Sayfa 5/14 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
Arama sonucu : 111 madde; 33 - 40 arası.

Konu: ____Çizgilere____İtaat____ ( Hunharca teknik analiz )

1.  Alıntı Originally Posted by Fıght clup Yazıyı Oku

Usd
    Düşen direnç kırılmadığı sürece obo beklerim
    5.50 üzerinde haftalık kapanışlar yani
    7 lerdeyken bir graf çizip atmıştım sacrosant’ın topığinde
    Pusulam o ama umarım yanılmam
    Hoş hiç dolarım yok benim gözümde para değil ve hiç olmayacak

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Dostlar ciddi şekilde yanlış bir paylaşım yaptım grafik doğru ama açıklamayı yanlış yazdım, obo beklentim yok
    5.50 üzerinde kapanışlarda tekrar zirvesini tazeler, altında ise sular durulur
    Sabah sabah baktımda paylaşıma, çok çok özür, silemedim de

ASELS - ASELSAN Aylık Logaritmik Bakış ;

Aselsan çizgilere o kadar sade şekilde itaat ediyor ki uzun vade analiz etmek için 3 şey söylemek yeterli .

1- Aylık barlar ,Siyah 12 Aylık SMA ( Basit hareketli ortalama ) üzerinde oluşmaya başladığında uzun soluklu yukarı trendler , altında oluşmaya başladığında ise yatay veya alçalan trendler ortaya çıkmış.

2- 1998-2001 ve 2008 krizleri haricinde barlar ana trend siyah pitchfork'a ait alt kanala girip en alt siyah mediana ulaşma çabasında olmamışlar. Siyah orta mediana dokunuşlarla burasını ana destek yaparak tekrar yukarı ivmelenmişler.

3- Metastock Swing Trade indikatörü ( Swing Trade 2 + Swing Trade 3 ) AL-SAT sinyalleri için neredeyse en üst düzey verimde çalışmış.Bundan sonrası için de aynı verimin sağlanabileceği ihtimalini düşündüğümüzde en önemli takip edilecek indikatör olmalı.

RSI dip seviyeden dönüşleri dikey mavi nokta-nokta çizgilerle ayrıca işaretledim. 2008 krizini bir kenara ayırırsak , RSI dip dönüşlerini yaklaşık 50-55 seviyesinden yapmış. Bu da RSI 50 seviyelerinde seyrederken , fiyatlar da daha önce destek aldığı trend çizgisine yakınsa bize orta-uzun vade için uygun maliyet oluşturma zamanının geldiğini gösterecek ve riskimizi minimumda tutacaktır.

Sonuç ; Uzun vade uygun maliyet ve güvenilir alım yeri için aylık kapanış ve barlar hem 12 aylık SMA hem de siyah orta median üzerinde oluşmalı . Bu arada tercihen ya da teyit olarak Swing trade indikatörü de AL sinyali üretmeli .Önümüzdeki 6 ayı baz alırsak destek görevini görebilecek ve muhtemel dip oluşumunun durumunu takip edeceğimiz orta siyah median 19.20 ile 22.20 seviyelerinde olacak (zamansallıkla rakamların değişeceği göz önünde tutulmalı ). 12 aylık SMA ise şu an 26.10 seviyesinde bulunuyor.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir... Sevgiler...Saygılar...

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

GARAN - Garanti Bankası Aylık Logaritmik Bakış;

Aylık fiyat barları ,90 larda başlayan ve 2 kanal şeklinde devam ettirdikleri uzun ralliyi, 10 senelik süreçte ilk olarak 1998 kabusunda en alt mediana dokunarak bitirme niyetlerini gösteriyor. Ancak ilk denemede burası destek olarak çalışıyor. Yeniden güç toplayan barlar 2000 yılı sonuna kadar mavi trend içinde mini bir ralli daha gerçekleştiriyor ve 10 senelik rallinin son zirvesini yapıyorlar. Son zirveden başlayan düşüş ise en alt medianın da son test edilişi oluyor . Aylık barlar 2001 yılında en alt mavi medianı aşağı doğru kırarak bu ralinin gücünün bittiğini gösteriyorlar. Akabinde 2002 yılının nisan ayına kadar barlar tekrar mavi trende dönmeye çalışıyor ancak güçleri yetmiyor ve 10 yıllık ralli son buluyor. 2003 yılına kadar sürecek zigzaglı kopuş ve sindirme periyodundan sonra 2001 dibi 2002 zirvesi ve 2003 dibi pivot alınarak kırmızı pitchfork ile işaretli yeni bir büyük ralli başlıyor. Kırmızı pitchfork içinde yükselen diplerle devam eden bu uzun ralli de 2008 başında son zirvesini yapıyor ve 2008 kabusu ile barlar hızla en alt kırmızı medianı kırarak gevşiyor. Yükselen pitchforkların dip pivot noktaları üzerinden çizilen trigger çizgisine hagopian çizgisi deniyor ve bu çizgi aşağı kopuşlarda barların ilk önemli destek bulması gereken seviyeyi gösteriyor. Burada da kırmızı pitchfork dip pivot noktalarından çizilen kesik kesik kırmızı çizgi , hagopian çizgisini ( trigger çizgisi ) işaretliyor. Dikkat edilirse aylık barlar kırmızı pitchfork en alt medianından sonraki hızlı düşüşlerini bu çizgiden destek bularak 2009 başında sonlandırıyor. Akabinde 2010 yılına kadar geçen sürede kaybedilenler geri alınıyor. 2013 zirvesine kadar da yatay bir trend devam ediyor. 2013 yılı haziran ayında bozulan görünümle aylık barlarda bir boşluk oluşturarak hızlı bir düşüşe yol açıyor. Barlar kırmızı kesikli hagopian çizgisini ikinci defa test ediyor ve bu sefer aşağı doğru kırmayı başarıyor . Bu kırılım siyah pitchfork ile işaretli son trendin oluşmasına sebep oluyor. Aylık barlar siyah pitchfork'a ait çizgilere de muazzam itaat ediyorlar. Siyah en üst medianın 2017 başında yukarı kırılımından sonra yükseliş bu pitchfork'a ait zirve pivotlardan çizilmiş siyah kesikli trigger çizgisinde direnç ile karşılaşarak son buluyor. 2018 Ağustos sonunda 5.54 ile aylık barlar kırmış oldukları siyah pitchforku dokunarak test ediyor. Buradan alınan destekle şimdi ki hedef yine siyah kesikli trigger çizgisi olacak. Zamansallıkla değişiklik gösterecek olması göz önünde tutularak bu direnç çizgisi önümüzdeki 6 ay zarfında 11.60 ile 11.75 arasında değişiyor.

Bu arada fiyat barları arasında mavi çizgi 6 aylık EMA yı , kırmızı çizgi 12 aylık EMA yı işaretliyor. Trend çizgileri ile beraber barların ortalamaların altına ya da üstüne geçişleri ile ortalamaların birbirlerini yukarı ya da aşağı kesişimleri teyit amaçlı ve trendin gücünü göstermesi açısından muhakkak takip edilmeli. Bu grafikte aylık barlar mavi 6 aylık EMA altında kapanışlar yapmaya başladığında güç kaybıyla ilgili ilk sinyalleri vermiş , kırmızı 12 aylık EMA altında kapanış yaptığında ise düşüşün elde avuçta bir şey bırakmayacak düzeyde olacağını bağırmış. Tam aksine aylık barlar 6 aylık EMA üzerinde kapanış yapmaya başladıklarında yükselişin ilk sinyallerini vermiş , 12 aylık EMA üzerinde kapanış yapmaya başladığında ise dipten geldiği seviyeden çok daha fazla gideceği yolu olduğunu işaret etmiştir. Ortalama kesişimleri ise düşüş ya da yükseliş trendlerini lamba gibi teyit etmişler.

Sonuç ; Fiyatlar eğer bu siyah kesik trigger çizgisine ulaşılır ve üstünde aylık barlar oluşursa 2013 ten bu yana süren büyük düşüş trendi bitti ve yepyeni bir senaryo ile yepyeni bir yükseliş trendi başladı diyeceğiz. Bu çizgiyi muhtemel yukarı kırma gücünü bulup bulamayacağını ise , o sıra barların ortalamaların üzerinde olup olmadığı, ortalamaların aşağı kesişip kesişmediği , MACD ve RSI 'nin zirvelerine ulaşıp ulaşmadığı ile beraber takip edeceğiz. Eğer barlar kesik çizgiye ulaştığında MACD ve RSI zirvelerine yakınsa büyük ihtimalle bu çizgi üzerinde aylık bar oluşturacak gücü bulamayacak ve indikatörlerin soğuması gerekecek.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir....Sevgiler...Saygılar...

Alıntı Originally Posted by onelle Yazıyı Oku

PETKİM haftalık görünüm ( Logaritmik );

2008 dibinden uzanan ince siyah pitchfork içinde oluşan ralli 2010 yılı ortasında barların en alt medianı aşağı kırması ile sonlanıyor . Bu kırılımdan sonra aynı yıl barlar zirve yapıyor ve tekrar ince siyah pitchfork içine girmeye çalışıyorlar .Ancak güç bulamayan barlar gevşiyor ve ince siyah pitchforka ait nokta-nokta ile işaretli hagopian çizgisine dokunmak üzere yola çıkıyorlar. Hagopian çizgileri pitchfork'lara ait pivot noktalardan çizilen hayati destek çizgileridir. Kırılımları o zamana kadar verilen bütün emeklerin boşa gitmesine ve büyük şelalelere sebep olabilir. Dikkat edilirse bu önemli destek çizgisi 2018 yılındaki dibi dahil 2008 yılından bu yana her seferinde çalışmış. Bu tarihten sonra da kağıdın bütün dip oluşumları için indikatör dipleri ile beraber takip edilmeli. RSI diplerini bu çizgiye göre kıyaslamak için örnek olarak gönderiyorum.

2010 yılında biten rallinin akabinde kalın siyah pitchfork'la işaretlenmiş uzun bir trend oluşuyor. Bu trend 2015 Kasım ayında yukarı kırılıyor ve haftalık barlar en üst siyah medianı dokunuşlarla test ederek tekrar yükselmeye başlıyor. Kalın siyah pitchforktan ayrılış , kalın yeşil pitchfork ile işaretlediğimiz çok daha kuvvetli bir yükseliş trendini tetikliyor. 2018 başında zirve yaparak yeşil pitchfork'un en üst medianını kıramayan barlar gevşiyor ve Haziran ayında olan büyük şelale ile hem en alt yeşil median hem de hayati önemde dediğimiz siyah nokta-nokta hagopian desteği test ediliyor ve çalışıyor. Herhangi bir olumsuz havada barlar tekrar en alt yeşil medianı dokunuşlarla test etmek isteyebilir. Ancak 5.30 üzerinde haftalık kapanışlar yaptığı sürece 5.78 ve akabinde 6.58 e dokunmak isteğinde olacaktır. Orta yeşil medianın tam bar ile muhtemel yukarı kırılımı orta-uzun vadede iki basamaklı rakamlara ayak basmak için yolculuğu başlatır. Çıkışın güvenilir olması açısından kırmızı 34 haftalık EMA'nın , 50 haftalık mavi SMA 'yı yukarı kesmesi son teyit olarak izlenmelidir.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...Sevgiler...Saygılar...
     Alıntı Originally Posted by onelle Yazıyı Oku

Yine uzun vade bakış... USD Aylık Logaritmik ...

Dikkat edilmesi gereken RSI dipleri ve indikatörün dipten dönüşü akabinde fiyat barlarının ince kırmızı çizgi 12 aylık EMA üzerine atması ve uzun bir süre bu çizginin üzerinde yukarı ivmeyle hareket etmesi... 12 aylık EMA aşağı kesildiğinde ise her şekilde aylık barlar ve RSI yeni dip oluşumuna gitmişler..

2008-2010 rallisinin geri alışını 2012 yılında kırmızı pitchfork'a ait en üst medianı tam bar kırarak bitirmiş. Bu noktadan başlayan yaklaşık 6 senelik yükseliş trendini ise mavi pitchfork belirliyor. Mavi pitchfork'un en alt medianı 2018 başında uzun bir barla sert kırılıyor ve barlar mavi pitchforka ait kuvvetli destek olması beklenen mavi nokta nokta ile işaretli hagopian çizgisine ulaşıp buradan tepki veriyor. Bu desteğe gelene kadar aylık RSI dip yapıyor. Yine dikkat edilirse mavi nokta nokta işaretli hagopian çizgisi geçmişte de 3 defa dip oluşturma seviyesi oluyor. İlk etapta beklenmesi gereken 12 aylık kırmızı EMA üzerinde aylık kapanışlar yapabilmesi. Şu an 1,13usd civarında...Akabinde en alt mavi mediana ulaşacak ve 2018 başında ayrılmış olduğu mavi pitchforkun içine tekrar dönmek için dokunuşlarla çaba sarfedecek. 2019 mart başına kadar bir süreç düşünülürse bu muhtemel test aşaması 1,30-1,40usd civarlarında olabilir.

Sağlama olarak ichimoku kinko'ya baktığımızda ise mavi kapanışların 2009 dibinden sonra her seferinde bulutun alt sınırına yakın bir noktadan döndüğü ve döndükten sonra her seferinde kırmızı kijun-sen'e ulaşıp üzerinde ciddi bir süre ralli yaptığı görülebilir.Fiyatlar son dönemde kendini tekrar bulutun üstüne atarak yukarı gitme isteğini pekiştirmiştir. Yine dikkat edilirse bulutun alt sınırından her dönüş RSI 'nin dip oluşumunun bittiği seviyeler olmuş. Şu an yukarıda kırmızı kijun-sen 1,37usd civarlarında . Yani bar grafikte fiyatların en alt mavi mediana ulaşması ve mavi pitchfork içine dönmesi, fiyatların aynı zamanda kijun-sen'e ulaşması ve muhtemel yukarı kesmesi anlamına gelecek.

Bar grafikte hayati destek mavi nokta-nokta hagopian çizgisi altında muhtemel aylık kapanışlar yapması ise uzun sürecek bir kabus senaryosunu tetikler...

Tamamen rahatlama ve ivmelenme için 1-2 ay daha sabır gerektirebilir. MACD halen yukarı dönmek için çabalıyor...

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...Tüm dostlara sevgiler... saygılar... bol kazançlar...

2019 favorilerimden PETKİM'in kendi başlığında paylaştığım hem TL hem USD analizimi burada tekrar paylaşmak istiyorum... Grafiklerin son görünümlerini de ayrıca gönderdim... Takibe devam ...

5. Sn Onelle, teknik inceleme için ricada bulunabiliyor muyuz?

Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Sn Onelle, teknik inceleme için ricada bulunabiliyor muyuz?
    Sn. Miriel merhaba , siz söyleyin ben ilk fırsatta incelemeye çalışırım ... Gerekirse özelden gönderirim... Sevgiler...Saygılar...

Xu100 haftalık TL takibimiz... Ana senaryomuz ... Son durum ...

Bilmeyenler için baz senaryo başlıkta ilk mesajda bulunuyor. MACD takibimiz devam ediyor. Geçen hafta itibariyle MACD beklediğimiz gibi triggerini aşağı kesti. Bu kesişimden sonra senaryomuzda MACD'ın ikinci bacağının oluşum süreci başlamış oldu. Bu sürecin yani kesişimden sonra MACD 'in ikinci dibine ulaşmasının 45-60 gün civarı süreceğini düşünüyorum demiştim halen aynı görüşteyim. Büyük çilenin bitişi MACD'ın ikinci dibinden sonra yukarı dönerek triggerini kesmesiyle olacak...

Dip oluşumunun bitiş teyidini Ichimoku Kinko üzerinden takip ediyorum . Daha önce farklı zamanlarda ve başlıklarda ifade etmiştim ; uzun süre ve çeşitli grafiklerde benim tecrübe edebildiğim kadarıyla ve bir ichimoku fanatiği olarak diyebilirim ki ; haftalık grafiklerde 26 birim arkadan gelen kahverengi chikou-span mavi kapanışları yukarı kestiği esnada mavi kapanışlarda kırmızı kijun-sen'i yukarı kesiyorsa ya da üzerinde seyrediyorsa grafikteki orta-uzun vade dip oluşumu kuvvetle muhtemel bitmiştir. Yani koşul olarak bulutun altında mavi kapanışlar kırmızı kijun-sen'in üzerindeyken , kahverengi chikou-span'de mavi kapanışların üzerinde olmalı. Bu koşulların gerçekleştiği noktada kuvvetle muhtemel gelecekte oluşacak dipler , bir daha son oluşan dibin altında oluşmayacak. Yükselen diplerle yukarı ivme artacak. Bu tezime bağlı olarak Sn. BJK Coccinella 'nın metastock için emek verip ortaya çıkardığı ve oldukça verimli çalıştığını düşündüğüm explorer formülünü Metastockla ilgili herşey başlığında paylaşmıştık. Bu formül bu koşulları yerine getiren grafikleri metastock içinde filtreliyor. İsteyen test edip faydalanabilir.

Son düzenleme : onelle; 14-01-2019 saat: 00:09.

8. Sn onelle mardin çimento pencerenizden bakarsaniz mutesekkir kalırız syg

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 5/14 İlkİlk ... 34567 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •