Sayfa 573/1030 İlkİlk ... 73473523563571572573574575583623673 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 4,577 - 4,584 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. MB bugün %27 den fonlicak mi fonlamicak mi ? Olay bu..fonlarsa en az 300 baz artırım olacak gibi beklenti yapar dolar TL yide aşağıya alırlar yok 24 ten fonlamaya devam ederse dolar TL yi de yukarı alırlar gibi...

2. ünlü menkul aylık 27.9% min.50K

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,130
     Alıntı Originally Posted by Purplee Yazıyı Oku
    Zamanında %100'ler üzerinde toplayıp ne yapıyorlardı iseler, yine aynısı olur sayın Dudu.
    O donemleri bilirim.
    Yasim 58.
    Agirlikli olarak devleti fonluyorlardi.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,130
     Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Bankalar bu oranlardan faiz satamıyor diye TL mudisi enflasyonun altında ezilmeye mahkum mu?
    Bankalar hayir kurumlari mi?

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5. Merkez Bankası'nın 24 Temmuz'daki faiz artırmama kararı büyük bir hataydı. O zaman yapılacak 100-150 baz puan artış bugün kurların daha düşük seviyelerde gezinmesine neden olurdu. Ancak doların 7TL'ye kadar çıkmasında MB'sının ve ekonomi yönetiminin payı yoktu bana göre. Tamamiyle dış siyaset kaynaklı bir problemdi. Ekonomimiz kırılgan olduğu için en ufak bir haberde tepetaklak olabiliyor. Eğer dış kaynaklı yaptırım tarzı haberler gelmezse çok ciddi ekonomik problemlerimiz olsa da doğru hamlelerle bu buhran durumundan 2 senede yavaş bir toparlanma yaşayabiliriz. Ama bir de dış siyaset nedeniyle ortalık karışırsa, yaptırım tarzı şeyler olursa, ciddi bir kriz yaşayabiliriz.

MB'sının yapması gereken şey bence hızla gecelik fonlamaya kayması, Ekim'de faiz artışı yapmaması ama Aralık'ta durumu tekrar değerlendireceğini belirtmesi ve Piyasayı izlemek istediğini söylemesi. En büyük sıkıntı ÜFE'nin coşması bana göre. Enflasyonun burada tepe yaptığını düşünmek fazla iyimserlik olur. Çok dikkatli kurulması gereken bir denge var. Bu enflasyonun üstüne ABD ile ilişkiler düzeltilmezse ekonomik anlamda fantastik günler bizi bekliyor.

6.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    Steve hanke nin haklı olduğu ortaya çıktı
    Aziz Nesin'in de.

7. Arkadaşlar moreliniz bozuk olunca hemen sabah veya atv yi izleyin. bakın cennet gibi bolluk içinde yaşadığımızı göreceksiniz. ne enflasyondan haber veriyorlar ne dolardan. tek haberleri var Rte de Rte. böyle yaptı şöyle yaptı ucuyoruz.

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    HSBC bana 15 dakikada hesabı açtı demek ki şubeden şubeye fark ediyor 🤣🤣🤣

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Neden hesap açacaksınız sorusunu ilk kez HSCB'nin Ankara-Mithatpaşa şubesinde duydum. Bundan daha garip sorularda geldi, uluslararası bir banka oldukları içinmiş, ama Fitch ve Moody's verdiği notla öyle demiyor. Belki benim tipi beğenmedi, ona göre muamele yaptı Vadesiz hesap ve mobil bankacılık açma işlemleri çok uzun sürdü.
    There is no escaping risk altogether and the future looks pretty grim.. So, not being aware of the facts can't be regarded as an excuse. Rules, without them, we'd live with the animals. If the rule you followed brought you to this, of what use was the rule?

Sayfa 573/1030 İlkİlk ... 73473523563571572573574575583623673 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •