüzde olmasa da görebiliyorsunuz sanırım, değil mi?

2.  Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    Serbest fonlara yatırım yapabilmek için "Nitelikli yatırımcı" olma şartı aranıyor. Ben bu şartları sağlıyorum. Merak ettiğim "Nitelikli yatırımcı" olmanın bir dezavantajı var mı?
    herhangi bir dezavantajı olduğu sanmıyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    En makul yol portföyünüzdeki fon adedi ile fon birim fiyatını çarpın. Bulduğunuz sonucu MB nın açıkladığı döviz kuruna bölün. Portföy değerinizi döviz cinsinden hesaplamış olursunuz. Basit bir işlem.
    hocam portföyde yok ki :) almadan önce bakmak için benim dediğim.

4.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    hocam selamlar. cvk fonu aylık üç aylık ve 6 aylıkta katılım hisse fonlarının çoğunu geçmiş. hisse oranlarının ortalama yüzde 30'larda olduğu haliyle bunu yapması mükemmel ötesi. bu başarıyı nasıl sağlıyor olabilirler araştırdınız mı?
    Halka arzlara katılıyor sanırım, o yüzden getirisi yüksek olmuş.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    serbest döviz fonlarının tefas'ta ya da kendi özel sayfalarında getiri/performans verilerine baktığımızda sadece tl ile alınanlarının verilerini görebiliyoruz. bu fonların dolar ile alınanlarına ait dolar bazlı günlük aylık yıllık vs getirileri, eski fiyatlarını görme imkanı yok mudur? mesela zp6.

dönemsel tl fiyat artışından dönemsel kur artışını çıkarmak gibi amelelikten daha makul bir yol yok mudur yahu?
    Ben döviz fonu aldım sonra elimdekinin hepsini sattım, stopaj nedeniyle karın yüzde10u gidiyor pek mantıklı gelmedi, zp6 fonu yüzde 60 getirmiş diyelim net karın yüzde 54, ne anladım bundan

6.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    teşekkürler. fonbul+ paralı anladım kadarıyla. fon portföyünüzde olmasa da görebiliyorsunuz sanırım, değil mi?
    Halk yatirim hesabim oldugu icin ucretsiz kullanabiliyorum butun fonlar da gorulebiliyor

Merak ettiginiz fon olur ise siz yazin gordugum zaman usd cinsinden getiri hesaplamasini yazarim bosuna para vermeyin

SM-M526BR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by freshwind Yazıyı Oku
    Ben döviz fonu aldım sonra elimdekinin hepsini sattım, stopaj nedeniyle karın yüzde10u gidiyor pek mantıklı gelmedi, zp6 fonu yüzde 60 getirmiş diyelim net karın yüzde 54, ne anladım bundan

Döviz taşıyanlar için daha iyi bir seçenek var mı?
    Son düzenleme : practer; 31-10-2023 saat: 13:36.

8.  Alıntı Originally Posted by practer Yazıyı Oku
    Döviz taşıyanlar için daha iyi bir seçenek var mı?
    Altın fonları, stopaj olmadığı için mantıklı ama tabi herkesin kendi yatırımı, altında da iniş çıkışlar olabiliyor.

Sayfa 97/572 İlkİlk ... 47879596979899107147197 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •