Sayfa 497/1002 İlkİlk ... 397447487495496497498499507547597997 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 3,969 - 3,976 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Stabilize olamadan fisekledi brent. Cuma gunu Tge nin uzerine binip , firsati yakalayanlara tebrikler.

Elimizde 2 adet performansi iyi degisken var gibi gozukuyor su anda. Umarim Rpd ve acd , ipb gibi duraklama-cokus donemine girmezler. Takipteyiz 3-6 aylik donemlerde neler olacak acaba ? Eskilerin tcd si neydi be vay , artik esamesi okunmaz oldu.

Adettendir. Yatirim tavsiyesi degildir. Cumleten bol kazanclar ,saygilar
    Brentte dönüş oldu gibi.Alan aldı, bu işler birazda kısmet, 60$'ı bekledim, giriş için ama döndü. Hayırlısı.

2.  Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    Zamanlamayı yapamadık en az %5 gitti...
    Valla bende beceremedim. İnerken kaçıp çıkarken binme işini beceremiyorum. Bende tam tersi, Düşükten satıp, yüksekten alma huyum var.

3.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Buradan fon yoneticilerine bir istek belirtmek veya soru sormak isterim.

Simdi bizlerin gsp , dpt ve alc gibi yerli temettu fonlari mevcut.

Acaba avrupa temettu endeksi fonu veya amerika temettu endeksi fonu kurmak mumkun mu ?
    Avrupa ve amerika karisikta olabilir

Yasal mevzuat bu duruma izin veriyor mu ? Saniyorum bunu saglayan etf ler mevcut fakat vergilendirme sorun olabilir.
    Mevcudu yönetemiyorlarki, onu başarsınlar.

En güzeli şu platformdan yabancı etf'leri bizzat almak.
    https://www.qnbfi.com/yurt-disi-yatirim-islemleri

Vergi işi için ise ertesi yıl beyannameyi kendiniz vereceksiniz.

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Mevcudu yönetemiyorlarki, onu başarsınlar.

En güzeli şu platformdan yabancı etf'leri bizzat almak.
    https://www.qnbfi.com/yurt-disi-yatirim-islemleri

Vergi işi için ise ertesi yıl beyannameyi kendiniz vereceksiniz.
    midas da güzel alternatif.

Re pie%15 hisse ile 7.5 nasil yapmış.

6. ZDZ degisken fonu da bi kamu bankasindan beklenmeyen getirilere ulasmis son 1-3 ay donemlerinde. Acikcasi boyle bir performans beklemezdim. Belkide diger ozel fonlar piyasayi okuyamadi, kim bilir ?

7. M.B nin faiz indirimi sonunda dolar, borsa ne olur? Para piyasası ve özel sektör tahvili fonlarinda getiri düşer mi? Ayrıca faizin en erken ne zaman ineceği hakkında düşüncesi olan var mı?

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    M.B nin faiz indirimi sonunda dolar, borsa ne olur? Para piyasası ve özel sektör tahvili fonlarinda getiri düşer mi? Ayrıca faizin en erken ne zaman ineceği hakkında düşüncesi olan var mı?

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    bence temel analiz amatörlerin yapabileceği birşey değil. tamam rakamlar şu geldi yükselecek diyorsun düşüşe geçiyor, işin içinde onlarca başka değişken parametre var. benim gözümde amatör temel analizciyle amatör define avcısı arsında hiçbir fark yok ikisinin de sonu hüsran. grafikler üzerinden teknik analiz hem daha pratik hem de nasıl oluyor bilmiyorum ama bir şekilde temel analiz teknik analizi takip ediyor. misal teknik olarak zirve veya dip görülen gün siyasi bir olay patlıyor ve trend dönüşünü destekliyor: )

Sayfa 497/1002 İlkİlk ... 397447487495496497498499507547597997 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •