Sayfa 834/983 İlkİlk ... 334734784824832833834835836844884934 ... SonSon
Arama sonucu : 7864 madde; 6,665 - 6,672 arası.

Konu: HURGZ - Hürriyet Gazetecilik

1.  Alıntı Originally Posted by Roni38 Yazıyı Oku
    Dün burası çümbüş yeri idi .bugün kimsecikler kalmamış..sattınız mı kankalar
    110000 lotla yıkılmadık ayaktayız satalımmı zarar3e düşmüştü bugün tekrar 6bin oldu

2.  Alıntı Originally Posted by ibacc Yazıyı Oku
    Sn Yatayseyir yarın 1 tl açılış kesin gibi demiştin, uzun zamandır burdasın ama şu kağıdı hala çözemedin, valla şaşırttın beni senden beklemezdim !!!
    sn ibacc; %3 düşen bir bist beklemiyordum...yoksa açılış 94 olsa da 1 üstüne atmasını beklerdim + piyasada...
    hurgz ye mahsus bir durum yok..piyasanın geneli aşağı...

Bu arada senden beklemezdim dediğin şey nedir anlamadım??
    manuplasyon yapmakla falan mı suçluyorsun beni...?
    Ateşteki ağaç menem, dönüp duran şu taş menem,
    Bak şu ateş yalımına, ben bu yanana sığmazam...

3. Bu durumu öngörebilen kaç kişi var acaba??

4.  Alıntı Originally Posted by yatayseyir Yazıyı Oku
    sn ibacc; %3 düşen bir bist beklemiyordum...yoksa açılış 94 olsa da 1 üstüne atmasını beklerdim + piyasada...
    hurgz ye mahsus bir durum yok..piyasanın geneli aşağı...

Bu arada senden beklemezdim dediğin şey nedir anlamadım??
    manuplasyon yapmakla falan mı suçluyorsun beni...?
    Yok yahu ne maniplasyonu öyle bir şey aklıma bile gelmedi , sadece fazla polyannacı olmana şaşırdım , ben 8 aydır hurgz dayım seni de bayadır görüyorum buralarda , kağıtta bu dolapları çevirenlerin nasıl olur da ertesi gün % 10 yukardan açacaklarını düşündün enteresan geldi, bırak açılışı gün içinde 9-10 kademe çıkması bence çok zor ama belli olmaz tabi yani kısaca seninki çok çok iyimser oldu...
    Ben biraz fazla kötümserim heralde...

5.  Alıntı Originally Posted by ibacc Yazıyı Oku
    Yok yahu ne maniplasyonu öyle bir şey aklıma bile gelmedi , sadece fazla polyannacı olmana şaşırdım , ben 8 aydır hurgz dayım seni de bayadır görüyorum buralarda , kağıtta bu dolapları çevirenlerin nasıl olur da ertesi gün % 10 yukardan açacaklarını düşündün enteresan geldi, bırak açılışı gün içinde 9-10 kademe çıkması bence çok zor ama belli olmaz tabi yani kısaca seninki çok çok iyimser oldu...
    Ben biraz fazla kötümserim heralde...
    Daha önceleri benzer durumlar yaşadım...tavan yapardı senetler böyle bir durumda...bugün bistin azizliğine uğradığımızı düşünüyprum...
    Bende 3_4 aydır aydır buradayım...
    Maliyetim de epey yüksek...
    Ama sıkıntı etmiyorum..
    Her malın bir değeri vardır...
    Benim biçtiğim değer de 2.35 tl
    Gelene kadar ya da beni ortaklıktan çıkarıncaya kadar brlerim...
    Yspıştım senede ve her ay 1 k lot daha alıyorum...ocaktan itibaren 3 k lot alacam...
    Şirkettin mali yapısı kötü değil...
    Borçlarını rahatça çevirebiliyor ve kar ediyor...
    Yatırımcıyım ben...emin olun seri bir şekilde 3 tavan yapsa gene satmam..
    İnat değil...temeli sağlamm....hurriyet internet sadece 1.5 milyar eder....1.5 milyar da baskı tesisleri....kasada 300 m ve 180 m yatırım amaçlı gayrimenkulleri...
    650 m geçmiş yıllar zararı ne ki??

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. olumlu
    -------
    1.hürriyet internet alanındaki gelirler yıllık 150 m civarı fk 10 olsa 1.5 milyar tl eder...(extra...hürriyet.de yayına başladı...)
    2.7 ayrı şehirde ve yurtdışı(Almanya) baskı tesisleri...kurulum maliyeti 300 m dolar ...
    sadece hürriyet basılmıyor...parasını veren her türlü gazete, dergi,broşür vs...
    3.180 milyon tl değerlemeli yatırım amaçlı gayrimenkule sahip
    4.hükümete yakın bir işadamının yönetiminde(reklam ilan gelirlerinin artması ve finansal borçlarının düşük faizle yapılandırılabilmesi gibi bir çok alanda faydası olabilir)
    5- kasasında 300 m kadar para var(büyük bir kısmı patronuna borç verilmiş ama oradan da faiz geliri var)

olumsuzluklar
    ---------------
    1- basılı gazete satışının giderek azalması(aslında çok bir önem arzetmiyor....maliyeti daha yüksek)
    2-geçmiş yıl zararları 650 m kadar(hurgz nin rusya ve avrupadaki batık iştiraklerinin bir neticesi ki bunların faaliyetleri bu yıl durduruldu...artık yılda 200 m zarar yazacak hurgz yok)
    3- finansal borçları 280 m kadar
    4- sahipleri bist pay değeri bakımından ky dostu gözükmüyorlar...

sonuç
    ------
    500 m gibi bir piyasa değeri hürriyet internetin dahi ederini karşılamaktan uzaktır...(hürriyet internet birden fazla internet sitesi barındır)

hürriyet kurumsaldan bu verileri inceleyebilirsiniz...
    kabataslak 9 aylık faaliyet raporu ve finansal raporlardan edindiğim bilgilerdir...

polyannacı değilim ama bu hisse de değerinden çok çok ucuz...
    piyasa bunu fiyatlamıyor şimdilik...ama illaki fiyatlayacaktır...bistte bir gün yukarı yönlü hareketine başlayacak 102 bin kırılınca hurgz de yukarı doğru mecburen ivmelenecektir...
    gerisi sizin yorumunuza kalmış...ytd

7. şunu da eklemek isterim...
    herkes sağda solda yazıyo hurgz sahipleri şöyle kötü böyle kötü diye...
    ya eski sahibi çok mu iyi?
    650 m geçmiş yıllar zararını yazdıran, yıllarca avrupada ve rusyada iştiraklerine yatırım diye hurgz nin özkaynaklarını aktaran(350 m euro)
    10 yılı aşkın sürmüş bu durum...
    şimdi yd bunları temizlemeye çalışıyor...
    inşallah temizler biz de kazanırız kendisi de kazanır...

8. Ben bugün 7,5 k daha aldım; habire alıyorum 😁 düştükçe alıyorum maliyeti 1,45 ten 1,28 e çektim amacım maliyeti 1 liralara çekmek. Bu gidişle büyük ortak olacağım sayın Demirören’e 😁😁 ciddi ciddi diğer yatırımlarımı bozup buna dalasım var işte o zaman sağlam ortak olabilirim. Şahsi kanaatim süründüre süründüre; döke döke gidecek.

Sayfa 834/983 İlkİlk ... 334734784824832833834835836844884934 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •