Sayfa 365/1000 İlkİlk ... 265315355363364365366367375415465865 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 2,913 - 2,920 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Kocaman bir gecekondu yerleşkesi olan izmir de her üç sokaktan birinde taşra düğünleri bangır bangır. Ne kafa ne beyin kalıyor. Düğün salonu yerine sokağı kapatıyorlar , anfiyi sonuna kadar açıyorlar, müzik felan değil, beyin tecavüzü bu. Gece 24 den önce bitmiyor. Tabancalar, pompalılar, havai fişekler.... devlet nerede diye merak bile etmiyorum artık.

Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Sakarya da iken bir dönem 5 yıl kronik bronşit iken 30 kg yakın tuzu evin her köşesine sermiştim. Hamam çok iyi geliyor. Akşamları daha iyiyim. vs vs yine tuz alayım eve bari... Şu an Ankara'dayım eski yurdum da ama yine de alerji devam. Geçen senelere ben ve çocuklarımda 3üç beş saatte belirtiler kaybolur giderdi. Ben bunu onlarca kere yaşadım. ilk 40 gün geçti sonra semptomlar değişti ve sıkıntı arttı. Ne yapacağım bilmiyorum. Hacettepe de baya tetkik yapıldı normal veriler. Ama alerjik belirtiler ortada. Belli yerlerde azalıyor. Alanya'da baya rahatladım. Bilgisi olan yazabilir. Forumu meşgul ettiğim için özür dilerim.
    ayvalık akçay tarafını dene bide tuz çankırı kaya tuzu olsun tuz lambaları var onları dene
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    sn. enki.. sn başgan.. ve tüm 80 milyona sesleniyorum..

burada en az on yıldır bulunanlardan biri olarak benim şahitliğim kadar şahitliğiniz olmalı abiler…

bora bey’in ilk vukuatı değil bu takdir edin .. ha unutulur, insanız. normaldir..

bora bey’in durduk yere gelene gidene sataşmasının örneklerini toplayıp bir yazı derlemeye kalksam emin olun sitenin yazılımı izin vermez uzunluğuna.. ama gerekirse hafızaları tazelemek adına üşenmem derlerim.

abiler..

mesele, yok rxpu çocuk yaşta ptt’yi batırmış, yok arc en ciel vergisini ödememiş meselesi değil bugünkü bu tartışmada.. sizin gibi zeki insanların bile atladığı bir konu var malesef.. mesele üzüm yemek değil bağcı dövmek. hatta yakalamışken böğrüne böğrüne vurmak..

çünkü mesele ahan da buralar benden sorulur demek.. icazet benden alınır demek.. gerekirse ortalığı karıştırıp kenarda oturup kıs kıs gülerim, olmadı mağduru oynar, küstüm ben gidiyorum demek..

“bundan beslenmek..â€

bunun farkına varın artık. rica ediyorum.
    benc konuyu yanlış değerlendrşyorsunuz 2 örnek evrildi birini anlamadım ama ikincisi açık net vergi kaçırıyorum hırsızlık yapıyorum bilerek dedi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4. Değerli forum okurları ; Alanya da bir kamu bankası müdürü 100 milyon tl parayla kaçmış ve izmir de yakalanmış diye mynet.com da haber var. Bu olay dolar tamahkarlığından kaynaklanmış. Uyanık olalım, her an içimizden mağdur çıkabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Bora bey emekliligini istemis forumdan, vurmayin artik!
    vuran yok yaw sn gaya.. gerçekleri hatırlatma ihtiyacıydı.. kapandı kendi adıma mevzu..

sizi beğenerek izliyoruz ailecek..

6.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Dolar /tl şu an 6,3012 görünüyor. Sabaha kadar çarpıntı yapacak gibi. Sevgili derinlikler bir grafik atma imkanınız var mı ?
    Ahanda 6,41 olmuş. İlaçlarımı iyiki yanımda taşıyorum.

7. xe.com üzerinde hacimsiz olduğunu düşündüğüm bir 6.4134 hareketi var hayırlısı.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    "Your debts, in other words, might be much more difficult to manage if you are getting paid in Turkish lira that are falling in value against the U.S. dollars you owe. At which point, the banks that lent you those dollars might find themselves on the hook for greater losses than they had anticipated. That is why Goldman Sachs thinks Turkish banks could run through all the extra capital they have built up as a buffer if the exchange rate drops from its current level of 6.2 lira per dollar to around 7.1 per dollar.

It seems pretty simple then. Turkeyâ€â•s government needs to stop the nationâ€â•s currency from falling too much farther to keep companies from defaulting on all their dollar debts. That means the government has to increase interest rates quite a bit."

https://www.washingtonpost.com/busin...=.edb1dc57cffe

Ne demek istemişler burada?

Dolar 6,2 iken sermaye tükeniyor ve 7,1'e kadar ( BASEL 3 standartıyla 2016 yılında getirilen) sermaye koruma tamponu kullanılıyor. Dolar 7,1 üstünde tampon sermaye de tükeniyor, temerrüde mi düşüyormuşuz, bunun için faizler artmalıymış vs. vs.

Konuyu tam bilenler varsa net olarak ne demek istemişler?
    ARADA KAYNAMASIN ,sağolsun arkadaş çok önemli bir konuyu taşımış bilgisi olan lütfen ,nedir bu acaba.

Sayfa 365/1000 İlkİlk ... 265315355363364365366367375415465865 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •