Sayfa 99/492 İlkİlk ... 4989979899100101109149199 ... SonSon
Arama sonucu : 3929 madde; 785 - 792 arası.

Konu: TTKOM - Türk Telekom

1.  Alıntı Originally Posted by .bozoklu. Yazıyı Oku
    sayın bawer temettü sadece bankalara ödenecek banka dşındaki %13,3 lük halka açık kısma temettü ödemesi yapmazlar.bu nedenle yabancı dolu dizgin kaçıyor. diyeceksiniz ki olur mu öyle şey cumhurbaşkanı derse olur..onun kararı kanundur yönetmeliktir bir defaya mahsuz bir kararname çıkarır bizlere yine temettü verdirmez. okadar paraya ihtiyacı olan vakıflar varken niye bize temettü ödesin ki. bu benim şahsi düşüncem umarım yanılmış olurum.bende bir inat uğruna bu hissede park ettim.ölümde olsa bir yıl bekleyecem belki adalet güneşi 15 ay sonra doğuverir. karanlıklar yandaşlıklar ve soygunlar sona erer diye bir umut benimkisi.
    Temettüyü hisse sahibi olan herkes alacak. Ayırım olmaz.
    Ben bu yıl satıştan dolayı tüm karın temettü olarak tek seferde verilebileceğini düşünüyorum.
    Bakalım göreceğiz.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

2.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    Temettüyü hisse sahibi olan herkes alacak. Ayırım olmaz.

umarım dediğin olur ama ümidim yok kardeşim.

3.  Alıntı Originally Posted by .bozoklu. Yazıyı Oku
    sayın bawer temettü sadece bankalara ödenecek banka dşındaki %13,3 lük halka açık kısma temettü ödemesi yapmazlar.
    Haydaaaa, niye vermesinler sayın abi...
    Ya herkese ya da hiç kimseye olur ancak, şunlara ver, bunlara verme olur mu hiç hocam. Bizimle kafa mı buluyorsun hocam.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

4. estağfrullah sayın bawer kardeşim.sadece bende oluşan algı sonucunda görüş beyan ettim.keşke verselerde alsak kefen parası yaparım.

5. Temettü verilerse herkese verilir, bankalara ver yatırımcıya verme olmaz. Bence bankalarla anlaşırken temettü miktarında da anlaşmışlardır. Hatta anlaştıkları rakamdan temettüyü düşüp, 1.650 milyar doları öyle belirlemiş bile olabilirler.

6.  Alıntı Originally Posted by temelci Yazıyı Oku
    alıma devam.yakında tahtanın horozu ben olacam.4 yıl sonra devredilecek hisseler 12,70 artı 1,65 temettü ediyorsa benim ömürlük hisseler en az 50 - 60 eder....bankalar gideayak temettüyüde alacaklar diye biliyorum.1,65 bürüt 150 net temettü yapar.bakalım bugün yarın haberi yollamaları lazım....
    Sevgili kardeşim, burada anlatmaya çalıştık ama hala yanlış anlaşıldığını görüyorum. 4 yıl sonra devredilecek hisse yok. Bankalar hisselerini şimdi devrediyorlar, 4 yıl sonra bitecek olan Türk Telekom A.Ş. nin alt yapıyı kullanma imtiyazı. Sen istiyorsan elindeki hisseleri ömrünün sonuna kadar tutabilirsin ama bu onlara extra bir değer katmaz.

Bir başka arkadaş da bankalar temettü alacak ama bize vermeyecekler mealinde bir şeyler yazmış. Türk Telekom A.Ş. cari kanunlara uygun çalışan bir şirket. Eğer hissedarlarına temettü dağıtma kararı alırsa tüm hissedarlar bundan yararlanır. Falanın ya da filanın verme ya da vermeme diye bir tasarrufu olmaz.

Eğer bu şirketin hissedarı olmaya devam edecekseniz lütfen biraz araştırın. Doğru olmayan paylaşımlar konuyu buradan takip etmeye çalışan başka insanları yanıltmak gibi bir sonuç doğurur ki, sanırım hiçbirimiz bunu istemez.

7.  Alıntı Originally Posted by ada1 Yazıyı Oku
    Sevgili kardeşim, burada anlatmaya çalıştık ama hala yanlış anlaşıldığını görüyorum. 4 yıl sonra devredilecek hisse yok. Bankalar hisselerini şimdi devrediyorlar, 4 yıl sonra bitecek olan Türk Telekom A.Ş. nin alt yapıyı kullanma imtiyazı. Sen istiyorsan elindeki hisseleri ömrünün sonuna kadar tutabilirsin ama bu onlara extra bir değer katmaz.

Bir başka arkadaş da bankalar temettü alacak ama bize vermeyecekler mealinde bir şeyler yazmış. Türk Telekom A.Ş. cari kanunlara uygun çalışan bir şirket. Eğer hissedarlarına temettü dağıtma kararı alırsa tüm hissedarlar bundan yararlanır. Falanın ya da filanın verme ya da vermeme diye bir tasarrufu olmaz.

Eğer bu şirketin hissedarı olmaya devam edecekseniz lütfen biraz araştırın. Doğru olmayan paylaşımlar konuyu buradan takip etmeye çalışan başka insanları yanıltmak gibi bir sonuç doğurur ki, sanırım hiçbirimiz bunu istemez.
    sadece alt yapı değil.cumhurbaşkanını dinlersen süre sonunda hisselerin devlete devredileceğini açıkça duyarsın.oger 20 yıllık karına ortaktı sadece süre bitince ttkomu tekrardan devlete iade edecekti..ben borsadan hisse kiralamadım...zaten bu karmaşık durumdan dolayı hisseye yeterli yatırımcı gelmedi bunca zaman.varlık fonundan devralınmasının sebebide bu karmaşadan dolayı.... temettü konusuda sadece iktidara olan güvensizliğini dile getirdi bozoklu.yoksa temettü alacağımızı hepimiz biliyoruz.
    yazdıklarım yatırım tavsiyesidir. beni dinleyin görün ebenizinkini.

8. Emekli dayılar ayda 2-3 dolara telefon hizmeti alsın da varsın temettü almayak.

Sayfa 99/492 İlkİlk ... 4989979899100101109149199 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •