Sayfa 99/156 İlkİlk ... 4989979899100101109149 ... SonSon
Arama sonucu : 1248 madde; 785 - 792 arası.

Konu: Uzun Vadeli Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by mhtakif Yazıyı Oku
    Evet 200 günlük kendi ortalaması
    altında al, üstünde sat

temettü verimliliği de deneyin veya ekleyin. bu ise üstünde ise al altındaysa sat.

imkan varsa bilançodan etkilenen günde almayıda deneyin.

HBK>FK Bu ise sanırım sadece stock.... (ismini hatırlamıyorum ) onda yapılıyor sanırım. hbk uzun dönem olacak 5yıl veya 10yıl.

General Mobile 4G Dual cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    200 günlük f/k ortalamasının altına düştüğünde al üstüne cıkarsa sat.

bu sonuç cok iyi görünmedi.

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2. Temiz iş isteyeniniz varmı )))

F/k yı hesaplattırdım. Ardından F/K nın 200 luk RSİ sini hesaplattırdım çizdirdim. Daha sonra;

RSİ 56 Değerini YUKARIDAN AŞAĞI KESMİŞSE SAT
    RSİ 46 DEĞERİNİ AŞAĞIDAN YUKARI KESMİŞSE AL

DEDİM. DAHA TONLARCA FARKLI YARATICI VARYASYON DENYEBILIRIM.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

3. Buda son olsun klasık teknık analiz yöntemiyle alım satım yapan sıstem.

Ne yapıyor kapanıs fıyatının 30 günlük ortalamasını alıyor %3 altına takip eden stop loss yani satım sevıyesı koyuyor eğer satmışsa almak için yine 30 günlük fiyat ortalamasının %3 yukarısına cıkarsa fıyatlar tekrar alıyor. yaptıgı iş bu

Ben bir strarejinin evrensel olabilmesini bu sebeple istiyorum aynı kural tum hısse senetlerınde düzgün calısabılıyor.

3 hisse senedindeki görüntüsü

4. BONUS: TEMEL ANALİZLE TEKNİĞİ BİRLEŞTİRDİĞİNİZDE NEREDEYSE DOGRU DURST RISK ÜSTLENMEMİŞ OLURSUNUZ.

AŞAĞIDAKI GORUNTUDE TOFASIN NE ZMAN ALINABILECEGI TEMEL VERILERDE KABAK GIBI GORUNMEKTE ARTIŞLAR BUNU GÖRDÜKTEN SONRA TOMA SİSTEMİMİZİ YANİ %3 LE TAKIP EDEN STOP LOSS SISTEMINI KOYUP KULLANIYORUZ.

ALDIGINIZ SEVIYE NERESI OLURSA OLSUN %5 DEN DAHA FAZLA ZARAR ETTIRMEDEN SATIŞ VERİYOR SISTEM. DOYALISIYLA ALDIGINIZ RISK %5 TABİ BİLANCO ILE DESTEKLEDIKTEN SONRA ALMAK ŞARTIYLA YOKSA AL BU SISTEMI ZARAR EDEN HISSEYE KOY PARA KAZANMASINI BEKLE OLMAZ İSTERSENİZ DENEYEYIM.

NOT 2012 DE ALIP HIC SATMASAN ALGORİTMADAN DAHA FAZLA KAR ÜRETİLEBİLİRDİ. FAKAT ALGORİTMANIN AVANTAJI ŞU RİSK ALDIRMIYOR. EÜER BİR DÜŞÜŞ EĞİLİMİ VARSA SATIYOR. KAFANIZ RAHAT EDİYOR STRES YARATMIYOR. ÇÜNKÜ YA AŞŞAĞI DEVAM EDİP GİDERSE PSİKOLOJİSİ OLMUYOR. FAKAT ALIP BEKLEYEN YATIRIMCI O AŞAĞI SARKIŞLARDA MAL ELINDE KALDIGI İÇİN STRESE GİRİYOR. TABİ BİRDE TAMAMEN GÖÇME RİSKİ VAR BU DURUMDA ELINDE TUTMAYA DEVAM EDECEK VE STRES KATLANARAK ARTACAK OYSAKI SISTEM ACIMAZ RİSK ALMAZ BEKLEYEYIM BELKI CIKAR DEMEZ SATAR VE CIKISIN OLMASINI BEKLER.

5. BONUS 2 EGEEN NEDEN DÜŞTÜ ŞİMDİ NİYE HAREKETLENİYOR ?

AYNI SISTEM HIC DEĞİŞMEDİ TOMA DEVAM

sırasıyla inceleyin SARI YEŞİL KIRMIZI VE MOR

HAYIRLI SABAHLAR

6. fk nın sistemide olur
    ben kullanmıyorum ama
    şuna yakın strateji izliyorum

standart sapma eklenebilir
    200 ortalamasından %5 düşerse %50 al
    200 ortalamasından %10 düşerse %50 daha al
    satışda tersi

grafik attım misal onların hepsi yeşile dönerse
    ve birazda uzaklaşmışsa ucuz olduğunu gösteriyor
    hatta haftada bir bu durumu paylaşıyorum buhur25 hisseleri için

5 temmuzda EGEEN hepsini yaşil görünce paylaşmıştım
    http://share.matriksdata.com/share.a...07090926011224
    https://twitter.com/mehmetakifozen/s...35634326532096

HEKTS grafiğinide şu seviyelerden atmıştım

buda ORGE yakın tarih
    http://share.matriksdata.com/share.a...07120938360541
    Son düzenleme : mhtakif; 02-08-2017 saat: 08:46.

7.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Temiz iş isteyeniniz varmı )))

F/k yı hesaplattırdım. Ardından F/K nın 200 luk RSİ sini hesaplattırdım çizdirdim. Daha sonra;

RSİ 56 Değerini YUKARIDAN AŞAĞI KESMİŞSE SAT
    RSİ 46 DEĞERİNİ AŞAĞIDAN YUKARI KESMİŞSE AL

DEDİM. DAHA TONLARCA FARKLI YARATICI VARYASYON DENYEBILIRIM.
    değişik bir yaklaşım olmuş, sistemde olmuş.
    sistem tam uzun vadeci
    geçen sene 3 aylıklar civarında almış
    Son düzenleme : mhtakif; 02-08-2017 saat: 08:54.

8. Bugün 20 fk olan Adel 2008 de 2 FK DA idi.. erhan kardeşim. Burda uzun vade temettü yatırımı yapan arkadaşlarda aldıkları TEMETTÜLERLE lot sayısını artırmak dışında bi dertleri yoktur.. Borsada senin gibi temel,teknik analiz,ucuz pahalı, dip zirve sistem avcılığı yapan yığınlarla dolu.. HER ZAMAN İDDAA ETTİĞİM Bİ İNSAN BORSADA KÖR OLUP,KULAKLARI DUYMUYOSA VE DE EN ÖNEMLİSİ KIÇININ ÜSTÜNDE KIMILDAMADAN OTURABİLİYOSA EN KRAL TRADERİN ONDAN FAZLA KAZANMA ŞANSI YOK..

Sayfa 99/156 İlkİlk ... 4989979899100101109149 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •