Sayfa 909/1030 İlkİlk ... 4098098598999079089099109119199591009 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 7,265 - 7,272 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,926
     Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    Gidişat 5,52 den sonra tersine döndü. Bu halde bile faizler indirilmeye çalışılıyor. Milleti zorla dolarcı yaptırıyorlar. 30 altı olmuş üstü olmuş göz göre göre gidişata bakınca insan tl de kaldığına her halükarda pişman oluyor üstad.

Yazılarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir
    Maalesef öyle. Halbuki 625 bp ve rahiple gelen havayı bozmamak için neredeyse hiçkimse beklemiyorken 300 bp gibi bir artış yapılsa 5,50 leri de aşağı kırar ve piyasayı dolarla ve enflasyonla gerçekten mücadele ettiğine inandırır. Ama öyle bir niyet gözükmüyor...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Nov 2017
    İkamet
    Ankara/Kişinev
    Gönderi
    780
     Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    Bilgi için teşekkürler kardeşim. 30' lu oranlar hayal oldu sanki. Bono bile 30 altında veriliyor artık. Dolarcı kazanacak, tl ci kaybedecek yine anlaşılan.

Dolar hafiften hareketlendi,devamı gelirse faizlerde tekrar artış olur...Ben kasımın son haftası bankalardan çok büyük atraksiyon bekliyorum..Olabildiğince milletin parayı 6 ay 1 yıl süreli kapma yarışında faizlerde ciddi hareket olur diye tahmin ediyorum..Yatırım tavsiyesi değildir...
    Doktor değilim ama hastam çok.
    ECZACI,ROMENCE ÇEVİRMEN,MOLDOVA UZMANI ve AŞIĞI

Duhul
    Nov 2017
    İkamet
    Ankara/Kişinev
    Gönderi
    780
    17'lere gelen 10 yıllıklar tekrar 20'e dayadı....Sadece mhp denen organizasyonun başındaki adamın bir cümlesiyle...Hadi faiz indirsinler de görelim....
    Doktor değilim ama hastam çok.
    ECZACI,ROMENCE ÇEVİRMEN,MOLDOVA UZMANI ve AŞIĞI

4.  Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    Gidişat 5,52 den sonra tersine döndü. Bu halde bile faizler indirilmeye çalışılıyor. Milleti zorla dolarcı yaptırıyorlar. 30 altı olmuş üstü olmuş göz göre göre gidişata bakınca insan tl de kaldığına her halükarda pişman oluyor üstad.

5.56 dan %15 daha dolara geçmiştim 5.82 den bozdurdum 5.77 den az bir şey yine aldım faiz indirmek için fırsat kolluyor herkes dolar düşsün istenmiyor benim anladığım bu.

bu durumda şöyle bir hesap yapalım:
    100 bin %25 faiz ile 30 günde bir yenileyerek 1 yılda 23.420 tl getiriyor(birleşik faizi hariç)(stopaj %5)(%26 dan yukarı bağlamak bonolar hariç epeyce zorlaştı)
    100 bin ile 5.80 den 17.241 usd alırsak faizdeki kazanç için karşılığı 7.15 olması gerekiyor,günlük usd faizini de %5 olarak baz alırsak ayda 56 dolar 1 yılda 672 dolar yapar kur hiç artmasa bile 5.80 kuruyla yılda 3897 tl net dolar faizinden getiri yapar(yine birleşik faiz hesaplanmadı)
    dolar faizi gelirini düşersek 100.000+23.420-3897=119.523 aldığımız dolar 17.241 dolardı 1 sene sonraki oran 6.93 olacaktır.
    -1 ay sonra stopaj oranları eski seviyesine çekilirse hesaplama değişir.
    -bazı bankalar usd faizine 6 lı oranlar vermekte bu da hesabı değiştirir
    -yine dolardan al sat yapılarak da kazanç elde etmek mümkün.

hesap bu yanlışım varsa düzeltin derim ,1 sene boyunca %25 faiz alabilecek miyiz sizce bu ay pas geçecek öyle görünüyor,ben bizim ülkeye bakıca doların 1 sene sonrası için 6.93 lü seviyeyi iyimser görüyorum.

5. Faizler çok yüksek bence hala,
    siz inanabiliyor musunuz %23-25 faiz olan yerde ticaret yapılsın?

Ben inanamıyorum.

Merkez pas geçecek bence.

6.  Alıntı Originally Posted by bonocu78 Yazıyı Oku
    17'lere gelen 10 yıllıklar tekrar 20'e dayadı....Sadece mhp denen organizasyonun başındaki adamın bir cümlesiyle...Hadi faiz indirsinler de görelim....
    piyasa her zaman bahanesini bulur
    bahçeli olmasaydı 2 gün sonraki faiz kararına daha sert tepki vercekti
    sorun bahçeli değil sonuçta, reel sektördeki insanlarla bir konuşun, maaşlı elemanlarla değil tabii..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,090
     Alıntı Originally Posted by ZinnurHanım Yazıyı Oku
    Faizler çok yüksek bence hala,
    siz inanabiliyor musunuz %23-25 faiz olan yerde ticaret yapılsın?

Ben inanamıyorum.

Merkez pas geçecek bence.
    Yapilamiyor zaten...
    Benim madocu kuzen bile borcunu odeyemiyor..
    Kredi faizleri %15 iken borc devam etsin, nasilsa finansal giderleri vergiden indiriyorum deyip mercedes yeniliyordu.
    Ama simdi kredi faizlerini 37% yapinca banka yandim Allah demeye basladi...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

izmirset Guest
    şimdi burgan bank E-Mevduat / Dijital Müşteriler görüşme yaptım, izmir şubesinden hesap açılmıyormuş ve güldüren hesap bile açsan e mevduat geçemiyorsun çok saçma peki para yatırma ve çekme şubeden sormayı unuttum. para atm mi kullanıyor aynı ing bank turuncu gibi mi ? arkadaşlar

Sayfa 909/1030 İlkİlk ... 4098098598999079089099109119199591009 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •