Sayfa 996/1030 İlkİlk ... 4968969469869949959969979981006 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 7,961 - 7,968 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,285
     Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    1 > Cok gencsin. Azmine hayran kaldim. Sende kendimi goruyorum. Bende 21 yasinda yurtdisina cikmistim.

2 > Cok guzel bir bolumde okuyorsun ve bunun degerini bilmelisin.

3 > Neden Dogu Avrupa? Hedeflerini yuksek tut. Dogu Avrupa da ben 1 yil yasadim. Sen daha iyi yerlere layiksin

4 > Ingiltere, Almanda, Kanada, Abd ve Nordic ulkeler vs senin hayalin olmali.

------------

5 > 5k paran var ve aylik 500 TL ekleyebilirsin. Uzun vadeli dusunuyorsan ne faiz ne bono seni tatmin etmez. Yapman gereken sey hisse senedi almaktir. 2 tane hisse senedi sec ve her ay fiyata bile bakmadan her biri icin 250 TL lik alim yap. Faizde kalirsan paran yillar icinde erir. Riskli ama getirisi yuksek seylere yatirim yapmalisin, cunku elinde ki miktar az.

6 > Ortalama 5 yil bu hisseleri elinde tut. Fiyat hareketlerine hic aldirma (Warren Buffet gibi)

7 > Yurtdisina cikmak icinde aceleci olma, kendini gelistir. Ingilizcen ust seviyeye tasi. Doktor olacaksin. Yurtdisinda kisa sureli guzel egitimler, programlar oluyor AB destekli onlari arastir.
    Bu yaziyi sanki ben yazdim gibi hissettim.
    Ekleyecek bi sey bulamiyorum.
    Sadece sunu dusundum.
    Dogu avrupadaki kizlar erkegin degerini bilirler diyorlar.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bu yaziyi sanki ben yazdim gibi hissettim.
    Ekleyecek bi sey bulamiyorum.
    Sadece sunu dusundum.
    Dogu avrupadaki kizlar erkegin degerini bilirler diyorlar.
    Syg,
    Sayın dudu yeri ve zamanı mı bilmem ama borsaya devammi varsa portfoyunuzde Ereğli hakkında ne düşünürsünüz?

Venus_V3_5580 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by ZICO Yazıyı Oku
    En yüksek faizi borsa hesabınız olduğu yer verir
    mevduat değil yatırım hesabı
    20 gün önce 29,5 tu geçen hafta 26,5 net bu rakamlar
    yani arz talep meselesi vade 3 ay portfy en az 1 milyon ise
    bu seviyelerde inip çıkıyor
    benim kurum finansyat
    Ben bikaç ay evvel finansinvest'le görüşmüştüm
    Bana verdiği oranlar düşüktü
    Şu an aylığa ne veriyor size, paylaşma imkanınız varsa karşılaştıralım( ben de güncel oran sorayım)
    Son düzenleme : yuji; 31-10-2018 saat: 08:02.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,285
     Alıntı Originally Posted by alexogoldo Yazıyı Oku
    Sayın dudu yeri ve zamanı mı bilmem ama borsaya devammi varsa portfoyunuzde Ereğli hakkında ne düşünürsünüz?

Venus_V3_5580 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Borsa benim hayat tarzim.
    Onu birakamam.
    Belki portfoye nakit akisimi daha duzenli hale getirmek icin eurobond koyarim onumuzdeki donem ama hisse senetlerim hep durur, duracak.
    Bu beni fit tutuyor, bunamami engelliyor sanirim.
    En azindan ben oyle umut ediyorum.
    Portfoy temizligi duzenlemesi hep olacaktir 2-3 yilda bir.
    Eregl malesef 2013 den beri yok. Bir hata imis ileride insallah tekrar eklerim.
    Su anda gelecek icin bir portfoy yapacak olsam sifirdan, alacagim hisseler Tuprs Froto Hekts Eregl Soda olurdu.
    Genc olsam biraz da Asels koyardim %5 kadar.
    Sonra da yilda bir bakar isler nasil gidiyor diye ve gerekirse dengeleme/duzenleme yapardim.
    Syg,

5. yaz bitti tavuk ve yumurta fiyatları dususte ..aralık ocak mangal severler icin idealdir dondurucusu varsa but stoklama zamanı ..ben hep oyle yaparım o aylarda but kilogram 5.5.50 ye kadar dusuyor ...nakit donmedigi icin herkes kendi kampanyasını yapıyor bu aralar ..dun mazot aldım depoyu fulledim yine benzincinin biri 1 aydır 5.99 dan satıyor motorini ..1 aydır ortolama 0.35-.040 kurus dusugune veriyor adam .

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Borsa benim hayat tarzim.
    Onu birakamam.
    Belki portfoye nakit akisimi daha duzenli hale getirmek icin eurobond koyarim onumuzdeki donem ama hisse senetlerim hep durur, duracak.
    Bu beni fit tutuyor, bunamami engelliyor sanirim.
    En azindan ben oyle umut ediyorum.
    Portfoy temizligi duzenlemesi hep olacaktir 2-3 yilda bir.
    Eregl malesef 2013 den beri yok. Bir hata imis ileride insallah tekrar eklerim.
    Su anda gelecek icin bir portfoy yapacak olsam sifirdan, alacagim hisseler Tuprs Froto Hekts Eregl Soda olurdu.
    Genc olsam biraz da Asels koyardim %5 kadar.
    Sonra da yilda bir bakar isler nasil gidiyor diye ve gerekirse dengeleme/duzenleme yapardim.
    Syg,
    temettu hissesi secimleri guzel ama eksik bol temettu istiyorsan ve hersene istiyorsan crdfa ve isyatırım olmalı..en yuksek temettuyu herzaman bu 2 si verir ..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,285
     Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    temettu hissesi secimleri guzel ama eksik bol temettu istiyorsan ve hersene istiyorsan crdfa ve isyatırım olmalı..en yuksek temettuyu herzaman bu 2 si verir ..
    Isyat vardi bir ara 3 ay tutabildim.
    Finans kagitlarini sevmiyorum. Onlardan aldigim temettunun gecmis enflasyon kadarini tekrar sermayeye eklenmesi gerektigini dusunuyorum.
    Isyat'a bakarsaniz yillardir fiyat artmiyor anapara eriyor, bunun onune gecmek icin temettunun icinden enflasyon kadarini tekrar sermayeye eklemeniz gerekir.
    Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,285
    https://www.sozcu.com.tr/2018/ekonom...amasi-2711202/

Simdilik sadece ureticilerde..

Bekletilen akaryakit zamlari da artik yapilmaz umarim.

Syg,

Sayfa 996/1030 İlkİlk ... 4968969469869949959969979981006 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •