Sayfa 450/999 İlkİlk ... 350400440448449450451452460500550950 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 3,593 - 3,600 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Dudu artık algorıtmık işlemlere başlada bizede öğret.madem matrisk var sende.
    sen gezerken robotlar çalışssın.sen keyfine bak.
    devir robot devri.
    Son düzenleme : blue70; 16-02-2019 saat: 17:12.

2. aynen kardeşim faiz lobisi dediler dediler dediler. faizi dünyada rekora çıkarttılar nerdeyse üstüne kuru sabit tuttular. faiz lobisine teslim olmak değil mi bu. londra da faiz sebep enflasyon sonuç dediler ne oldu. valla mallık bende.

3.  Alıntı Originally Posted by proleter Yazıyı Oku
    aynen kardeşim faiz lobisi dediler dediler dediler. faizi dünyada rekora çıkarttılar nerdeyse üstüne kuru sabit tuttular. faiz lobisine teslim olmak değil mi bu. londra da faiz sebep enflasyon sonuç dediler ne oldu. valla mallık bende.
    Dolarmı aldın böyle şikayet ediyorsun ..TL si olan için en güzel zamanlar .Neyin şikayetini yapıyorsun anlamadık

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Tahmini ne kadar para verilecek piyasaya...1 milyar TL mevduat var desek, yüzde 8 (80 milyar tl)'den yüzde 7 (70 milyar tl)...10 milyar tl mi salıncak piyasaya ?

10 milyar TL cok büyük rakam değil gibi geldi.
     Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    2 trilyon tl nin üzerinde sanırım..
    Bu durumda da 20 milyar tl gibi bir rakam eder ki bence de devede kulak

rxpu nun bahsettiği likidite açığını kapayacağını sanmıyorum..
    O likidite açığı günlük belirleniyor..(gelen-giden gibi bir durum var orada)
    Bu verdiği para da kredi olarak gitse (bi ihtimal) açık devam eder..
    Kapadı ve likidite açığı düştü değil..
    ZK ile piyasaya enjekte edilecek para kabaca 15-20 milyar TL arasında olabilir. Bu para toplam mevduat büyüklüğüne göre pek fazla değil ama likidite açığı miktarına göre az da değil.
    Zira likidite açığı da son 3 aydır keskin şekilde düşüyor. Şu anda 59.1 milyar TL. Bu hızla düşüş devam ederse ek olarak yapılacak 20 milyar TL'lik bu tür kalıcı bir enjeksiyon çok daha kısa bir zamanda sistemin likidite fazlasına geçmesini sağlayabilir.

Likidite fazlası veren bir sistemde ise eğer resesyon ve buna bağlı olarak bankaların kredi verme isteksizliği devam ediyorsa bir anda kontrol merkez bankasının elindeki araçlar ile yönetilemez hale gelebilir.

Örneğin %24 politika faizi ile bile eğer sistem likidite fazlası verir ise %12 piyasa faizlerini kontrolsüz olarak görmek mümkün olabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5. %13.875 USD faiz getirisi ile YKB eurobondu satın alsak. İyi olur mu bilemiyorum? YKB eurobondu sağlam mı?

https://www.yapikredi.com.tr/yapi-kr...r/detay/140447

Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    Dolarmı aldın böyle şikayet ediyorsun ..TL si olan için en güzel zamanlar .Neyin şikayetini yapıyorsun anlamadık

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,062
     Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Dudu artık algorıtmık işlemlere başlada bizede öğret.madem matrisk var sende.
    sen gezerken robotlar çalışssın.sen keyfine bak.
    devir robot devri.
    Var benim robotum da hft'm de ama sevmiyorum o isleri, esit sartlarda olmali yaris.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,062
    Cigeri son zamanlarda yedim.
    Bu sefer sunu tercih edecegim.

http://www.memostantuni.com/

Syg,