Sayfa 991/1024 İlkİlk ... 4918919419819899909919929931001 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 7,921 - 7,928 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    Babama ait 2000 yılı fiyatlarıyla 500k $ lık EGHOL ve ÇEAŞ hissesi var. şu an değeri SIFIR.
    babanı ve imar bankası tasarruf sahiplerini "suçlamaktan " vazgeç.. çeaş olayında ortada açık bir gasp var. fakat hisse senedi olayında hafifletici sebepler var bu nedir? "hiç kimse birikiminin tamamını çok sağlam da olsa bir hisse ye yatırmaz"

fakat mevduata ve özellikle hazine kağıtlarına yatırır.. o yüzden imar bankası hazine bonosu olayı akıl almaz bir gasptır...

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Dusmus mu faiz?
    Oran paylasan yok ki bilelim.
    Dolara %5 vereni de bulamadiniz bana daha.
    Syg,
    düştü düştü.. 14 bile bulmak zorlaştı.. dolara %5 bulursan haber ver ben sana dolarları %4,5 tan yatırayım..

3. oh oh cds düşüyor düşmeye devam ediyor 170 i gördü maşallah..

gösterge 11,62

usdtry 3,52xx

thyao 9 lira aselsan 26 lira

dünyadaki büyük havalimanlarındaki grevlere inat 3. havalimanı son sürat devam ediyor.

en çok anlamadığım şey şu yahu marmarayı 3.köprüyü avrasya tünelini osmangaziyi eleştiriyorsun kullanma kardeşim eğer bunların karşısındaysan kul lan ma dik duruşun ordada devam etsin..

şahsen ben minibüslerdeki rant nedeniyle karşısındayım bu olayın, minibüse binmemek için aşırı çaba sarfediyorum, kullanmıyorum..

eğer sende beğenmiyorsan, eleştiriyorsan, ve milyarlarca insan gibi sadece eleştiriyorsan, bak bunu böyle yaparsak daha iyi olur diyemiyor, kuru kuru kahvehanede dünyayı kurtarıyorsan, kullanma..

http://www.bloomberght.com/haberler/...uk-seviyesinde

vergi rekortmenlerimize de maşallah..

ekonomi güzel gidiyor, strike lazım, bitirici vuruşa ihtiyacımız var ki olası kırılganlıklardan az yara alarak kurtulalım..

faizler mi ? eli mahkum, tbb bugün faize karşı savaş ilan etti ..

aktif 500K'ya kadar 14,50 veriyor 250 yi 500 e çıkarmış miss gibi ... %10 stopaj... 15,35 hangi banka verir ?

syg,

Alıntı Originally Posted by Pythagoras Yazıyı Oku
    oh oh cds düşüyor düşmeye devam ediyor 170 i gördü maşallah..

gösterge 11,62

usdtry 3,52xx

thyao 9 lira aselsan 26 lira

dünyadaki büyük havalimanlarındaki grevlere inat 3. havalimanı son sürat devam ediyor.

en çok anlamadığım şey şu yahu marmarayı 3.köprüyü avrasya tünelini osmangaziyi eleştiriyorsun kullanma kardeşim eğer bunların karşısındaysan kul lan ma dik duruşun ordada devam etsin..

şahsen ben minibüslerdeki rant nedeniyle karşısındayım bu olayın, minibüse binmemek için aşırı çaba sarfediyorum, kullanmıyorum..

eğer sende beğenmiyorsan, eleştiriyorsan, ve milyarlarca insan gibi sadece eleştiriyorsan, bak bunu böyle yaparsak daha iyi olur diyemiyor, kuru kuru kahvehanede dünyayı kurtarıyorsan, kullanma..

http://www.bloomberght.com/haberler/...uk-seviyesinde

vergi rekortmenlerimize de maşallah..

ekonomi güzel gidiyor, strike lazım, bitirici vuruşa ihtiyacımız var ki olası kırılganlıklardan az yara alarak kurtulalım..

faizler mi ? eli mahkum, tbb bugün faize karşı savaş ilan etti ..

aktif 500K'ya kadar 14,50 veriyor 250 yi 500 e çıkarmış miss gibi ... %10 stopaj... 15,35 hangi banka verir ?

syg,
    Yalnız burada sorun o dediğiniz yerleri kullanmasakta bir şekil oraların parasını ödüyoruz. YİD modeli diye millete yutturulan köprü ve yollardaki geçiş hasılatının geçsende geçmesende milletin vergileriyle garanti atına alındığını bilecek kadar hamd olsun akıl sahibiyiz. Bunun adı DELİ DUMRUL metodudur geçenden 1 akçe geçmeyenden 2 akçe ... Siz minibüslere gıcıksınız ve kullanmıyorsunuz onlara kimse sizin yerinize para ödüyor mu ? Bu arada %14.50 güzel oran, aktif birde banka olup mevduat güvencesi altında olsa yemede yanında yat olurdu.

5. Minibüs ile YİD projelerini karşılaştırmak garip olmuş .

YİD projelerini kullansam da , kullanmasam da ben ödüyorum .

Minibüsçünün parasını minibüs sahibi ödüyor ! İster kullan , ister kullanma .
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

6.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Yalnız burada sorun o dediğiniz yerleri kullanmasakta bir şekil oraların parasını ödüyoruz. YİD modeli diye millete yutturulan köprü ve yollardaki geçiş hasılatının geçsende geçmesende milletin vergileriyle garanti atına alındığını bilecek kadar hamd olsun akıl sahibiyiz. Bunun adı DELİ DUMRUL metodudur geçenden 1 akçe geçmeyenden 2 akçe ... Siz minibüslere gıcıksınız ve kullanmıyorsunuz onlara kimse sizin yerinize para ödüyor mu ? Bu arada %14.50 güzel oran, aktif birde banka olup mevduat güvencesi altında olsa yemede yanında yat olurdu.
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Minibüs ile YİD projelerini karşılaştırmak garip olmuş .

YİD projelerini kullansam da , kullanmasam da ben ödüyorum .

Minibüsçünün parasını minibüs sahibi ödüyor ! İster kullan , ister kullanma .
    Bu tür bir modelleme aslında bütçeden harcanacak kalemleri bütçe dışına çıkarmak için yapılan bir hülleden ibaret. Hükümet politika olarak yol, köprü yapmayı vaad ediyor, bununla da övünüyor ve seçmenlerine her seferinde bunu sunuyor.

Ancak tüm bu projeler bütçe içinde gösterilirse , bütçe açığı belki de çok ciddi şekilde artacak , hatta öyle bir artacak ki çok acil olarak gevşetilmesi gereken mali politika gevşetilemeyecek. Bir taşla iki kuş nasıl vuracaklar, yada bir koyundan 2 post nasıl çıkacak, şöyle olacak;

Eh bürokratlarda ne yapıyor. Evet siyasi irade tüm bu yatırımları bütçeden yapmak istiyor, ama ek mali gevşemeye yer kalması için bütçe açığı yüksek gözükmesin istiyor. Ne yapalım. YİD'e geçelim.

Hiç birbirimizi kandırmayalım, tüm o projeler aslında bütçeden yapılıyor. Sadece bütçe açığını arttırmasın diye teknik olarak bütçe dışı gözüken Yap işlet devret ile ihale ediliyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bu tür bir modelleme aslında bütçeden harcanacak kalemleri bütçe dışına çıkarmak için yapılan bir hülleden ibaret. Hükümet politika olarak yol, köprü yapmayı vaad ediyor, bununla da övünüyor ve seçmenlerine her seferinde bunu sunuyor.

Ancak tüm bu projeler bütçe içinde gösterilirse , bütçe açığı belki de çok ciddi şekilde artacak , hatta öyle bir artacak ki çok acil olarak gevşetilmesi gereken mali politika gevşetilemeyecek. Bir taşla iki kuş nasıl vuracaklar, yada bir koyundan 2 post nasıl çıkacak, şöyle olacak;

Eh bürokratlarda ne yapıyor. Evet siyasi irade tüm bu yatırımları bütçeden yapmak istiyor, ama ek mali gevşemeye yer kalması için bütçe açığı yüksek gözükmesin istiyor. Ne yapalım. YİD'e geçelim.

Hiç birbirimizi kandırmayalım, tüm o projeler aslında bütçeden yapılıyor. Sadece bütçe açığını arttırmasın diye teknik olarak bütçe dışı gözüken Yap işlet devret ile ihale ediliyor.
    Ama ak zekalar bunun böyle olduğunu nasılsa anlamıyor yada anlamamazlıktan geliyor. Biz yedik sizde yiyin diyorlar.

8. hala sadece eleştiriyoruz, elle tutulur bir alternatif, çözüm yolu üretmiyoruz.. 7 milyarın içerisinde ..

bu iş böyle olmaz şöyle yapılır diyelim mi ?

mesela tarımı ele alalım, katma değeri yüksek, dünyada alıcısı fazla olan tarım ürünlerini üretelim mi ?

Sayfa 991/1024 İlkİlk ... 4918919419819899909919929931001 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •