Sayfa 993/1006 İlkİlk ... 4938939439839919929939949951003 ... SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 7,937 - 7,944 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by ozzyken Yazıyı Oku
    konuyla alakası yok ama bugüm bir olay yaşadım.finansbank enpara şubesinden atm ile 1500 usd çektim.tebe yatırırken 50 doları kabul etmedi.2 atm de denedim.yine olmadı ardından çektiğim finansbank atm den doları hesabıma yatırmak istedim bu sefer atm de kabul etmedi.çözüm merkezini aradım finansbank şubesine gidin doları değiştirsin dediler.şubeye gittim doları yine almadılar.
    yani kısaca atmden bana eski dolar verildi ama ben bunu atmden yada şubeden kabul ettiremedim.bu suç değil mi nasıl bankalar bu kadar pişkin olabiliyor anlamıyorum
    Bu tür risklere karşı dovizi şubeden çekmenizi ve gişede size verilmeden hemen önce para sayma makinasından geçirilirken verilen paraların seri numaralarını gösteren şerit fişin verilmesini istemenizi ve dekontla birlikte saklamanızı öneririm.

2.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    amerikada öğrenciyken tanıdık döviz bürosu sahibi
    elimde yırtık dolarlar var, merkez bankası dahi almıyor dedi
    ben de amerikada yırtık para diye bir kavram yok ver hepsini dedim
    adamın gözleri parladı bir dolardan yüz dolara bir tomar para verdi
    al bunları orada değiştir bir daha ne zaman tatile gelirsen iade edersin demişti
    ne değiştirmesi hepsini harcadım, amerikada bir haber programında
    farelerce yenmiş binlece doları parçaları tek tek tespit edip ödediklerini bilirim..
    o zaman buradan yırtık/eski dolar alıp belirli bir komisyon karşılığında amerika'da yenilemek gibi bir kazanç kapısı mevcut...
    yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    döviz bürosuna gidip bozdurmaya çalışın, gizlice polisi çağırıp sizi kalpazanlıktan gözaltına aldırsınlar. bu işten yırtabilirseniz 50 dolar da bankaya bağış yapmış olayım sorun değil dersiniz
    bence ; gözaltına alınınca , ''finansbank'tan aldım '' dese .... makbuzu,kayıtı da var!
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

4.  Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Bu tür risklere karşı dovizi şubeden çekmenizi ve gişede size verilmeden hemen önce para sayma makinasından geçirilirken verilen paraların seri numaralarını gösteren şerit fişin verilmesini istemenizi ve dekontla birlikte saklamanızı öneririm.
    bu değerli bilgi için teşekkür ederiz... para sayma makinesi seri numaralarını okuyup fişe basıyor demek...

5.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    bence ; gözaltına alınınca , ''finansbank'tan aldım '' dese .... makbuzu,kayıtı da var!
    o banknotun oradan alındığını ispatlar mı? seri numaralarının fişini aldıysa olur ancak.

6.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    o zaman buradan yırtık/eski dolar alıp belirli bir komisyon karşılığında amerika'da yenilemek gibi bir kazanç kapısı mevcut...
    yaşlı bir kadın evinde dolap içinde yıllarca dolar biriktitirmiş
    bir gün bir bakıyor dolarlar aynı kağıt imha makinasında çıkma gibi paramparça
    yetkililere başvuruyor, adamlar da bu bizim yarattığımız bir değer deyip tek tek büyüteçle birleştirip ödemişlerdi

7.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    peki biz bireysel olarak euroclear hesabı açabiliyor muyuz? imar bankası da sözüm ona devlet tahvili satıyordu ama meğer satmıyormuş
    Garanti olsun diyorsanız Eurobond'u başka bankaya virmanlayın, eğer gerçekten almamışsa virmanlaması da mümkün olmaz.

8.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    o banknotun oradan alındığını ispatlar mı? seri numaralarının fişini aldıysa olur ancak.
    finansbank düşünsün! biraz da onların ''karnı ağrısın'' manasında...
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 993/1006 İlkİlk ... 4938939439839919929939949951003 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •