Sayfa 600/1012 İlkİlk ... 100500550590598599600601602610650700 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 4,793 - 4,800 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Arkadaşlar sn rxpu nun yazdıklarını okuyunca kafamın karışmadığı noktalar olmadı değil.Çünkü küçülen bir ekonomide doğal olarak patronlar da sıkıntıya girecek.Bu patronların hepsi de rasyonel üretim yapan çok kazanan insanlar değil,pek çok kobi var zar zor dayanmaya çalışan.Asgari ücret konusunda rakam olarak düşüncelerim değişmemekle beraber tek yol devletin saçmalamayı bırakıp atıl yatırımlardan vazgeçip,diyanet miyanet bütçesini mümkünse onda bire düşürüp,tüm arabaları uçakları falan satıp ciddi bir tasarrufa gitmesi ve asgari ücretten aldığı vergiyi azaltması bence rasyonel.(Güldünüz di mi,bizim hükümet ve yazdıklarım bir arada yazılınca insan ister istemez gülüyor,haklısınız)Yoksa vatandaş gelen zamlardan sonra doğal olarak ya bu kadar saçma sapan işe para bulunuyor da benden neden acı çekmem isteniyor diye düşünür.Asgari ücretin önemi şundan ,zaten pek çok üniversite mezunu vasıflı yabancı dil bilen genç bile asgari ücretle işe başlıyor,işsizlik had safhada asgari ücret 1000 lira da deseniz bir sınav açın on kişilik kadroya bin kişi kapıya dizilir.Biz bir kez çamura battık bu işlerin düzelmesi sadece asgari ücretle hallolacak bir konu değil.Geçen yaz otel plajında hanımı beklerken kapıdaki güvenlik görevlisi gençle sohbet ettim,jeoloji mühendisiymiş,devlete girmek istemiş 25 000 lira rüşvet istenmiş,bu gencin ailesi de fakir zar zor okutmuş çocuğu,e ne oldu o kadar emek o kadar umut o kadar çile kapıdaki güvenlik görevlisi asgari ücretli jeoloji mühendisi oldu, 1600 liraya çalışıyor.Şimdi o gence sen 1800 e devam et diyeceğiz öyle mi.Benim aklım ve vijdanım almıyor arkadaşlar kusura bakmayın.
    2. bir olasılık daha var 1800tl vermek yerine hadi eyvallah diyip yerine afgan eleman almak ;) her işin bir ekonomik değeri var, vicdan el vermiyor diye bekçiye 2200 tl kimse veremez. verirse kendi batar. sonra diğer çalışanlarda işsiz kalır.

2.  Alıntı Originally Posted by harakiri35 Yazıyı Oku
    2. bir olasılık daha var 1800tl vermek yerine hadi eyvallah diyip yerine afgan eleman almak ;) her işin bir ekonomik değeri var, vicdan el vermiyor diye bekçiye 2200 tl kimse veremez. verirse kendi batar. sonra diğer çalışanlarda işsiz kalır.
    realist bir yorum

Alıntı Originally Posted by harakiri35 Yazıyı Oku
    Ne diyelim o zaman asgari ücreti 1000 lira yapalım.Yeni mezun üniversite mezunları da 2000 lirayla işe başlasın,çin misali ucuz işgücü falan 25 yıla kalkınırız ,az bişi dişimizi sıkarız olur biter.)))))))))) Şaka şaka,zaten demin yazdım ,işler 5 yıl mokoko bu işlerin çaresi yok,gemisini kurtaran kaptan, kurtaramayan homeless.Zamanında küçük amerika olacağız diye slogan varmış,sanırım menderesin demokrat partisinin sloganı,al işte olduk gitti)))))

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,996
     Alıntı Originally Posted by harakiri35 Yazıyı Oku
    devlet o veya bu şekilde küçülecek. yada venezuela gibi devalüasyon ile devam etmeye çalışacak. sizin yazdıklarınızın zaten hiçbiri sürdürülebilir değil, patladı da an itibariyle zaten. devlet parayı vergi ve borçla toplar. vergi geliri ve borçlanma zora girince ya ayağını yorganına göre uzatırsın yada darpaneler çalışmaya başlar.

ayrıca asgari ücret 2200 net brütte 3000 üstüne çıksın bir çok katma değeri düşük iş kolu yok olur yada yerlerine kaçak göçmen çalıştırılır. misal benzinlikteki pompacılar. kendi yakıtınızı kendiniz koymaya alışın şimdiden
    Yurtdisinda oyle zaten.
    Pompaci nedir yaw?
    Ineceksin sicak arabacigindan, alacaksin pompayi eline, basacaksin akaryakiti sonra da iceri girip odeyeceksin.
    Bizde de yok aracdan inmeden odeme yok bilmem ne ile odeme?
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5.  Alıntı Originally Posted by harakiri35 Yazıyı Oku
    Istanbul'da organize sanayi bölgesinin yakınlarına gözümün önünde 2 otobüs dolusu Afgan indirdiler. Suriyeliler dahi telaşlandı. Zira 1500TL'ye çalışan Suriyeli yerine Afgan 800-1000TL ücrete çalışmayı kabul edebiliyor. Türkiye'de 3.5-4 milyon Suriyeli var. Kaç Afgan'ın sınırdan girişine izin verildi henüz bilmiyoruz.
    Olaya bir de buradan bakmak gerekli. 1500TL ücrete çalışmayı kabul eden Suriyeli için sigorta ve ek prim yükümlülüğü de yok. Yani işverenin cebinden 1500TL çıkıyor. Halbuki asgari ücretli eleman istihdam etse cebinden çıkacak tüm vergiler dahil giydirilmiş ücret minimum 4000TL.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Yurtdisinda oyle zaten.
    Pompaci nedir yaw?
    Ineceksin sicak arabacigindan, alacaksin pompayi eline, basacaksin akaryakiti sonra da iceri girip odeyeceksin.
    Bizde de yok aracdan inmeden odeme yok bilmem ne ile odeme?
    Syg,
    Azgın teke sendromu başlamış üstad sende ..Pompa ,patlıcan,amklar gırla gidiyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,996
     Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    Azgın teke sendromu başlamış üstad sende ..Pompa ,patlıcan,amklar gırla gidiyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Hasta etti beni bu memleket ve borsasi...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Hasta etti beni bu memleket ve borsasi...

Syg,
    E dudu hocam sana başka forumda dedik bu borsa keleğe gelecek diye.Beni felaket tellallığı yapıyorsun diye forumdan attılar.Sen o zaman az az toplamaya devam edin şu kağıt şöyle bu kağıt böyle diye gençlere yorumlar yaptın.Ya bu hakem arkadaşımızın da haklı olduğu konular olabilir diye beni savunmadın forumda.Belki ahım tutmuştur)))))))Şaka şaka ben de tamamen çıkamadım borsadan güneş sigortadan da baya dayak yedim valla.Hastalık işte ne yapacaksın ,bir nevi kumar bağımlılığı gibi bir şey bu borsa.

Sayfa 600/1012 İlkİlk ... 100500550590598599600601602610650700 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •