Sayfa 606/803 İlkİlk ... 106506556596604605606607608616656706 ... SonSon
Arama sonucu : 6424 madde; 4,841 - 4,848 arası.

Konu: NUGYO nurol gmyo

1.  Alıntı Originally Posted by quissta Yazıyı Oku
    Beddualarım kabul oldu sanırım batıyor cidden, yaklaşık 8 yılın sonu buymuş demek. Dibi çıkasıca dibi neresiydi bunun, kuruşları görür müyüz acaba?

XT1650 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    -

yok öyle bir şey.
    ?
    çok endişeliyseniz şirketi arayıp konuşun. Bize de yazın.

2.  Alıntı Originally Posted by NoMoreBets Yazıyı Oku
    Olabilir alternatif çok, sermaye koyulabilir ya da Holding düşük faizli uzun vadeli TL kredisi verebilir ilk etapta aklıma gelenler bunlar. Mesele bu durumu çözmek isteyip istemedikleri...

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

-

şu anda bist ve spk hiç bir prosedür ve kuralını hiç bir şirkete dikte ile işletemez bence.
    madem ki " yabancılar tarafından döviz saldırısı altındayız..." ve bu " bir savaş.."
    o zaman istop her şey bende, eller serbest...

borçlanma sınırını aşmış... ?? pehh ya nolcaktı ?
    işte özsermayesi yetmiyor ?? pehh işler devam ediyor salllaaaaa...

bir çok kuralı işletmeyeceklerdir.

3. Finansal tablo açıklamalarını okuyun, 4 -5 ay önce her şey yolunda sorun görünmüyor diye 50 açıklamaları var.
    Kur farkından dolayı zarar yazacak operasyon zararı değil, hatta bence zararı yok çoktan hedge yaptılar,
    bize ay öldük bitti zarardayız diyecekler.

Olmadı basarız holdingi yediririz onlara o ya sorun yok sorun görünmüyor açıklamalı tabloları [/QUOTE]

Özkaynak toplamı 110 milyon hocam, eğer tahmin ettiğim kur zararı olursa eksiye geçer. Hedge için aynı fikirde değilim sadece benim gördüğüm TL borçlanmaya dönmüşler ama eski döviz borçları hala duruyor, 6.ay sonuçlarına göre konuşuyorum.

Evet elde 1.5 milyar TL değerinde taşınmaz var ama mühim olan bunlara o bedeli ödemeyi kabul edecek para sahibi bulmak.

Ben batar demiyorum bu firma illaki elinden tutan olur ama radikal hamle yapılmazsa bütün ömrünü bankalara ve Nurol inşaata borç ödemekle geçiren bir müesseseden öteye gitmez. Ha bunda alan razı satan razı ise onu bilemem!!!

En güzeli toplu satış, otel vb... ortaklık yaparsa o zaman işler değişir ama mevcut konjonktür çok müsait görünmüyor bence...

4.  Alıntı Originally Posted by NoMoreBets Yazıyı Oku
    Özkaynak toplamı 110 milyon hocam, eğer tahmin ettiğim kur zararı olursa eksiye geçer. Hedge için aynı fikirde değilim sadece benim gördüğüm TL borçlanmaya dönmüşler ama eski döviz borçları hala duruyor, 6.ay sonuçlarına göre konuşuyorum.

Evet elde 1.5 milyar TL değerinde taşınmaz var ama mühim olan bunlara o bedeli ödemeyi kabul edecek para sahibi bulmak.

Ben batar demiyorum bu firma illaki elinden tutan olur ama radikal hamle yapılmazsa bütün ömrünü bankalara ve Nurol inşaata borç ödemekle geçiren bir müesseseden öteye gitmez. Ha bunda alan razı satan razı ise onu bilemem!!!

En güzeli toplu satış, otel vb... ortaklık yaparsa o zaman işler değişir ama mevcut konjonktür çok müsait görünmüyor bence...

-

senle aynı fikirdeyim ve evet alan satan da razı bence
    ve bayaadır böyleydi bu şirket.. paravan gibi birşey bu... borsada bir çok hisse böyle hoş,
    buna hep spekülasyon lazım,

2 de sorum var.

1 - GYO larda da kambiyo zararı özkaynaklardan götürüyor mu ? Faaliyet zararı değil mi özkaynaklardan götüren ?
    unuttum ya çok oldu mezuniyet

2 - Bedelli yapsa da bi şey kurtaramıyor ki ? %100 bedelli yapsa gelecek olan 80 mio tl,
    70 mio'nunu da kendileri ödeyecekler hisselerin hemen tümü patronda ee neye çare oldu ?
    bişey değişmedi.
    değişti mi ? benim bilmediğim bişey mi var

başka bişey lazım.
    bi ali cengiz oyunu lazım.
    Nurol ile ilgili çok haber lazım.
    Ben bedelli yapıp 70 mio daha para koyacağıma, hisseyi speküle eder, yukarlardan hisse satarım..
    ne yapcak mezara mı götürcek %90 ı elinde hisselerin, anlamak mümkün değil.
    yukarı kaldırmaya çalıştı galip, şirket savaş çıkardı onbinlerce lot dizdi önüne, niye ?
    kendileri götürcekler başka çare / başka bişey gelmiyo aklıma,
    ve evet bunun için haber lazım.
    bedelli şu ortamda bilmem ?? sanki saçmalık olur bence.
    ne anlamı olur ? kur farkından zarar yaz, git şirkete en az 70 mio daha para koy ? yapmam ben.. bence...

spk zorlar diyorsan, onu da sanmam şu dönem sonunda
    yüzlerce şirketle uğraşması lazım gelecek spk'nın 9 aylıklardan sonra sağlam kalan firma olacak mı bilmem.

Benim bu hissenin yeniden uçacağına dair 6. hislerim yine alert veriyor, belki battım ondan
    her uçuş teknik bir çöküş akabinde başlamıştır bi çok hissede ama dikkat edelim buna. döküp gider..
    umarım yanılmam... ha çok yanıldım mı ? evet. çok yanıldım bu son 5 senede, allah kahretsin o ayrı...

zamanın olursa 2 sorumu cevaplar mısın sv NMB ?

5. temel - kötü
    teknik - iyi
    takas - harika
    tahta ile şirket ilgisi - berbat
    yatırımcının ilgisi - öldük, canımız çıktı

bir de alsatçılar, hisse kiralayanlar var... yolgeçen hanı...var oğlu var.

patron duy sesimizi,
    bu kadar da iktidarsız kalmayın daa..

6. Hocam;
    1. Özkaynaklar altında net kar rakamı var yani finansal giderlerde dahil, sen muhtemelen muhasebeye giriş terksin

2. Bedelli için bende çok akıllı bir seçenek olduğunu düşünmüyorum fakat Özkaynak eksiye düşmesin diye 1TL lik yapılırsa iş görür.
    3. Şu andaki kur 5.50 son çeyrekte 45 milyon kurdan kar yazar tabiki kur çok oynak sürekli değişiyor.
    4. Ben olsam ( firmayı düşünen basiretli ve iyi niyetli yönetim varsayımı altında) holdinge satış yaparım nakit koyarım borcu kaparım ama bu satıştan kar çıkmaz çünkü zaten geçmiş dönemlerde yeniden değerleme yapıp gelir tablosuna yansıtarak bilançoyu düzelttiler.

Sözün özü nakit girişi lazım holding buna çare bulmalı gerisi boş...

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by NoMoreBets Yazıyı Oku
    Hocam;
    1. Özkaynaklar altında net kar rakamı var yani finansal giderlerde dahil, sen muhtemelen muhasebeye giriş terksin

2. Bedelli için bende çok akıllı bir seçenek olduğunu düşünmüyorum fakat Özkaynak eksiye düşmesin diye 1TL lik yapılırsa iş görür.
    3. Şu andaki kur 5.50 son çeyrekte 45 milyon kurdan kar yazar tabiki kur çok oynak sürekli değişiyor.
    4. Ben olsam ( firmayı düşünen basiretli ve iyi niyetli yönetim varsayımı altında) holdinge satış yaparım nakit koyarım borcu kaparım ama bu satıştan kar çıkmaz çünkü zaten geçmiş dönemlerde yeniden değerleme yapıp gelir tablosuna yansıtarak bilançoyu düzelttiler.

Sözün özü nakit girişi lazım holding buna çare bulmalı gerisi boş...

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    -

muhasebeye girmeden çıkmışım hatta

bence de satsın holdinge veya inşaata elindekilerden sonra baştan başlasın oyuna.

bedelli yapmasın da ne yaparsa yapsın.
    160 mio sermayeli ama içi boş bi şirket oluşmasın de mi ?

nakit nakit nakit demiş Abdulhamit

8. Nasıl bir şirket ya her gün düştü yinede düşmeye devam ediyor hiç bir fırsatı kaçırmıyor mübarek kagıt

Mi A1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 606/803 İlkİlk ... 106506556596604605606607608616656706 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •