Sayfa 246/1000 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346746 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 1,961 - 1,968 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Hamamci kadin, babasini da getireydiniz bari diyene kadar, gittiniz mi?
    Yok anam baktı sağa sola sarkıyorum, fazla götüremedi..

2.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Ya bankalarda para falan yok.Mahfi eğilmez bankalardaki paraya el koyma muhabbetinin döndüğü günlerde bir yazı yazdı baya baya aklıma yattı.Bankadaki paraya el konulamaz çünkü bankalarda para falan yok hepsi kredi olarak dağıtılmıştır dedi mealen.Tabi hepsi değil de çoğu dağıtılmıştır diye yazdı.Yani bankacılık sistemi devletin zaten korumak zorunda olduğu bir sistem neden olmayan bir paraya el koymaya kalkıp kendi sistemi batırsın.Bence de mantıklı.O yüzden bankalar güvenilirdir.)))))))))Yani batamayacak kadar büyükler.
    2001 ile aradaki fark büyüklükleri mi yani? 2001 de adam çuvalı doldurup sırtlayıp gitmişti. 2001 de bankalarda para vardı da şimdi mi yok? Aşağıdaki yazıda batan Lehman'ın büyüklüğünün Türkiye ekonomisi kadar olduğu anlatılıyor,bu örneğe göre büyüklük de durumu kurtarmayabiliyor diye anlıyorum.Bu nedenle daha iyi bir açıklama olmadıkça, bütün olup biten manüplasyondur argümanı bile daha tutarlı geliyor

https://odatv.com/lehman-batti-peki-...112081200.html

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Yok, curcunayı tarif etmek için böyle terimler kullanılır, biliyor olmalısınız..vurgu yapmak için bugün iki kez kullandım..

Ha şurası doğru, küçükken bulunduğumuz ilçede evlerde genelde banyo yoktu..leğende yıkanırdı çocuklar..annem arasıra kirleri iyice çıksın diye kadınlar hamamına götürürdü kardeşimle beni..
    Malum bugün bir troll yıpranması oldu. Ciddi ciddi sinirleniyorum bunlara. Alınganlık yapıp sizi açıklama yapmak zorunda bıraktığım için özür dilerim Sayın enki.

Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    2001 ile aradaki fark büyüklükleri mi yani? 2001 de adam çuvalı doldurup sırtlayıp gitmişti. 2001 de bankalarda para vardı da şimdi mi yok? Aşağıdaki yazıda batan Lehman'ın büyüklüğünün Türkiye ekonomisi kadar olduğu anlatılıyor,bu örneğe göre büyüklük de durumu kurtarmayabiliyor diye anlıyorum.Bu nedenle daha iyi bir açıklama olmadıkça, bütün olup biten manüplasyondur argümanı bile daha tutarlı geliyor

Valla benim öngörümü ve senaryomu daha önce yazdım.Finansal piyasalar zaten batık.Global parababaları istedikleri an istedikleri ülkeyi ve istedikleri bankayı batırırlar.Asıl soru ne planlıyorlar.O yüzden 2020 ila 2025 arasında çok dikkatli olmak lazım.Ben maalesef 1929 gibi bir şey bekliyorum

5.  Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku

94 ve 2001'de devlet borçluydu, özel sektör döviz borcu çok çok azdı. Şimdi tam tersi. Sorun şu ki 94 ve 2001 yılında bu nedenle yüklü bir devalüasyon yaparak sistemi rayına oturtmak mümkündü. Şimdi böyle bir şey mümkün değil. Devalüasyon yaptıkça sorun daha da büyüyor. Tam bir domuz bağı. Kesip atacak bir çıkış yolu da yok. Ana sorun burada.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

6. Benim bildiğim kadarıyla 2001 de 6,3 milyar dolar borçlanılarak bankaların döviz problemi çözüldü. 3 ünü kamu, 3.3 ünü de dışardan kredi aldılar.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    94 ve 2001'de devlet borçluydu, özel sektör döviz borcu çok çok azdı. Şimdi tam tersi. Sorun şu ki 94 ve 2001 yılında bu nedenle yüklü bir devalüasyon yaparak sistemi rayına oturtmak mümkündü. Şimdi böyle bir şey mümkün değil. Devalüasyon yaptıkça sorun daha da büyüyor. Tam bir domuz bağı. Kesip atacak bir çıkış yolu da yok. Ana sorun burada.
    Emme o yillarda Turkiyeyi, Dunya lideri yonetmiyordu, bu onemli farki gormuyorsunuz!

Sadece ve sadece bir hottt... lan, demesine bakar!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

8.  Alıntı Originally Posted by GE90 Yazıyı Oku
    Akşam 6.25'ten %10 daha girdim. Düşerse bi %10 daha gireceğim yarın sabah. %70 dolar olacak %30 da dursun artık TL'de. Hala düşerse fena patlayacak ama patlarsa patlasın artık ne yapayım. TL'den çok kazık yedik dolardan o kadar yiyemeyeceğimiz aşikar. Yıl başından bu yana TL %50 mi kaybetti, dolar kaybettirse kaybettirse %10 kaybettirecek, eninde sonunda yükselecek zaten. Toplantıyı bekleyeyim ne konuşacağını duyayım desem ben duyup işlem yapana kadar iş işten geçecek. Artık yukarıdan mukarıdan girdim ne olacaksa olacak hakkımızda hayırlısı.

Bu arada ekonomistlerin beklentiler de 6'dan aşağı mümkünatı yok inmez şeklinde hep. Bi tek Atilla Yeşilada tutturdu bir yıl sonu hedefi 5.5. Ondan başka 6 altını bekleyen kimse yok. 5.50'leri 5.70'leri telafuz eden kalmadı artık. Teknikçiler de 5.70-5.80'lerden ümidi kesti gibi. Sağ gösterip sol vururlarsa ayrı, ama beklenti yönünde gelişirse 6 altı pek oluru yok gibi.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Bu saatten sonra dolar 1 TL olsa ne değiştirmiş...direk ithal mallar acımasızca tüketim malları hariç hiçbir şeyin fiyatı düşmez...daha önce bahsetmiştim nedeni "iş ahlakımız yok"....Düşmemesi Türkiye'nin lehinedir....artık üretmemiz gerektiğini,ithal tüketmememiz ve tüketemiyecegimiz gerçeğini anladık yada zorunlu olarak kabul ettik...şu dolar her yıl belli oranda kontrolü yada kontrolsüz dünya ve Türkiye ekonomisi şartları ile artışı sağlanırsa ihracatta Dünya şartlarında avantajımız doğabilir...üretimin maliyetlerini azaltıcı politikalar uygulanmalı...üreten her işletmeye gerekirse yakıt ,elektrik gibi devlet kontrolünde olan şeyler gerekirse maliyetine satılmalı...gibi gibi

Sayfa 246/1000 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346746 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •