Sayfa 972/983 İlkİlk ... 472872922962970971972973974982 ... SonSon
Arama sonucu : 7860 madde; 7,769 - 7,776 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

Alıntı Originally Posted by mzffr Yazıyı Oku
    Fiyatının şiştiğini anlık değerlere bakarak düşünüyorlar herhalde. Bir önceki çeyrekte 80 küsür olan F/K oranı sadece 3. çeyrek bilanço sonrası 45'e düştü. Son 10 yıla bakarsanız Otokar'ın her zaman son çeyrek en iyi bilançoyu açıkladığını görürsünüz. 9 aylık net karı 508 mln TL. Sadece üçüncü çeyrek net karı 743 mln TL. Son çeyrekte 1,5 milyar TL civarı veya daha fazla kar bekliyorum. 2024 ikinci çeyrek bilanço açıklandıktan sonra kim ucuz kim pahalı belli olur. İlk vereceği temettü ile maliyetim sıfıra yakınsayacak. 2017'de toplamaya başlamışım. 2024 Mart'ta 5-7 lira temettü verse ve hisse fiyat 500 lira olsa sadece 7 yılda bire yüz vermiş olur. Hem de sapasağlam, tüm dünyaya ihracat yapan bir savunma sanayi devine ortak olmaya devam ederim.
    Otokar' ı güzel bir şekilde özetlediniz. Yıl sonu çok daha güzel bir bilanço gelecek. 2024 yılı çok daha iyi olacak. 2024 yılı bilançoları 2023 yılının 3 katı olacağı şeklinde yorumlar mevcut. Sabırla bekleyip göreceğiz.

Alıntı Originally Posted by mzffr Yazıyı Oku
    Fiyatının şiştiğini anlık değerlere bakarak düşünüyorlar herhalde. Bir önceki çeyrekte 80 küsür olan F/K oranı sadece 3. çeyrek bilanço sonrası 45'e düştü. Son 10 yıla bakarsanız Otokar'ın her zaman son çeyrek en iyi bilançoyu açıkladığını görürsünüz. 9 aylık net karı 508 mln TL. Sadece üçüncü çeyrek net karı 743 mln TL. Son çeyrekte 1,5 milyar TL civarı veya daha fazla kar bekliyorum. 2024 ikinci çeyrek bilanço açıklandıktan sonra kim ucuz kim pahalı belli olur. İlk vereceği temettü ile maliyetim sıfıra yakınsayacak. 2017'de toplamaya başlamışım. 2024 Mart'ta 5-7 lira temettü verse ve hisse fiyat 500 lira olsa sadece 7 yılda bire yüz vermiş olur. Hem de sapasağlam, tüm dünyaya ihracat yapan bir savunma sanayi devine ortak olmaya devam ederim.
    Yanlış anlaşılmasın 2 yıldır taşıyorum kağıdı. Sosyal medyada gözlemlediğim, ara ara girip çıkanlar haricinde çok talep yok küçük yatırımcıdan. Ağırlıklı fonlar topluyor epeydir.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by antikitos Yazıyı Oku
    Yanlış anlaşılmasın 2 yıldır taşıyorum kağıdı. Sosyal medyada gözlemlediğim, ara ara girip çıkanlar haricinde çok talep yok küçük yatırımcıdan. Ağırlıklı fonlar topluyor epeydir.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Rica ederim Üstad. Ben sektörde çalışmakla birlikte Otokar'ın tüm yurtdışı fuarlarını ve potansiyel iş bağlantılarını takip ediyorum. Mevcut hükümetin ambargosu olmasaydı şu an çok daha farklı noktalardaydık. Altay projesinin seri üretime geçiş tarihi olarak şimdi de 2028'i telaffuz ediyorlar. İhaleyi otokar alsaydı şu an envanterde en az 250 tank vardı.

Birebir katılıyorum.
    Yurtdışı bağlantılarından, uğraştığı işlerden sipariş açıkladığında bunu değerlendirir mi yoksa fiyatlandı olarak mı davranır orası meçhul. Malum son düşüşlerde pek takmadı endeksi. Tam tersine tepe fiyatı %15 daha geliştirdi.

483 tlden iki günde 441 tlye maşallah. Gider ayak kârımız biraz törpülendi. Çok uzun yıllardır süren ilişkimiz Pazartesi günü bitecek maalesef. başka bir yatırım için seninle vedalaşacağız. Kalan arkadaşlara bol kazançlar ( ki hiç şüphem yok)

Alıntı Originally Posted by beyazatletliprens Yazıyı Oku
    483 tlden iki günde 441 tlye maşallah. Gider ayak kârımız biraz törpülendi. Çok uzun yıllardır süren ilişkimiz Pazartesi günü bitecek maalesef. başka bir yatırım için seninle vedalaşacağız. Kalan arkadaşlara bol kazançlar ( ki hiç şüphem yok)
    Hayırlı olsun üstad. Sakıncası yoksa diğer hissenin ismini paylaşırmısınız. Merak ettim Otokar ile karşılaştırdığınız hisseyi.

Teşekkür ederim lakin üstadlık bizim haddimize değil. Küçük yatırımcıyı biz. Al, bekle ,kazan mantığı hakim. Otkarın tamamını satıp da başka hisseye geçmem. Ama bir gayrimenkul yatırımı için vedalaşıyorum. Takriben 45 liradan beri dönem dönem lot sayım çok azalsa da mutlaka portföyümde olmuştur. Birçok kez Divan Oteline genel kurula da katıldım. Kısmetse bahar aylarından itibaren 5-10 alır biriktiriz. Otkar, Ereğli, Tüpraş, Jantsa, Acsel benim gözümde torunlara bırakılacak en güzel miras. Hepinize tekrar bol kazançlar.
    Şahsi görüşümdür yatırım tavsiyesi içermez...

Alıntı Originally Posted by beyazatletliprens Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim lakin üstadlık bizim haddimize değil. Küçük yatırımcıyı biz. Al, bekle ,kazan mantığı hakim. Otkarın tamamını satıp da başka hisseye geçmem. Ama bir gayrimenkul yatırımı için vedalaşıyorum. Takriben 45 liradan beri dönem dönem lot sayım çok azalsa da mutlaka portföyümde olmuştur. Birçok kez Divan Oteline genel kurula da katıldım. Kısmetse bahar aylarından itibaren 5-10 alır biriktiriz. Otkar, Ereğli, Tüpraş, Jantsa, Acsel benim gözümde torunlara bırakılacak en güzel miras. Hepinize tekrar bol kazançlar.
    Şahsi görüşümdür yatırım tavsiyesi içermez...
    Hayırlı olsun. Allah sağlıkla, huzurla oturmayı nasip etsin. Beşi de çok değerli hisse. Ben de Otokar'lara blokaj koydurdum. Kısmetse 2024'te Ereğli biriktirmeye devam edeceğim.

Sayfa 972/983 İlkİlk ... 472872922962970971972973974982 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •