Sayfa 998/1009 İlkİlk ... 49889894898899699799899910001008 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 7,977 - 7,984 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Son zamanlarda ki itirafları derlesek ne muhteşem yönetildiğimiz ortaya çıkıyor ama bazı beyin fukarası şahsiyetler hala masal anlatıyor.
    bir ülke başbakanı Türkçe okuma ve yazmaktan ganiyse
    o memleketi küçük turgutla bile yönetebilirsin..

2. Beni takip eden arkadaşlarım bilirler.. Her zaman derim. Para rasyoneldir. Duygusal değil... Yok USD alan vatan hainidir yok TL alınmalıdır filan... Yahu biz keyfimizden USD almıyoruz ki... Diyoruz ki; şöyle şöyle şöyle olmalıdır diyoruz; siz diyorsunuz hayır böyle böyle böyle. Bak böyle diyorsan duygusalsın, şöyle yaparsan rasyonelsin ve herkes kazanır. Ülkede, millette sende, bende.. Ama böyle böyle yaparsan; ben seninle aynı kulvarda olmam. Çünkü duygusalsın...

Sonuç; Böyle deyip TL de kalanlar ile Anadolu yurdum insanı Tokat üzerine tokat yiyor.. Akıllı olan sermayesine sermaye katıyor...

Ama;

Akıllı diyor ki;

Para illa USD dan kazanılmaz. Çünkü piyasalarda fırsatlar bitmez... Dediğim gibi şöyle şöyle şöyle yapsa idin bende USD almaz hisse alır, emtia alır, üretim hane kurar gene sermayeme sermaye katardım...

1.ci durumda akıllı para kazanır ama ülke perişan olur, millet fakirleşir...
    2.ci durumda akıllı yine para kazanır ama ülke de kalkınır, millet de zenginleşir...

Ana tartışma argümanı budur. 1.ci durum trol, kör, duygusal pozisyondur.. 2.ci durum rasyonel durumdur... O sebeple yöneticiler rasyonel davranarak milletlerini, fakir fukarayı, garip gurebayı zengin edebilir..

Ama RASYONEL olan Akıllı her durumda parasını kazanır...

Bu seçenekler arasında tercih ise SEÇİLMİŞLERİNDİR...

Bol Kazançlar Dilerim....

ECB'nin kararı 13:45'te açıklanıyor..bakalım ne çıkacak..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    ECB'nin kararı 13:45'te açıklanıyor..bakalım ne çıkacak..

[]
    14:45'de açıklanacak..

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    14:45'de açıklanacak..
    Ben Bloomberg'in yalancısıyım..

Avrupa Merkez Bankası'nın Perşembe günü düzenleyeceği toplantıda, geniş ölçekli tahvil alım programının ne zaman sona ereceği görüşülecek. Politika kararı, Frankfurt'ta saat 13:45'te açıklanacak ve Başkan Mario Draghi, bundan 45 dakika sonra konuşma yapacak.*

6. TCMB faiz kararı öncesi USD 3,77 altına geriledi.. Ben tam tersini bekliyordum.

7. 3,7805 +0,0129
    faiz sabit kaldı ilk tepki böyle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Dolardaki yükseliş spekülatifmiş çok bilmiş Zeybekçiye göre...

Manipülatif demedi hiç olmazsa...

Yoksa çıkarırlardı bir kararname herşey sütliman.

Mis...

Sayfa 998/1009 İlkİlk ... 49889894898899699799899910001008 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •