Sayfa 482/1023 İlkİlk ... 382432472480481482483484492532582982 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 3,849 - 3,856 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by Kurt73 Yazıyı Oku
    Orta vade senaryo.
    Hatta en AYI senaryo DolarTL çikişi için.
    Açıkçasi DolarTL de arti SWAP avantajini da yanıma alip seçim dönemi civari tek poz SHORT açip taşimayi düşünüyorum.
    Ayda 400 pips verecek.

DolarTL yeni bir DİP getirebilir, 3,98 civari da çok iyi bir hedef bu yeni DİP için.
    LONG forekste geceye taşininca ciddi maliyet, ayda 600 pips. 4,00 mali 1 ay taşisam bir ay sonra 4,06 ya çikiyor maliyeti.

Foreks dünya kadar enstrümanı var.
    Dolar endeksinde sanırım çok ciddi bir satiş gelecek bugün/yarın.
    Paritelerde DXY SHORT yönlü pozlari kovalamaya çalişacağim.

Yani DolarTL analiz etsem de LONG olacak isemde EurTry de olurum önümüzdeki günler için.
    Söyledikleriniz teknik analiz bazlı mı?

2. Eğer merkez bankası 25 Nisanda piyasanın beklediği faiz artışını yapmazsa çarşı karışır...
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

3. Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Ben iktidar olsam ilk toplantıda 300 baz puan faiz artırır, doların düşmesini seçime bağlar ve seçimden tek parti çıktığım gibi faiz indirir emlak sektörünün vurgun yapmasına devam ettirirdim.
    Kaybedecek en fazla 60 günde konut satışı durması olurdu

Bu ülkenin %90 ı halen doların ve euronun yükseldiğini düşünüyor
    Halbuki tl bu 2 para birimimnin yerinde saydığını, tl nin aslında tüm dünyada afrika parasına karşılık bile değer kaybettiğini düşünemiyorlar

Faiz artırılıp dolar seçimden dolayı düştü deseler inanacak bir %50 mevcut

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by asgaridr Yazıyı Oku
    Söyledikleriniz teknik analiz bazlı mı?
    Sadece teknik analiz...

Lakin sonuçlari seçim dönemine denk geliyor, o yüzden kabaca seçim dönemi derken de 1. tur/2. tur felan...

Bu arada tekrar etmekte fayda var.
    DXY de son DİP ten itibaren %10 en az çikiş olacaği için 0,5/1,5 yil içinde EURUSD tabanli düşünüp işlem geçmek lazım TL de.
    DolarTL/EuroTL fiyarlarına bakabiliriz son bir yil içersindeki referans olarak.

5.  Alıntı Originally Posted by asgaridr Yazıyı Oku
    Sadece venezüellayı inceleyin, nasıl geldi buralara...
    3-5 yil geriden geliyoruz...
    24 Haziran köprüden önce son çıkış olabilir derim.

Alıntı Originally Posted by kızılyıldız Yazıyı Oku
    hazine 6,25 ile abd bankalarından

10 yıllık borçlanmış.

süreç geçen hafta başlamış bu hafta hesapta

düşmesinin bir nedenide budur diye düşünüyorum

ama ne kadar borçlandığını bulamadım.

goldman, hsbc ve jp morgan...
    2 gün önce hisse.net blogumda yazmış ve yorumlamıştım:

http://www.hisse.net/topluluk/entry....555#comment555

''Dün bu başlık altında yazmış olduğum Hazine Müsteşarlığının 10 yıl vadeli dolar cinsinden tahvil ihalesinin sonucu belli oldu.Hazine dolar cinsinden yıllık %6.20 faizle 2 milyar dolar tutarında 10 yıl vadeli tahvil ihracında bulundu.
    Bir önceki borçlanmasında UST + 266,7 bp=%5.20 ile borçlanırken,bu sefer:
    UST + 336,8 bp=%6.20 ile borçlanabildi.
    En son akbank 10 yıllık borçlanmasını %6.787 ile yapabilmişti.İlk bakışta dolar cinsinden %6.20 faizle borçlanma Akbank'ın borçlanmasına göre daha düşük gözükebilir ama akbank'ın borçlanmasında faiz sabit idi,Hazinenin borçlanmasında ise ABD 10 yılık tahvilinin faizi+336.8 baz puan 'spread' var,yani değişken faizli bir borçlanma.Goldman Sachs'ın projeksiyonu Fed'in bu yıl 4,gelecek yıl 3 faiz arttıracağı,bu durumda ABD 10 yıllık tahvilinin faizinin de gelecek yılın ilk çeyreğinde %3.5,gelecek yıl sonunda ise %4'e geleceği şeklinde.Bu projeksiyon gerçekleşirse Hazinenin ödeyeceği yıllık dolar cinsinden faiz %7.3'ü geçeceği için çok yüksek bir faiz oranı oluyor ve Hazinenin borçlanma faizi özel şirketler için de referans olduğu için şirketleri borçlarını çevirmekte oldukça zorlayacak.ABD'de faizler yükselme trendindeyken Hazine değişken faizle borçlanmak yerine akbank gibi sabit faizle borçlansaydı çok daha isabetli olur görüşündeyim.Şirketlerin yaptıkları yatırımlar için ödeyeceği faiz şirketlerin net gelir artışından daha yüksek oranda kalırsa şirketlerin öz sermayeleri erir,bu durumda şirketlerin-eğer çok yüksek kar marjlarıyla çalışmıyorlarsa- dolar cinsinden bu kadar yüksek faizle borçlarını çevirmek yerine net borç ödeyici olmaları veya bu tutarda nakitleri yoksa varlık satmaları veya hisse satarak ortak almaları ve gelen nakitle borç miktarlarını azaltmaları akılcı bir yol olur.''

7.  Alıntı Originally Posted by feray007 Yazıyı Oku
    Sayın forumdaşlar hazinenin borçlanma takvimi paylaşılmıştı daha önce burada. Şu an aradı ama bulamadım.Kayıtlı olan ya da nerden bulacağımı bilen var mı dır?
    Şuraya bir bakın

http://www.tcmb.gov.tr/wps/wcm/conne...mbipPBl#page14

Sayfa 482/1023 İlkİlk ... 382432472480481482483484492532582982 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •