Sayfa 9/28 İlkİlk ... 789101119 ... SonSon
Arama sonucu : 218 madde; 65 - 72 arası.

Konu: Piyasalar nereye gidiyor? Gün içi canlı yorumlar, hisse tespitleri , trade fırsatları

Dün dolar için 4.82 - 4.83 seviyelerine dikkat çekmiştim.
    Dün 4.82' ye geri çekilip yukaru döndü , şimdi de 4.83' lere yaklaşıp yine yukarı döndü.
    En azından 4.85 200 ağırlıklı ortalama altında kalsa borsa daha rahat edecek ( 15 dakikalık grafiklerde)

Bence bugün Garanti' de Merrill satıyormuş gibi gösterip mal alıyorlar.
    Önceki günlerde on milyonlarca lot sattığı için Merrill' i gören uzak duruyor

dolar/tl nin işini euro nun zayıflaması zorlaştırıyor. sanırım 1.1585 deneyecek gibi..
    bankalardaki zayıflığın devam etmesi de endeksi zorluyor. son 4 gün de yaşananlardan sonra herkes meryi gözlüyor.
    halk a döndüm neredeyse yarı protföy..artık biyerden 8-10 tepki vermeli..

Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku
    91 000 hedefimize geldik buradan bir satış gelebilir.
    5 dakikalık grafiklerdeki ağırlıklı ortalamalar üzerinde tutundukça geri çekilmeler sadece küçük düzeltmeler olarak kalır.
    Geri çekildi ve şu anda 90 042 var ekranımda
    91 000 - 91 300 olabilir demiştim seans başlamadan.
    Saatlik grafikte görüyorsunuz 21 ağırlıklı ortalamayı test etti ama üzerinde henüz saatlik bir kapanış yapmadı.
    Saatlik grafiklerde bu ortalama çok net bir haber yoksa genellikle ilk denemede aşılamıyor.

15 dakikalık grafikte de görüyorsunuz 90 000 seviyesi ortalamaların geçtiği bölge burası aşağı kırılırsa 89 100' e doğru hareket olabilir.
    89 500 bir diğer destek.

Not indirimi zaten beklenen bir durumdu olumsuz etkisi olmaz tersine bir kötü haber daha geride bırakıldığı için etkisi olumlu bile olabilir.

Bu arada yüksek gelecek temmuz enflasyonu da fiyatların içinde.
    Ya da başka bir kurumun olası not indirimi de öyle

Güven düşük seviyelere gelmiş durumda bu nedenle piyasa riskleri önceden hızlı bir şekilde satıyor, sattı.
    Belirsizlik olarak algılanan yeni kabine olayı da büyük oranda fiyatların içinde

Piyasa bir sorunun cevabını istiyor
    Enflasyonu nasıl kontrol altına alacaksın ?

Piyasada enflasyonla mücadelede algı şu yönde , düşüreceksen daraltıcı önlemler alacaksın.
    Ekonomi bakanı ise ihracata dayalı büyüme modelinden söz ediyor , iç piyasaya daha önce olduğu gibi destekleyici aşırı dozlar verilmeyecek sanırım.

Açıklanacak program güven verirse 94 000 -95 000' e hareket olur.

Doların artışı alım gücünün reel olarak düşmesine neden oldu.
    Zaten faizlerin geldiği noktada daralma kaçınılmaz olacak.
    Bunlar enflasyonun düşmesini doğal olarak sağlayacak.

Enflasyonun 2. ayağı kur.
    Piyasalara güven verip doların yönünü aşağı çevirmek gerekiyor.
    Merkez Bankası faiz artırır ve ben yeni dönemde de faiz artırabiliyorum sinyali verirse , orta vadeli program açıklandığında piyasa bence güvenmeyi tercih eder ; güvendiği için değil, ucuz borsa - yüksek faiz - yüksek kur noktaları nedeniyle tepki yapıp para kazanma isteğinden. Geride net bir haber olarak karşımıza konulabilecek olumsuz bir durum kalmadığı için olumlu yönden bakmayı tercih eder . Zaten bilanço dönemindeyiz satmak isteseler yukarı çekip alıcı bulup rahat satarlar...

Borsa düştüğü yerden en az 7000 puan yukarı tepki verme gücüne sahipken 89 000 altında olumsuz olmanın bence anlamı yok

Yine de kabine sürprizinden sonra bir olumsuz sürpriz de açıklanacak programla yaşar mıyız korkusu yatırımcılarda olacaktır.
    Güven dibe vurdu umarım yetkililer bunun ciddiyetinin farkındadırlar.
    Son düzenleme : parasever; 14-07-2018 saat: 10:39.

6. Satislarla herkesi korkuttular. Cok senet ucuz ama kimse almiyor

Power cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
     Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku
    not indirimi zaten beklenen bir durumdu olumsuz etkisi olmaz tersine bir kötü haber daha geride bırakıldığı için etkisi olumlu bile olabilir.

bu arada yüksek gelecek temmuz enflasyonu da fiyatların içinde.
    Ya da başka bir kurumun olası not indirimi de öyle

güven düşük seviyelere gelmiş durumda bu nedenle piyasa riskleri önceden hızlı bir şekilde satıyor, sattı.
    Belirsizlik olarak algılanan yeni kabine olayı da büyük oranda fiyatların içinde

piyasa bir sorunun cevabını istiyor
    enflasyonu nasıl kontrol altına alacaksın ?

Piyasada enflasyonla mücadelede algı şu yönde , düşüreceksen daraltıcı önlemler alacaksın.
    Ekonomi bakanı ise ihracata dayalı büyüme modelinden söz ediyor , iç piyasaya daha önce olduğu gibi destekleyici aşırı dozlar verilmeyecek sanırım.

Açıklanacak program güven verirse 94 000 -95 000' e hareket olur.

Doların artışı alım gücünün reel olarak düşmesine neden oldu.
    Zaten faizlerin geldiği noktada daralma kaçınılmaz olacak.
    Bunlar enflasyonun düşmesini doğal olarak sağlayacak.

Enflasyonun 2. Ayağı kur.
    Piyasalara güven verip doların yönünü aşağı çevirmek gerekiyor.
    Merkez bankası faiz artırır ve ben yeni dönemde de faiz artırabiliyorum sinyali verirse , orta vadeli program açıklandığında piyasa bence güvenmeyi tercih eder ; güvendiği için değil, ucuz borsa - yüksek faiz - yüksek kur noktaları nedeniyle tepki yapıp para kazanma isteğinden. Geride net bir haber olarak karşımıza konulabilecek olumsuz bir durum kalmadığı için olumlu yönden bakmayı tercih eder . Zaten bilanço dönemindeyiz satmak isteseler yukarı çekip alıcı bulup rahat satarlar...

Borsa düştüğü yerden en az 7000 puan yukarı tepki verme gücüne sahipken 89 000 altında olumsuz olmanın bence anlamı yok

yine de kabine sürprizinden sonra bir olumsuz sürpriz de açıklanacak programla yaşar mıyız korkusu yatırımcılarda olacaktır.
    Güven dibe vurdu umarım yetkililer bunun ciddiyetinin farkındadırlar.
    özelden ettiğin küfürleri burda yazmayacağım..Ben ağzımı bozmayacağım..Senin seviyene düşmeyceğim..Kimseye ******** demiyeceğim...Bir tek daha tekrar edersen direk yargıya gideceğim ..son uyarım bu...yazmayacaktım ama bunu bil istedim..hadi topiğinle başbaşa kal..
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

"Hayatım boyunca kimseye küfür etmedim asla etmem de"
    Yazmayacağım dediğin için konu kapansın diye başka bir şey söylemeyeceğim.
    Dava açmak istiyorsan hemen açabilirsin.

Sayfa 9/28 İlkİlk ... 789101119 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •