Sayfa 15/23 İlkİlk ... 51314151617 ... SonSon
Arama sonucu : 184 madde; 113 - 120 arası.

Konu: Temelinde Sebepleriyle Artış beklenen Hisseler

Alıntı Originally Posted by gemuh79 Yazıyı Oku
    Bu ülkede yaşayıp şu yorumu yapabilmek! Türkiye'de de kriz mi var? İşsizlik rütuşlanamayacak derecelere gelmiş(o da Türk vatandaşlarına, dingonun ahırına çevrilmiş ülkemde nerde, kaç kişi oldukları bile bilinmeyen Suriyeliler hariç, onlar daha vatandaş değil çünkü daha), sokakları gez,kaç tane kiralık tabelası yazan boş dükkan olduğunu gör, karşılıksız senet vs oranları.Irak'tan sonra Suriye kürdistanını bizzat kendin kurmuşsun, şimdi ypg diyosun, sınırlarına beton duvarlar örüyorsun,etrafın ateş çemberi ama, çoğunu bizzat kendin yakmışsın... Sonra gel, borsa 96.000'lerdeyim de. İlla konuşmak zorunda hissetmeyin kendinizi. Tayyip'te, Esad'ı Eset (virüs programı ile karıştırıyor sanırım) yapmadan önce kucaklaşıp öpüşüyorlardı, vizeleri kaldırıyorlardı... Önce okumak ama bundan daha önemlisi anlamak ve algılamak önemli. Yoksa yaşadığın zamandan kendini yalıtır , sadece kendinin yaşadığı dünyayı ise herkese anlatmaya çalışır insan ki bunlara bilimde ne denir? Umarim anlar ve algılamaya başlarız daha fazla zaman kaybetmeden...

Venus_V3_5580 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Cok bos yazmissiniz.
    Alintiladiginiz mesajimda amerikanin krizde olmadigini yazmistim.

Tr ile ilgili soylediklerinize katiliyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by rACE Yazıyı Oku
    Cok bos yazmissiniz.
    Alintiladiginiz mesajimda amerikanin krizde olmadigini yazmistim.

Tr ile ilgili soylediklerinize katiliyorum.
    Bay rACE, Anlatmak istediğim kısaca,diplomasi dilinde sağ gösterip sol vurmak, her zaman görülür.Söylediğiniz üzere,Amerika her zaman 1 numaraydı, peki, ikiz kuleler, Afganistan, Suriye, Irak vs. Buralarda ne işi vardı? Krizde olup olmamasından ziyade, dünyada kendisinin 1. süper güç olmasını engelleyecek rakiplerinin durumuna bakmak gerekli.Bazen ek kaynaklar gereklidir, krizden kurtulmak veya mevcut durumunuzu indirgememek için... Saygılar

Venus_V3_5580 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. herkese merhaba
    benim dikkat çekmek istediğim hisse İSDEMİR - isdmr

Şirketin yaklaşık %95 hissesi Erdemir e ait, geçen sene 812 mn TL temettü dağıttı, piyasa değeri şu aralar verdiği temettünün 10 katı kadar..

Halka açıklığı %5 altı olduğu için piyasa öncesi işlem platformunda işlem görüyor..

Bu sene karı ve vereceği temettü %50 artabilir mi, şirketin durumu vs nedir ne değildir biraz bakmanızı araştırmanızı tavsiye ederim..

4. Herkese iyi geceler..buraya ilk kez yazıyorum.kendimce nacizhane bir kaç hisse söylemek istiyorum..siz de bunları bir kenara not edin..KAREL, link, Şekerbank, crdfa.. şimdilik bu kadar...takip edin bakalım bir kaç ay SONRA teatisini yapalım...

5. Endeksten bağımsız artışa devam edebilecek hisseler hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

6. Temmuzda ayrışmalar başlıyacaktır...ilk çeyrekte yüz güldüren bilançolar yine gelecekmi ? Bence birçok şirket için evet..

gsray gayrümenkul satışından sonra daha çıkma ihtimali yüksek.

8. 12 mayıs tarihinde vermiş olduğum hisselerin ve o gün 100 TL ile oluşturulan portföyün son durumunu aşağıda paylaşıyorum:

Fiyat 12/5 27/6
    Alark 5.87 5.72
    Aksgy 3.22 3.17 (20 haziran 0.20 temettü verdi)
    Eplas 2.22 5.15
    Seykm 3.21 3.04

Portföy 12/5 27/6
    Alark 40 39
    Aksgy 30 29.5
    Eplas 10 23.2
    Seykm 20 18.9
    Nakit 0 1.9
    Toplam 100 112.5

Tekrar görüşmek üzere..

Alıntı Originally Posted by whale Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, yıllardır uzun dönemli yatırımcı olarak borsada işlem yapıyorum. Aşağıdaki hisseleri detaylı incelemenizi öneririm:

ALARK: 1320 MW'lık karabiganın 2018 sonunda devreye girmesiyle karlılığın olumlu etkilenmesi beklenebilir. Yeni aldığı taahhüt işleri karlılığı orta vadede destekleyecektir. Potansiyel alcar veya arazi satışı hisseyi olumlu etkileyecektir.
    AKSGY: Safgy ile olan birleşmenin sinerjik etkileri bu sene görülecektir. Bağdat caddesindeki projelerin tamamlanmasıve satışı ile orta vadede karlılık olumlu etkilenecektir. Avm portföyüne sahip olduğu için kira gelirlerinin önümüzdeki senelerde de artarak devam etmesi beklenebilir. Yüksek temettü oranı hissenin diğer olumlu yanı.
    SEYKM: Gelişen işletmeler pazarında olan, geçen sene kendi fabrikasına geçen medikal ürün sektöründe bulunan bir işletme. Bu sene yeni yerinde karlılığını arttırması beklenebilir. Yabancı şirketler için potansiyel bir hedef olduğu için sürpriz gelişmelere açık bir hisse. Derinliği çok az olduğu için zamana yayılmış bir alım stratejisi izlenmeli.
    EPLAS: Yakın izleme pazarında bir hisse. Yüksek karlılığı ile sermayesini pozitife çevirip orta vadede yakın izleme pazarından çıkması sürpriz olmayacaktır. Vakıfbank ve basmane çukuru ile ilgili olumlu gelişmeler hisseyi yukarı taşıyacaktır. Derinliği az olduğu için mutlaka kademeli alım yapılmalı.

Gelişen işletme pazarındaki bir hisseye %20, yakın izleme pazarındaki bir hisseye %10'den daha fazla bir yatırım yapmamak gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca alımların zamana yayılması size kısa vadeli fiyat hareketlerinden koruyacaktır.

Yazdıklarımın hiç birisi yatırım tavsiyesi değildir. Bu şirketleri inceleyerek kendi kararınızı kendiniz verin. 1 sene sonra tekrar görüşmek üzere.

Sayfa 15/23 İlkİlk ... 51314151617 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •